Autor Wątek: Largo Winch  (Przeczytany 6794 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pig-Pen

Odp: Largo Winch
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 12:31:42 »
Też tak to widzę. Jeśli wydawnictwo Kurc 1. zdecydowało się na wydanie trzytomowego prequela, 2. cały czas ma na stanie zbiorcze "Largo..." od 3 w górę, 3. planuje wydać kolejne zbiorcze, to wydanie 1 i 2 zdecydowanie ma sens. Albo chociaż dwójki, bo jeszcze tę jedynkę Egmontu od biedy można sobie zdobyć, czy też nabyć cztery pojedyncze zeszyty wydane przez Motopol.
« Ostatnia zmiana: Cz, 27 Maj 2021, 12:34:57 wysłana przez Pig-Pen »

Offline JonasCrow

Odp: Largo Winch
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 13:14:58 »
powstaje też pytanie strategiczne, na jakie wydanie miałoby postawić wydawnictwo: wydać dwa domy po dwa dyptyki (jak Egmont), czy cztery tomy po dwa dyptyki (jak to robi obecnie)?
kolejny orzech do zgryzienia

Offline Motyl

Odp: Largo Winch
« Odpowiedź #17 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 17:44:47 »
To właśnie tom 2 zbiorczy z albumami 5-8 jest tutaj największym problemem. Tutaj nie można mówić o przesycie rynku, bo tego tomu w ogóle na nim nie ma - nie da się go kupić nawet z drugiej ręki, a przynajmniej ja już dawno nie widziałem żadnej oferty (a sprawdzam co jakiś czas).

Nie dziwota, że trudno trudno o używki. Drugi zbiorczy tom sprzedał się fatalnie, więc jest w posiadaniu tych osób, które chciały go wówczas kupić i raczej się z nim nie chcą rozstać. A że Egmont nie planował dalej wydawać, a magazynowanie niesprzedanych setek komiksów kosztuje, album poszedł na przemiał. Dlatego tak trudno znaleźć jakieś oferty. Spekulanci nie inwestowali w ten tytuł, a w żadnej piwnicy czy księgarni nie zalega, bo zwroty poszły do wydawcy, to i nie ma go na rynku wtórnym.   

Offline Mruk

Odp: Largo Winch
« Odpowiedź #18 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 18:37:54 »
Ale mogliby puścić chociaż jakiś mały nakład dla zainteresowanych.

Słyszałem, że w przypadku Largo wydawca belgijski nie zgadza się na mały nakład dla zainteresowanych. Albo full, tak jak inne części, albo wcale.

A że Egmont nie planował dalej wydawać, a magazynowanie niesprzedanych setek komiksów kosztuje, album poszedł na przemiał.

Nie dlatego, że magazynowanie kosztuje, tylko tak stanowi licencja. Zawierana jest na konkretny okres, jak się skończy to wydawca albo przedłuża i wydaje kolejne części, albo traci prawo do sprzedaży tego, co już wydrukował i musi pójść na przemiał. Tak samo było z XIII cz. 14-19.

Offline Motyl

Odp: Largo Winch
« Odpowiedź #19 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 19:08:48 »
No to pewnie tak w tym przypadku było. Jednakże są na rynku tytuły, które nie są kontynuowane, a są w sprzedaży od wielu lat i nikt ich jeszcze nie anihiluje. Były też przypadki wydawców (np. JPF), którzy informowali, że licencja na dany tytuł im się kończy i podali graniczną datę do zakupu. Byli też wydawcy, którzy przy końcu możliwości sprzedawania danego tytułu, aby go nie mielić, odsprzedawali zainteresowanym sklepom i antykwariatom, aby tytuł był jeszcze przez trochę dostępny, a nie od razu niszczony. 

