Autor Wątek: Komiksy są SUPER!  (Przeczytany 10686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MarcusSz

Komiksy są SUPER!
« dnia: Wt, 12 Luty 2019, 22:04:13 »
KOMIKSY SĄ SUPER!

Jak pisze sam wydawca - "linia komiksów dla dzieci – zabawnych, świetnie narysowanych i mądrych."

Na tę chwile wydawanych jest 5 serii:

1) Ernest i Rebeka


2) Lou!


3) Studio tańca


4) Ptyś i Bill


5) Kasia i jej kot


Plus, zapowiedziano już kolejną serię na któryś? rok - Triple Galop (tytuł oryginalny) - oto przykładowe okładki:

Jeszcze małe podsumowanie ilościowe
1) Ernest i Rebeka - we Francji 08.2018 wyszedł tom.8   - mamy 6/8                - na kolejne zapewne poczekamy do tomu.9
2) Lou!                   - we Francji 11.2018 wyszedł tom.8   - będziemy mieć 8/8 - na razie raczej koniec
3) Studio Tańca     - we Francji 09.2017 wyszedł tom.10 - będziemy mieć 9/10 - na kolejne zapewne poczekamy do tomu.12 (długo...)
4) Ptyś i Bill           - we Francji 11.2018 wyszedł tom.39 - mamy 12/39 - na kolejnych 10 naszych tomów materiału jest.
5) Kasia i jej kot   - we Francji 09.2018 wyszedł tom.8   - będziemy mieć 6/8    - na kolejny tom materiał już jest, potem zapewne poczekamy do tomu.9

Jakie są wasze odczucia z tej "inicjatywy"?

(Postaram się na bieżąco uzupełniać pierwszy post)
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Lipiec 2019, 17:49:54 wysłana przez MarcusSz »

Offline robin

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 22:13:03 »
Każda inicjatywa, która pozwoli polaków (np dzieci) uczyć od podstaw i przyzwyczajać do komiksów - jest warta pochwały.
Zagranica miała kilkadziesiąt lat na "przesiąknięcie" komiksami.
Nasze społeczeństwo dużo mniej i w dodatku ze złym PR.
Nie jestem targetem, ale kibicuję.

Offline K.Leszcz

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 22:34:00 »
Ja nawet jako dorosły facet, który te komiksy kupuje dla siebie cieszę się z tej inicjatywy, bo te albumy są bardzo tanie B)

A tak poważnie, cieszę się, że rodzice mogą coraz więcej tytułów kupić swoim milusińskim w rozsądnej cenie ^_^

Poza tym frankofońskich serii humorystycznych nigdy za wiele B)

Offline robbirob

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 05:30:15 »
Dla mnie seria jest rewelacyjna. I jako same komiksy i jako inicjatywa. Widzę że kolejny tytuł też może być bardziej "dziewczyński". Ze względu na córki dla których to zbieram ( choć sam też czytam) to dla mnie ok, ale mogliby dać też coś pod chłopaków.


Offline LordDisneyland

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #4 dnia: So, 16 Luty 2019, 02:42:26 »
Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że w latach 80tych ubiegłego stulecia miałem w rękach tego "Ptysia i Billa", chociaż nie pod tym tytułem. Czy to się w czasach PRL nie ukazało przypadkiem? Nie sądzę, bym mylił z wydawanym u nas wtedy Pifem.
,, - Eeeeech.''

Offline robin

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #5 dnia: So, 16 Luty 2019, 19:01:30 »
Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że w latach 80tych ubiegłego stulecia miałem w rękach tego "Ptysia i Billa", chociaż nie pod tym tytułem. Czy to się w czasach PRL nie ukazało przypadkiem? Nie sądzę, bym mylił z wydawanym u nas wtedy Pifem.
Raczej nie. Na pewno nie w 80-tych.
Pierwsze tego typu wyszły w 92 tzw. "Nowa generacja": "Kobiety w bieli", "Pierwszoklasiści" i "Przypadki Gastona".

Offline K.Leszcz

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #6 dnia: So, 16 Luty 2019, 23:11:39 »
Raczej nie. Na pewno nie w 80-tych.
Pierwsze tego typu wyszły w 92 tzw. "Nowa generacja": "Kobiety w bieli", "Pierwszoklasiści" i "Przypadki Gastona".


A tytuł to nie był po prostu "Gaston"? Czy mówimy o innym Gastonie? Swoją drogą mam nadzieję, że kiedyś znowu wróci do Polski, choć może być problem, bo obecnie Taurus okupuje komiksy ze świata Sprycjana. w ogóle niech Polacy zaczną znowu wydawać Franquina  :D 
A w polskim wydaniu jest fajna lokalizacja, bo Gaston i Fantazjusz pracują w wydawnictwie, które się nazywa "Twój komiks".

Offline starcek

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 08:12:34 »
Gaston i Iznogud! Najlepiej od razu w intergralach, nawet w SC jeśli wydawnictwo uzna, że ryzyko jest zbyt duże na inwestowanie w HC.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline keram2

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 20:37:17 »
Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że w latach 80tych ubiegłego stulecia miałem w rękach tego "Ptysia i Billa", chociaż nie pod tym tytułem. Czy to się w czasach PRL nie ukazało przypadkiem? Nie sądzę, bym mylił z wydawanym u nas wtedy Pifem.
Dwa albumy z tej serii ( w twardej oprawie ) opublikowało w 2001 wydawnictwo Edipress, tyle, że tytuł brzmiał "Bob & Bill".
Podobno wcześniej publikowano to w piśmie "Mój pies". (?)
O innych publikacjach nie słyszałem.


Offline radef

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 21:22:37 »
Gaston i Iznogud! Najlepiej od razu w intergralach, nawet w SC jeśli wydawnictwo uzna, że ryzyko jest zbyt duże na inwestowanie w HC.
Iznogud został zapowiedziany. HC i integrale (prawdopodobnie) po 4 tomy.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline starcek

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 21:30:37 »
To wspaniała wiadomość! Jeszcze Gaston...
No i bardzo żałuję, że u nas Mortadelo i Filemon nie chwycili.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 21:35:12 »
Iznogud - lejecie miód na moje serce. I to po 21-szej. Świetna wiadomość.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline K.Leszcz

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 21:36:08 »
Można by jeszcze wydać inną serię twórcy "Gastona", "Modeste et Pompon". Franquin rysuje, a wraz znim piszą między innymi...

[werble]



















GOSCINNY!


PEYO!


GREG!

Offline K.Leszcz

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 21:38:34 »
W ogóle marzy mi się, żeby Taurus się wziął za wydawanie albumów "Sprycjana i Fantazjusza" stworzonych przez Franquina, ale obawiam się, że raczej się nie doczekamy :( A szkoda, bo Franquin był dla "Sprycjana" tym, kim był Barks dla kaczek.

Offline robin

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 22:15:48 »

A tytuł to nie był po prostu "Gaston"? Czy mówimy o innym Gastonie?
O innym wydaniu. Ty mówisz o "Gastonie" z Twojego komiksu z 2001-2002 roku, a ja o wcześniejszym pojedynczym strzale z 1992 z Egmontu.