Autor Wątek: 7 żywotów Krogulca - Patrick Cothias, André Juillard  (Przeczytany 4286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: 7 żywotów Krogulca - Patrick Cothias, André Juillard
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 19 Marzec 2023, 22:40:52 »
A to ciekawe, bo już się miałem skusić, ale skoro drugi cykl "Pasażerów" ma być od tego gorszy, a ja go uważam za o wiele lepszy od pierwszego, to jednak na razie jeszcze nie.

Offline Komediant

Odp: 7 żywotów Krogulca - Patrick Cothias, André Juillard
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 20 Marzec 2023, 23:41:32 »
no ja akurat kupiłem krogulca i storma w tym samym czasie i wkrwia mnie jak stawiam te albumy obok siebie i wyglądają inaczej od reszty.
To nie stawiaj obok siebie i sie nie bedziesz wkrwiał.
Równie dobrze mógłbym płakać że stawiam obok siebie omnibusy z DC i Gideon Falls od Muchy i no kuwa nie pasują.

Cytat: freshmaker
sam kurc przyznał ze miało być inaczej.
Kurc odnosił się do Storma a nie do Krogulca.

Cytat: freshmaker
scream wycofywał z rynku pierwszy rzut  3go tomu hp i bermanna bo tez im zrobili grzbiety w ten sposób.
Scream wycofał tom z zaokrąglonym grzbietem nie dlatego że zaokrąglone grzbiety są be, tylko dlatego, że wcześniejsze tomy cyklu miały płaski grzbiet. To nie jest przypadek Krogulca.

Cytat: freshmaker
cieszę się ze komediancie masz wiele komiksów z cienkim grzbietem
Też się cieszę, wolałbym więcej, bo generalnie te zaokrąglone grzbiety są znacznie bardziej eleganckie, no ale cóż, coś wydawcy nas nie rozpieszczają. I obstawiam że sam masz takich niewiele mniej ode mnie, ale jakoś tylko u Kurca cie to kłuje.

Cytat: freshmaker
ja mam dużo z grubym
Jw - większość HCków wychodzi niestety z grubym, zwłaszcza w Pl.

Cytat: freshmaker
wiec argument z dupy.
Argumentem z dupy jest pisanie że skoro wydawca raz wydał w pewien sposób, to do śmierci ma pozostać ortodoksem i niczego nie zmieniać. Powtórze - i Marvel i DC, i Fantagraphics i D&Q, i Egmont i NSC, wszyscy korzystali z różnych opcji. Różnice bywają nie tylko wewnątrz wydawnictw, ale i lini wydawniczych - Marvel raz da gruby, płaski grzbiet w gallery edition, raz miękki zaokrąglony. Marvel w połowie wydawania klasycznych omnibusów uzna że znalazł lepszy design grzbietów to go wprowadza. DC w ramach deluxe to dawało gruby grzbiet, to cienki, nawet z obwolut zdarzało im się rezygnować. Egmont w jednym tomie Swamp Thinga dał gruby grzbiet, w drugim zaokrąglony, w mistrzach komiksu też się ogrągły zdarzył.

I jak się już czepiamy, to
zreszta sami przyznali ze nie wyspecyfikowali tego w nowej drukarni
JW Projekt to żadna nowa drukarnia, Kurc korzystał z niej praktycznie od początku.

Ciekawa historia, mi ten grzbiet bardzo odpowiada. Komiks rozkłada się bez najmniejszych zastrzeżeń. Inpost delikatnie obił mój egzemplarz pomimo dobrego pakowania przez sprzedawcę. Na dolnej części grzbietu. Miękki grzbiet pozwolił mi na delikatne zreperowanie mojego albumu. Niezły numer.
Mi też ten grzbiet bardzo pasuje, szkoda że to jednorazowy przypadek.


Offline freshmaker

Odp: 7 żywotów Krogulca - Patrick Cothias, André Juillard
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 21 Marzec 2023, 00:09:48 »
bardzo ładnie odpisałeś, masz czas, czapka z głowy. jak masz czas to poczytaj komcie na fb bo kurc pisał tez o grzbiecie krogulca. specjalnie dla ciebie zapytam go za 2 tyg na festiwalu w krakowie o to. oczywiście ktoś lubi miękkie, ktoś twarde - kwestia gustu.

Offline Komediant

Odp: 7 żywotów Krogulca - Patrick Cothias, André Juillard
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 21 Marzec 2023, 07:03:18 »
Ale o co go zapytasz, czy celowo dał taki grzbiet? Przecież wiadomo ze nie. Nie znaczy ze jest sprdlny.
Wytłumacz mu lepiej jaki ma dać w kolejnych Krogulcach żebyś był zadowolony;)

Offline Itachi

Odp: 7 żywotów Krogulca - Patrick Cothias, André Juillard
« Odpowiedź #19 dnia: Cz, 30 Marzec 2023, 19:47:13 »
Mam informację bezpośrednio od Wydawcy.

Czerwona Maska zostanie wydana po wakacjach, zapewne wrzesień/październik.

Kontynuacja Krogulca w przyszłym roku.

Offline Klint

Odp: 7 żywotów Krogulca - Patrick Cothias, André Juillard
« Odpowiedź #20 dnia: Cz, 30 Marzec 2023, 20:08:04 »
Mam informację bezpośrednio od Wydawcy.

Czerwona Maska zostanie wydana po wakacjach, zapewne wrzesień/październik.


Zapewne na MFGiK .

Offline stab

Odp: 7 żywotów Krogulca - Patrick Cothias, André Juillard
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 04 Kwiecień 2023, 00:39:43 »
Zwlekałem, zwlekałem i krogulec wyprzedany :(


Offline burberry

Odp: 7 żywotów Krogulca - Patrick Cothias, André Juillard
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 04 Kwiecień 2023, 09:53:41 »
Moja opinia:

Jest to bardzo dobry komiks europejski z historią osadzoną w czasach renesansu i we Francji targanej wojnami religijnymi. Bogato rozpisaną i gęsto tkaną fabułę uzupełniają rewelacyjne rysunki, wspierane fantastyczną kolorystyką. Byłaby 10, gdyby nie fakt, że na całości pojawia się rysa w postaci IMO zupełnie niepotrzebnego wątku fantastycznego, który nic nie dodaje, a w moim odczuciu pozostawia raczej niesmak. 8/10

Offline Komediant

Odp: 7 żywotów Krogulca - Patrick Cothias, André Juillard
« Odpowiedź #24 dnia: Nd, 29 Październik 2023, 21:28:35 »
https://www.bedetheque.com/serie-2380-BD-Masquerouge.html

Cykl 'Czerwona Maska', całość zamknięta w 10 albumach, pierwsze trzy rysuje Juillard, potem zmiana artysty, oczywście już nie ten poziom. Wydany właśnie integral zbiera raptem 3 albumy, czyli całość zapewne w trzech - dla mnie słaby ruch Kurca, aż prosiło się zamknąć to w dwóch tomach. Przy opasłym tomie '7 żywotów...' będą te cieniutkie integrale dość średnio wyglądały. Troche niezrozumiała decyzja, podobnie jak z Elementalem i jego planami zbiorczych Wież Bois Maury.
No i ten 3-tomowy album kosztuje tyle co jeszcze trzy lata temu 5-tomowy Bernard Prince.