Offline kierpic

Odp: Largo Winch
« Odpowiedź #20 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 22:19:13 »
Nie dziwota, że trudno trudno o używki. Drugi zbiorczy tom sprzedał się fatalnie, więc jest w posiadaniu tych osób, które chciały go wówczas kupić i raczej się z nim nie chcą rozstać. A że Egmont nie planował dalej wydawać, a magazynowanie niesprzedanych setek komiksów kosztuje, album poszedł na przemiał. Dlatego tak trudno znaleźć jakieś oferty. Spekulanci nie inwestowali w ten tytuł, a w żadnej piwnicy czy księgarni nie zalega, bo zwroty poszły do wydawcy, to i nie ma go na rynku wtórnym.
A i owszem, u mnie zalega... na strychu. Razem z pierwszym zbiorczym tomem, oba w stanie idealnym. Może trochę wstyd się przyznać, ale Largo mi nie podszedł.



Wobec czego mogę przeprowadzić mały sprawdzian i wystawić oba tomy w weekend na aukcji, o której dam znać na forum. Chyba że komuś bardzo zależy,  to proszę o kontakt PW. Presji na ich sprzedaż nie miałem i nie mam.

Offline Motyl

Odp: Largo Winch
« Odpowiedź #21 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 23:48:23 »
A i owszem, u mnie zalega... na strychu. Razem z pierwszym zbiorczym tomem, oba w stanie idealnym. Może trochę wstyd się przyznać, ale Largo mi nie podszedł.

Fajnie tak odwracać kota ogonem? Rozumiem, że niepojęte dla ciebie jest zjawisko zalegania na półkach sklepowych i nie odróżniasz go od trzymania już kupionego komiksu w domu. A może kupiłeś na kreskę i nie zapłaciłeś w księgarni, dlatego piszesz o zaleganiu? Cała kolekcja tak ci zalega w domu? Może czas najwyższy sprzedać zalegające komiksy i zmienić hobby? Nie będziesz musiał uskarżać się na zaleganie komiksów w domu. To ponoć oczyszczające takie wyzbycie się zalegających komiksów z domu. Pieniądze ze sprzedaży można oddać na szczytny cel. Dom dziecka albo operację chorych dzieci. Zastanów się, to dużo lepsze rozwiązanie niż zaleganie niepotrzebnych komiksów. 

Offline kierpic

Odp: Largo Winch
« Odpowiedź #22 dnia: Pt, 28 Maj 2021, 06:42:34 »
Fajnie tak odwracać kota ogonem?
No to się nie zrozumieliśmy, w żaden sposób nie chciałem być złośliwy. W przeciwieństwie do Ciebie, wobec tego co piszesz w dalszej części swojej wypowiedzi.

Largo chyba nie dotrwa do aukcji, bo już się znalazł na niego ktoś chętny. Przynajmniej na drugi tom, a pierwszego samotnie wystawiać nie będę.

Offline Jaxx

Odp: Largo Winch
« Odpowiedź #23 dnia: Pt, 28 Maj 2021, 07:49:01 »
Largo chyba nie dotrwa do aukcji, bo już się znalazł na niego ktoś chętny. Przynajmniej na drugi tom, a pierwszego samotnie wystawiać nie będę.

I znowu się spóźniłem, bo tom 2 wziąłbym z pocałowaniem ręki :( A piątek zapowiadał się tak przyjemnie...
« Ostatnia zmiana: Pt, 28 Maj 2021, 07:53:21 wysłana przez Jaxx »

Offline tuco

Odp: Largo Winch
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 28 Maj 2021, 12:40:57 »
Fajnie tak odwracać kota ogonem? Rozumiem, że niepojęte dla ciebie jest zjawisko zalegania na półkach sklepowych i nie odróżniasz go od trzymania już kupionego komiksu w domu. A może kupiłeś na kreskę i nie zapłaciłeś w księgarni, dlatego piszesz o zaleganiu? Cała kolekcja tak ci zalega w domu? Może czas najwyższy sprzedać zalegające komiksy i zmienić hobby? Nie będziesz musiał uskarżać się na zaleganie komiksów w domu. To ponoć oczyszczające takie wyzbycie się zalegających komiksów z domu. Pieniądze ze sprzedaży można oddać na szczytny cel. Dom dziecka albo operację chorych dzieci. Zastanów się, to dużo lepsze rozwiązanie niż zaleganie niepotrzebnych komiksów.
o, motyla noga!
A i owszem, u mnie zalega... na strychu. Razem z pierwszym zbiorczym tomem, oba w stanie idealnym. Może trochę wstyd się przyznać, ale Largo mi nie podszedł.

