Autor Wątek: Komiksy są SUPER!  (Przeczytany 10687 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline K.Leszcz

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 23:27:25 »
O innym wydaniu. Ty mówisz o "Gastonie" z Twojego komiksu z 2001-2002 roku, a ja o wcześniejszym pojedynczym strzale z 1992 z Egmontu.


Jasny gwint! O tym nie wiedziałem :O I to miało być regularne czasopismo, ale się na pierwszym numerze skończyło? Można prosić o więcej szczegółów?  :D

Offline keram2

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 16:57:18 »

Jasny gwint! O tym nie wiedziałem :O I to miało być regularne czasopismo, ale się na pierwszym numerze skończyło? Można prosić o więcej szczegółów?  :D
Skoro na okładce widnieje "Nr 1/92" to znaczy, że miało to być cykliczne pismo. Dlaczego nie było kolejnych? Cóż, podejrzewam niską sprzedaż.
Ciekawe tylko czemu po przerwaniu kioskowej edycji LL bohatera znanego w Polsce, wydawca decyduje się na publikację nieznanego tytułu?
Na uwagę zasługuje fakt, że był to zbiór trzech różnych serii. Pytanie co by było, gdyby Egmont zamiast "Nowej  Generacji" zaczął w 1992 roku publikować magazyn w stylu "Świata komiksu"?


Offline robin

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 23:13:32 »
Pytanie co by było, gdyby Egmont zamiast "Nowej  Generacji" zaczął w 1992 roku publikować magazyn w stylu "Świata komiksu"?
Pewnie zginąłby zawalony TM-Semicem :) Trzeba zauważyć, że "Nowa generacja" kosztowała 15 tys, a "amerykany" były tej samej grubości (no może mniejsze nieco), ale trochę tańsze (w 1992 od 11,5 do 14,5 tys.).

Offline keram2

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 06:50:29 »
Pewnie zginąłby zawalony TM-Semicem :) Trzeba zauważyć, że "Nowa generacja" kosztowała 15 tys, a "amerykany" były tej samej grubości (no może mniejsze nieco), ale trochę tańsze (w 1992 od 11,5 do 14,5 tys.).
"Nowa generacja" kosztowała tyle co "Asterix", natomiast "ŚK" był od niego tańszy. Zakładam, że magazyn wydawany w 1992 też byłby tańszy.


Offline LordDisneyland

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 12:40:37 »
"NowaGeneracja"-15tys zł. Sprawdziłem na szybko i tak dla porównania-
Chleb 0,5 kg - ok 2tys. Pół litra wódki czystej 40%- ok. 39 tys. Tabliczka czekolady - ok 6.5tys. No i co do papierosów- ze dwie paczki szlugów zamiast tego komiksu można by kupić.
Cóż- nie ma czegoś takiego jak tanie hobby :)
,, - Eeeeech.''

Offline Pawelek

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 14:17:02 »
No chyba, że ktoś lubi lepić kulki z chleba  :)

Offline LordDisneyland

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 16:01:55 »
@up- to się tylko na początku tak zdaje...potem zacznie szukać idealnego chleba, kupować specjalistyczne rękawice, szukać za granicą odpowiednich gablot i winietek, starać się bezcieniowo oświetlić ulepki japońskimi żarówkami itp, itd :D  ;D 8)
,, - Eeeeech.''

Offline K.Leszcz

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #22 dnia: So, 23 Luty 2019, 13:08:14 »
Tymczasem szykuje się serial na podstawie "Ernesta i Rebeki". Kreska do mnie średnio przemawia, ale i tak wierzę, że będzie to dobre. Zwiastun, parę szczegółów oraz moje osobiste opinie na blogu.


https://komiksykleszcza.wordpress.com/2019/02/22/bedzie-serial-na-podstawie-ernesta-i-rebeki/
« Ostatnia zmiana: So, 23 Luty 2019, 13:39:18 wysłana przez Mateusz »

Offline MarcusSz

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #23 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 17:11:12 »
Wszystko wskazuje, że już 15.05 zobaczymy nową serię:

Kasia i jej kot


We Francji w zeszłym roku wyszedł tom.8 więc najprawdopodobniej na tę chwilę czekają nas dwa tomy zbiorcze i czekanie na 9 zeszyt we Francji

kilka przykładowych francuskich stron:


Wszytko wskazuje na to, że dostaniemy kolejną serię skierowaną głównie do dziewczynek, przydało by się coś z myślą o chłopcach (choć pewnie E wychodzi z założenia że dla nich jest całe Super Hero)

