Autor Wątek: Komiksy są SUPER!  (Przeczytany 10689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online keram2

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #30 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 21:15:08 »
Uczeń Ducobu - jak najbardziej.
Yakari - myślę, że został potraktowany specjalnie ze względu na serial animowany, emitowany niedawno na TVP ABC

Offline nori

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 22:26:35 »
W takim razie może sprawdzę kolejne tomy "Ptysia". A jak ci się podobał drugi?

Dwójka podobnie jak jedynka, dopiero trójka jak dla mnie zwyżkuje formą. Albo po prostu bardziej mi podeszła, lub przyzwyczaiłem się do tych bohaterów?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline nori

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #32 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 07:19:46 »
W trzecim tomie Studia Tańca brak zapowiedzi kolejnego tomu, to już koniec tej serii?

EDIT: Jest jeszcze tom 10: https://www.bamboo.fr/bd-studio-danse-tome-10-9782818942741.html
I na tym koniec. Czyżby w naszej edycji, Egmont zrezygnował z domknięcia serii?
« Ostatnia zmiana: Pn, 15 Kwiecień 2019, 07:24:41 wysłana przez nori »
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline stachel

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #33 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 09:34:41 »
W trzecim tomie Studia Tańca brak zapowiedzi kolejnego tomu, to już koniec tej serii?

EDIT: Jest jeszcze tom 10: https://www.bamboo.fr/bd-studio-danse-tome-10-9782818942741.html
I na tym koniec. Czyżby w naszej edycji, Egmont zrezygnował z domknięcia serii?
Obstawiam, że wszystkiego dowiemy się z katalogu końcem kwietnia, teraz można co najwyżej wróżyć że szklanej kuli :)

Offline radef

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #34 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 09:57:26 »
EDIT: Jest jeszcze tom 10: https://www.bamboo.fr/bd-studio-danse-tome-10-9782818942741.html
I na tym koniec. Czyżby w naszej edycji, Egmont zrezygnował z domknięcia serii?
Jaki koniec? Żaden koniec, po prostu do tej pory we Francji ukazało się 10 albumów, a kolejne historyjki są pewnie publikowane w jakiś magazynach i jak zbierze się ich odpowiednia ilość to pojawi się 11. i kolejne albumy. Biorąc pod uwagę, że ostatnie albumy (8, 9 i 10) ukazywały się w latach 2013, 2015 i 2017, to pewnie na koniec tego roku we Francji pojawi się 11. album.
Obstawiam, że wszystkiego dowiemy się z katalogu końcem kwietnia, teraz można co najwyżej wróżyć że szklanej kuli :)
Wątpię. Raczej Egmont będzie czekał aż zostanie wydany we Francji 11. album, wówczas pewnie 4. tom mógłby zostać wydany na początku przyszłego roku, lub 12., wówczas będziemy musieli na niego poczekać parę lat. Raczej nie spodziewam się by w katalogu pojawiły się zapowiedzi na kolejne lata, więc raczej nic się z niego nie dowiemy.
Niestety Egmont niezbyt fajnie wybrał serie do "Komiksy są super", ponieważ wszystkie z nich poza "Ptysiem i Billem", są krótkimi seriami nadal wychodzącymi, które obecnie składają się tylko z 8-10 albumów, co u nas przekłada się się na 2-3 tomy. Czyli praktycznie wszystkie z nich obecnie przeszły na tryb "jeden tom na 5 lat".
Ciekawe jak będzie z "Ernestem i Rebeką", na ten moment we Francji wyszło 8 albumów. Czy Egmont wyda w tym roku 3. wydanie zbiorcze, czy może będzie czekać na premierę 9. albumu (prawdopodobnie dopiero przyszły rok)?
« Ostatnia zmiana: Pn, 15 Kwiecień 2019, 10:13:57 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline MarcusSz

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #35 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 11:18:38 »
Patrząc na wydania albumów we Francji, zarówno Ernesta i Rebekę jak i Lou! obstawiam że koniec tego roku mogą wyjść tomy 9 co by pozwoliło Egmontowi na wydanie naszych 3 tomów.
A potem fakt, czekanie kilku lat na następne.

Offline Jigsaw

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #36 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 01:30:15 »
Przejrzałem z ciekawości jeden z niedawno wydanych u nas. Kreska przypomina mi trochę dobre komiksy z dawnych czasów Jacka Skrzydlewskiego, tylko mniej banalne, że tak się wyrażę. Dla dzieci patriotycznie polecałbym raczej coś z polskiej literatury komiksowej.

Offline nori

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 09:28:53 »
Czwarty tom Ptysia i Billa trzyma poziom, bardzo przyjemna lektura, z przyzwoitym humorem, idealna, by poczytać razem z dzieciakami. Praktycznie brak głupiej przemocy, historyjki mają lekki zapaszek dydaktyczny, postacie dają się lubić. Niestety, trzeci album w tym tomie znacznie zniżkuje pod względem rysunków: zmiana rysownika spowodowała, że pod tym względem jest o wiele słabiej, a niektóre motywy w ogóle wypadają strasznie. Widać, że nowy rysownik stara się podrobić kreskę wcześniejszego, ale (jeszcze?) nie wychodzi mu to za dobrze.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline nori

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 15 Lipiec 2019, 11:23:15 »
Czytał ktoś Kasię i Kota? Warte to coś więcej? Po przykładowych planszach zrezygnowałem, ani od strony rysunków ani humoru nie przemawia to do mnie.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline MarcusSz

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 15 Lipiec 2019, 14:14:24 »
Czytał ktoś Kasię i Kota? Warte to coś więcej? Po przykładowych planszach zrezygnowałem, ani od strony rysunków ani humoru nie przemawia to do mnie.

Powiedział bym że jakiegoś wybitnego szału nie ma. Sam dopiero z drugim podejściem przeczytałem do końca. Kilka historyjek jest zabawnych , ale ogólnie poziom przeciętny. Przy pozostałych tytułach z serii bawiłem się lepiej.

Offline Darth_Simon

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 15 Lipiec 2019, 15:50:38 »
Czytał ktoś Kasię i Kota? Warte to coś więcej? Po przykładowych planszach zrezygnowałem, ani od strony rysunków ani humoru nie przemawia to do mnie.

Wypożyczyłem z biblioteki by poczytać 3,5 letniej córce przed snem i się rozczarowałem.
Ona jest na to za mała i Jej nie zainteresowało a ja jestem za stary i mimo że czasem lubię poczytać jakieś komiksy dla młodego czytelnika (np. Yakari) to ta pozycja totalnie mi nie podeszła.

Może to kwestia wieku i jakby córka miała 3 lata więcej to by Jej pasowało.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline nori

Odp: Komiksy są SUPER!
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 15 Lipiec 2019, 19:17:21 »
MarcusSz, Darth_Simon, dzięki, utwierdziliście mnie w decyzji.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.