Wobec czego mogę przeprowadzić mały sprawdzian i wystawić oba tomy w weekend na aukcji, o której dam znać na forum. Chyba że komuś bardzo zależy,  to proszę o kontakt PW. Presji na ich sprzedaż nie miałem i nie mam.
nie ma się czego wstydzić, mi też nie podszedł. w ogóle uważam, że Van Hamme u nas mocno przereklamowany, pewnie z sentymentu starych czytelników, którzy czytali Thorgala czy innych Władców Chmielu jeszcze w przedszkolu (nigdy nie zapomnę chwili, gdy po raz pierwszy zobaczyłem kolegę z ławki w pierwszych dniach podstawówki, czytającego Thorgala w Relaksie).

swoją drogą, szkoda że nie wystawiłeś aukcji z tym drugim tomem, zobaczylibyśmy ile to cudo naprawdę teraz jest warte, heh

Offline Jaxx

Odp: Largo Winch
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 28 Maj 2021, 15:37:29 »
Dla mnie Largo jest świetny, więc jakby ktoś jeszcze chciał się pozbyć tomu 2 bez bawienia się w aukcje, to ja chętnie przygarnę ;)

Offline burberry

Odp: Largo Winch
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 28 Maj 2021, 15:38:39 »
Chętnie bym wszedł w tę serię, no ale nie ma jak

Offline Komediant

Odp: Largo Winch
« Odpowiedź #27 dnia: Pt, 28 Maj 2021, 16:10:43 »
Chętnie bym wszedł w tę serię, no ale nie ma jak

14 z 20 tomów dostępnych od ręki na Gildii, dwa kolejne tanio na allegro, niedostępne 4 można dostać po angielsku w wydaniu 2 w 1, w formacie jak u Kurca.
Gdybyś chetnie chciał wejść to byś wszedł, ale nie chcesz i wolisz pisać że byś chętnie wszedł.

Offline Jaxx

Odp: Largo Winch
« Odpowiedź #28 dnia: Pt, 28 Maj 2021, 16:39:31 »
Chętnie bym wszedł w tę serię, no ale nie ma jak
Weź 1 tom od kierpica, resztę od Kurca i czytaj bez tomu 2. Ja tak zrobiłem i póki co (jestem na 6 tomie) jakichś fabularnych luk nie ma - z dwa razy pojawił się przypis kierujący do brakującego tomu, ale zawsze odnosił się do jakiegoś dialogu wspominkowego. Dyptyki stanowią w miarę zamknięte całości, więc możesz śmiało czytać to, co jest, zakładając zaopatrzenie się w tom 1 z drugiej ręki (bo ten to akurat trzeba przeczytać).
« Ostatnia zmiana: Pt, 28 Maj 2021, 17:47:36 wysłana przez Jaxx »

Offline Motyl

Odp: Largo Winch
« Odpowiedź #29 dnia: So, 29 Maj 2021, 15:39:25 »
I znowu się spóźniłem, bo tom 2 wziąłbym z pocałowaniem ręki :( A piątek zapowiadał się tak przyjemnie...

Przed nami Komiksowa Warszawa może na stoiskach antykwarycznych, jak jakieś będą, komuś się zapodział zbłąkany egzemplarz. Przez pandemię nie ma konwentów na żywo i o ile nowości można zdobyć w sieci bez problemu, o tyle na takich imprezach warto buszować wśród wystawców ze starociami. Jeden znajomy antykwariusz wystawiał się kiedyś regularnie na Polconach, Pyrkonach, Falkonach, ostatni raz bodaj w 2018 r. Pewności nie mam, ale w jego zbiorach widziałem egmontowskie Largo w cenie okładkowej. Pechowo duże imprezy dla takich małych sprzedawców zaczęły być mało opłacalne i w 2019 r. już go na nich nie widziałem ze stoiskiem, ale przyjeżdżał jako uczestnik. Wiem, że na pewno wystawiał się na mini imprezach w Częstochowie, więc jeśli takowa się po pandemii odbędzie, jak ktoś ma okazję zajrzeć do tego miasta, może akurat go trafi. Ma spore zbiory staroci, można coś zawsze wygrzebać.