Offline K.Leszcz

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #24 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 15:05:23 »

Wszytko wskazuje na to, że dostaniemy kolejną serię skierowaną głównie do dziewczynek, przydało by się coś z myślą o chłopcach (choć pewnie E wychodzi z założenia że dla nich jest całe Super Hero)

Niech "Kida Paddle'a" wydadzą  :D

Offline nori

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #25 dnia: So, 16 Marzec 2019, 19:27:43 »
Większość serii z Komiksy są SUPER! mi podchodzi, ale to z Kotem chyba sobie już daruję. Wyczekuję Kida i Sprytka, a także serie znane choćby ze Świata Komiksu: tą o mechaniku, cmentarzu itp.

Natomiast miło zaskakuje mnie Ptyś i Bill, ostatni tom jest naprawdę przyjemny: rysunki to rewelacja, scenariuszowo może nie pęka się ze śmiechu, ale humor jest na poziomie. Miłym akcentem są smaczki edukacyjne, na szczęście zupełnie nienachalne. Idealna pozycja do poczytania dziecku.





8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline K.Leszcz

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #26 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 14:11:31 »
Ja mam pierwszy tom "Ptysia" i scenariuszowo mi niestety nie podszedł :( Ale Zgodzę się w 100%, że rysunki są rewelacyjne  8)

Mam wątpliwości, czy Egmont wyda "Małego Sprytka", bo nie wiem, czy Taurus przypadkiem nie okupuje komiksów ze świata Sprycjana :( W ogóle bardziej od "Sprytka" bym wolał "Gastona"  8) (ale "Sprytek też mógłby być  ;) )
« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Marzec 2019, 14:29:55 wysłana przez admin »

Offline keram2

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #27 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 16:49:05 »
Ja mam pierwszy tom "Ptysia" i scenariuszowo mi niestety nie podszedł :( Ale Zgodzę się w 100%, że rysunki są rewelacyjne  8)

Mam wątpliwości, czy Egmont wyda "Małego Sprytka", bo nie wiem, czy Taurus przypadkiem nie okupuje komiksów ze świata Sprycjana :( W ogóle bardziej od "Sprytka" bym wolał "Gastona"  8) (ale "Sprytek też mógłby być  ;) )
 

Gdyby Taurus wydawał "Sprycjana i Fantazjusza"po kilka tomów rocznie to może by tak było.
Moim zdaniem jeśli Dupuis zobaczy, że Egmont gwarantuje wyższe nakłady i większą częstotliwość wydań to nie będzie robił problemów.
Pytanie czy Egmont ma takie plany, oby tak.

Offline nori

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #28 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 20:31:14 »
Kleszczu, trzeci tom Ptysia jest jak dla mnie o wiele lepszy niż pierwszy. Po pierwszym miałem sobie darować, ale brakowało mi czegoś normalnie narysowanego z przyzwoitym humorem. I to była dobra decyzja.

A co listy życzeń, to oczywiście Gaston, Kobiety w bieli czy Cubitus jak najbardziej. Uczeń Ducobu, Leonard itp także miały potencjał. Jest trochę tych tytułów humorystycznych, oby Egmont po coś jeszcze sięgnął.

A swoją droga, wie ktoś, dlaczego Yakari wychodzi jako normalne pojedyncze albumy A4? Powodem może być konstrukcja, czyli pełna historia, a nie zbiór humorystycznych jednostronicówek?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline K.Leszcz

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #29 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 20:49:58 »
Kleszczu, trzeci tom Ptysia jest jak dla mnie o wiele lepszy niż pierwszy. Po pierwszym miałem sobie darować, ale brakowało mi czegoś normalnie narysowanego z przyzwoitym humorem. I to była dobra decyzja.

A co listy życzeń, to oczywiście Gaston, Kobiety w bieli czy Cubitus jak najbardziej. Uczeń Ducobu, Leonard itp także miały potencjał. Jest trochę tych tytułów humorystycznych, oby Egmont po coś jeszcze sięgnął.

A swoją droga, wie ktoś, dlaczego Yakari wychodzi jako normalne pojedyncze albumy A4? Powodem może być konstrukcja, czyli pełna historia, a nie zbiór humorystycznych jednostronicówek?

W takim razie może sprawdzę kolejne tomy "Ptysia". A jak ci się podobał drugi?

I podpisuję się pod Twoją listą życzeń i dołączam do niej "Achile Talon" napisany i NARYSOWANY przez Grega  ;D