Autor Wątek: Joann Sfar  (Przeczytany 10354 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #30 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 07:34:21 »
Całkowita zgoda, wyjątkowo słaba pozycja. Nie przypadły mi do gustu także Ostatki, które osobnym albumem stały się chyba trochę  na wyrost.

Kapral

  • Gość
Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #31 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 07:45:16 »
Dużo gadających głów, a dialogi zwykle słabe, dziwne, niefajne, sztuczne. Jak lubię wstawki żydowskie (i w ogóle religijne) Sfara, tak tutaj w ogóle ich nie kumam. Dziwne to. W porównaniu z tym komiksem wszystkie Koty są super hiper.

Może tłumacz się zmienił?

Offline radef

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #32 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 09:21:08 »
Może tłumacz się zmienił?
A może to po prostu słaby komiks. "Nie musisz się mnie bać" ma na Bedetheque średnią ocenę 1,4 z 14 opinii.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Koalar

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #33 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 19:54:48 »
Nie przypadły mi do gustu także Ostatki, które osobnym albumem stały się chyba trochę  na wyrost.

No tak wydawca to opisał:
Cytuj
Album Ostatki zbiera wszystkie dodatkowe materiały i historie, zamieszczone w zbiorczym wydaniu serii Le Bestiaire amoureux, którą wydaliśmy w albumach Wampir i Aspirine.

Ja już zasiadałem do lektury z przeświadczeniem, że to nie będą "pełnoprawne" komiksy i mi się podobało. I OK jest dla mnie wydanie tego osobno (zwłaszcza że nie mieliśmy dużego wydania zbiorczego). Różne w jakiś sposób podobne rzeczy bywają wydawane (niedokończony Tintin, Szkicownik portugalski, Hugo - przewodnik).

Może tłumacz się zmienił?

Możliwe, że tłumacz słabo popracował, ale tego nie jestem w stanie sprawdzić (nie mam możliwości, kompetencji, a zwłaszcza chęci); w sumie niepotrzebna zmiana, bo stale pracujący nad komiksami jednego twórcy tłumacz też może gorzej przetłumaczyć któryś komiks. Oceniłem polskie wydanie, a po tym, co napisał radef, utwierdzam się w przekonaniu, że coś tu Sfarowi nie wyszło.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline JanJ

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 15:26:31 »
Wie ktoś może, czy Egmont planuje wydać Blueberrego autorstwa Sfara i Blaina?

Offline freshmaker

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #35 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 22:09:48 »
czy po wydawnictwie komiksowym ktoś wspominał ze pociągnie sokratesa polpsa?

edit: seria przerwana przez autorów
« Ostatnia zmiana: Pn, 28 Wrzesień 2020, 22:12:44 wysłana przez freshmaker »

Offline Koalar

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #36 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 13:52:10 »
Panowie (i panie), 8. tom Kota rabina to przyjemna lektura. Przez to felerne Nie musisz się mnie bać, przeleżał u mnie długo na półce do przeczytania, ale w tym przypadku nie ma się czego bać. Jest trochę na temat judaizmu, jest trochę więcej dowcipnej krytyki tej religii (zwłaszcza ze strony kota), jest sympatyczny wątek obyczajowy. Teraz żałuję, że nie zamówiłem 9. tomu, ale co się odwlecze...
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline parsom

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #37 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 21:21:46 »
czy po wydawnictwie komiksowym ktoś wspominał ze pociągnie sokratesa polpsa?

edit: seria przerwana przez autorów

Ja tu właśnie przyszedłem z pytaniem, czy coś wiadomo w sprawie dalszego ciągu. Na pewno przerwana? Nie ma żadnych plotek na te temat?

Offline Death

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #38 dnia: So, 05 Luty 2022, 00:10:38 »

Trzeci tom jednego z najlepszych komiksów jakie czytałem w życiu. Tym razem bardziej kryminalnie. Grupa muzyków osiadła na dłużej w Odessie i prowadzi życie wesołe, często nocne i niebezpieczne. Tytuł Sami złodzieje jest bardzo trafny, bo w tej opowieści praktycznie nie ma ludzi uczciwych. Same łotry, ale często o złotym sercu. Tak pięknego życia nocnego miasta nie było w komiksie od czasu Baśni weneckiej Hugona Pratta. Sam nastrój opowieści snutych w Klezmerach przez Sfara zawsze kojarzył mi się z Corto Maltese. Lepszej rekomendacji mieć nie można. Uliczki, kawiarenki, Żydzi, Polacy, Cyganie, Rosjanie, Tatarzy, ciepłe letnie noce, klezmerska muzyka i opowieści ze świata, który już nie istnieje. Arcydzieło po raz trzeci. 10/10

Offline wujekmaciej

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #39 dnia: So, 05 Luty 2022, 11:31:21 »

 Tak pięknego życia nocnego miasta nie było w komiksie od czasu Baśni weneckiej Hugona Pratta.

Obczaj Jest Zabawa Evensa :) Hipnotyzujący komiks.

Offline Death

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #40 dnia: So, 05 Luty 2022, 11:35:48 »
Mam, bo podobała mi się Pantera. Nie aż tak jak niektórym, ale na tyle, żeby kupić kolejny jego album. Kiedyś przeczytam.

Offline Leyek

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #41 dnia: Pt, 25 Luty 2022, 16:50:18 »
Cytuj
Taki rysunek z bohaterami "Klezmerów" wrzucił przed chwilą na Twittera Joann Sfar.

- Kolejna wojna w Odessie w 2022 r.
- I jeszcze więcej idiotów, którzy myślą, że Ukraina jest daleko.



Cytuj
Sfar i bohaterowie "Klezmerów", których akcja dzieje się choćby w Odessie, raz jeszcze.


Offline freshmaker

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #42 dnia: Nd, 27 Luty 2022, 20:22:43 »
z innej beczki pytanie o komiks wampir - czy to ma coś wspólnego ze światem golema i jaka jest chronologia czytania komiksów timofa? robiłem dziś porządki i znalazłem ten komiks z żółta okładka. oczywiście nie czytałem go wcześniej.

Offline Death

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #43 dnia: Nd, 27 Luty 2022, 21:39:46 »
Najpierw Mały świat golema, potem ten Wampir, później Aspirine. Taka jest chronologia. :)

Offline freshmaker

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #44 dnia: Nd, 27 Luty 2022, 22:06:47 »
a mały wampir?