Autor Wątek: Joann Sfar  (Przeczytany 10347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Joann Sfar
« dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 14:21:22 »
Kurcze, jak ja lubię komiksy Sfara. Dziwi mnie to, bo jednak jego rysunki to takie bazgroły. Ale i tak je lubię. Przeczytałem niedawno Ostatki i ciekawe te jego eksperymenty i szukanie drogi (pozycja raczej dla fanów czy koneserów). A teraz w końcu przeczytałem Klezmerów, no bo po 10 latach dostaliśmy 2 tom. A tu bach! Są jeszcze 3 niewydane tomy! Czy ja dożyję do 2049?
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline gashu

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 15:07:37 »
Również jestem wielkim fanem. Sfar jest dla mnie mistrzem snucia opowieści, który odnajduje się praktycznie w każdym gatunku opowiadanej historii (przygoda, obyczajówka, komiks obyczajowy, filozoficzny, czy też czysto humorystyczny).
 
Z pozycji wydanych w Polsce w sumie tylko "Nie musisz się mnie bać" podobało mi się trochę mniej.
Cała reszta to "must have" każdego, szanującego się komiksiarza :).

Offline parsom

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 15:40:52 »
Gorzej, że większość aktualnie niedostępna w porywach do bardzo niedostępna. Bella nikt nie wznawia?

Offline gashu

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 12:23:36 »
Z ciekawości - w sklepie Gildii, na 24 pozycję Sfara w katalogu (nie licząc pakietów) - 12 było oznaczonych jako niedostępne. Tragedii nie ma, choć oczywiście wznowienia (zwłaszcza w przypadku pierwszych tomów serii) byłyby wskazane.

Offline parsom

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 12:29:31 »
Istotne ALE - te niedostępne sprawiają, że nie ma sensu brać się za część tych dostępnych (nie ma np. Wampira, nie ma 1 tomu Merlina).

Offline gashu

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 12:50:28 »
Merlin to generalnie seria porzucona przez wydawcę. Wznowienia, podobnie jak kolejnych tomów, raczej się nie spodziewam.

Offline Death

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 20:13:02 »
Merlin nie jest też aż tak dobry jak większość wydanych u nas komiksów Sfara, ale jest dość fajny. Dlatego żałuję, że wydawnictwo już nie istnieje. Ale Wampira trzeba przeczytać. Koniecznie. To 100% Sfara w Sfarze. Niedostępny Mały Świat Golema też jest super. No i wprowadza do uniwersum Wampira. Tak naprawdę to jest pierwsza część.
« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Listopad 2019, 20:14:47 wysłana przez Death »

Offline parsom

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 20:30:20 »
Wampira chętnie bym łyknął, ale nie ma...

Offline Koalar

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 02 Luty 2020, 15:22:12 »
Jestem w trakcie lektury Małego Wampira. Ten komiks jest świetny. Taki i dla dzieci, i dla dorosłych. Jest taki fajny, że aż się powstrzymuję przed czytaniem, żeby za szybko nie przeczytać :)
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline parsom

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 02 Luty 2020, 16:34:56 »
A trzeba znać serię o dużym wampirze?
Przy okazji - czy dobrze pamiętam, że padło gdzieś coś o wznowieniu pierwszych "Kotów rabina"?

Offline Koalar

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 02 Luty 2020, 17:07:26 »
Ja znam (ale jakoś super nie pamiętam) i na moje oko nie trzeba (jestem po 3 historiach z 7 w Małym Wampirze). Jest chyba parę nawiązań (w stylu że gdzieś dorosły Wampir mówił, że jego matka była taka, a nie inna i potem w małym Wampirze rzeczywiście taka jest), ale to są niuansiki.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline kosmoski

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 02 Luty 2020, 19:10:41 »
Tak się składa, że właśnie skończyłem Małego Wampira i nie czytając wcześniej Wampira, kompletnie nie czułem, że coś tracę. A sama lektura przednia, zabawna i pełna rożnych aluzji. Do tego te Sfarowe rysunkowe detale, zwłaszcza przy potworach i budynkach, miodzio.

Offline LordDisneyland

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 01:48:00 »
Mam z tym twórcą spory kłopot  8) Najpierw przeczytałem "Sokratesa Półpsa" i uznałem, że jako całość komiks jest świetny. Na tyle dobry, by sięgnąć po kolejny sfarowski tytuł. I klapa, bo pierwszy tom "Kota rabina" to zdecydowanie nie jest rzecz dla mnie...
Teraz czekam na zamówiony na jakiejś wyprzedaży trzeci tom cyklu "Prof.Bell", zobaczymy, jak będzie- a niestety nie znam dwóch pierwszych... Taka trochę metoda rozpoznania bojem - i najwyraźniej się starzeję, bo nawet nie narzekam już na kreskę  ;) Ciekawe, czy po tym tytule będę miał jeszcze chęć sięgnąć po "Wampira" chociażby...
,, - Eeeeech.''

Offline misiokles

Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 06:46:43 »
A to dziwne, gdyż Sokrates-półpies ma wiele wspólnego z Kotem Rabina dla mnie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Joann Sfar
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 07:18:53 »
No ma wiele wspólnego, ale dla mnie Kot zdecydowanie lepszy, przynajmniej fabularnie, bo graficznie Blain stoi u mnie wyżej niż Sfar.