Autor Wątek: Jean Van Hamme  (Przeczytany 11070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline deFranco

Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #45 dnia: Pt, 08 Styczeń 2021, 16:33:00 »
Chciałbym zapytać o te Mystery.
To są takie schematyczne originy (dzieciństwo, trauma, bunt, chciałem być dobry
i wrażliwy ale okoliczności... itd.) jak tomy 1-2 ? Czy jest tam coś fabularnie do poczytania ?
Bo Mangusta i Irina były dla mnie cieniutkie. Razem z Jones swego czasu puściłem na allegro.
Reszty nie czytałem. Sam nie wiem czy żałować czy nie.

Offline raj666

Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #46 dnia: Pt, 08 Styczeń 2021, 17:31:41 »
Z późniejszych czytałem 2 czy 3 tomy i to jest ten sam poziom, frankofońskiego wyrobnictwa.

Offline Mruk

Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #47 dnia: So, 09 Styczeń 2021, 17:29:02 »
To są takie schematyczne originy (dzieciństwo, trauma, bunt, chciałem być dobry
i wrażliwy ale okoliczności... itd.) jak tomy 1-2 ?

Nie zawsze są originy, na przykład Felicity Brown w zdecydowanej większości dzieje się pomiędzy albumami "Tam, dokąd zmierza Indianin" a "Ocalić Marię".

Ale jak ci pierwsze dwa nie podeszły, to w kolejnych raczej nie znajdziesz nic ciekawszego.

Offline hansior

Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #48 dnia: Wt, 02 Luty 2021, 11:38:16 »
Co prawda kupiłem XIII na początku stycznia, ale tak się złożyło, że dopiero teraz je dostałem. No i teraz sobie odświeżam to, co kiedyś czytałem. Na razie przeczytałem pierwszy album. I nie rozumiem dwóch rzeczy.
Spoiler: PokażUkryj

Pod koniec pierwszego albumu w domu Marty XIII zostaje zaatakowany przez Mangustę. Gdy go zobaczył wykrzyknął "Mangusta!?" tak, jakby go znał. Ale przecież stracił pamięć. Jak on go poznał? Wystarczyła mu kartka z tekstem od Kim, że Mangusta wpadł na jej ślad?
I druga sprawa - na końcu XIII jedzie "tam, dokąd zmierza Indianin". Skąd on wie, gdzie to jest?

Offline keram2

Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #49 dnia: Wt, 02 Luty 2021, 11:57:07 »
Zdaje się, że Mangusta zawdzięczał ksywę swemu wyglądowi i tyle. (Ja tam nie mam pojęcia o wyglądzie mangust, ale przypuszczam, że dla Amerykanów takie określenie może oznaczać konkretny wygląd).

"tam, dokąd zmierza Indianin" - przecież XIII wcale nie deklaruje, że wie gdzie to jest, po prostu jedzie szukać tego miejsca.

Offline sokratesik

Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #50 dnia: Wt, 02 Luty 2021, 13:21:47 »
Wczoraj przeczytałem dwa pierwsze tomy Lady S i mogę powiedzieć: WRESZCIE. Wreszcie coś mnie wciągnęło, bo już myślałem, że komiksy mi się przejadły i cokolwiek zaczynam czytać to mnie nudzi i nie mogę skończyć. Stary dobry Van Hamme w całkiem aktualnej rzeczywistości sprawdza się świetnie jako remedium.  :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #51 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 08:32:20 »
A ja po tej dyskusji nabrałem ochotę na powtórzenie sobie tomów 1-13, czyli tych, które mam. Przyda się skonfrontować z tą serią po tych kilkunastu latach.

To co, powtarzamy? :D Od miesięcy czekam na impuls.

To ja podłączam się pod challenge.

Jaki termin przeczytania ustawiamy, żeby wnieść tu swoje wrażenia po latach? ;)

Pierwsze 12 tomów do końca stycznia? :)
Bo trzynasty to już taki dodatkowy.

Dobra, macie czwartego zawodnika.  ;D Czytam z wami. Do końca stycznia - to dobry termin. Mam zamiar przeczytać razem z 13 tomem.

Wchodzę w to!

Dobra, w ogóle ktokolwiek poza mną wziął się za XIII?  8)

Czy wszyscy zrobiliście mnie w ch*ja? ;)

Online Martin Eden

Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #52 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 08:40:46 »
Ja zgodnie z deklaracją i z jak największą przyjemnością przeczytałem tomy 1-13.
Mam nadzieję, że i Ty nadrobiłeś.

Zbieram się, żeby napisać kilka słów :)

Offline Lyricstof

Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #53 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 08:52:32 »
Ja zaliczyłem małe opóźnienie, jestem przy tomie 8 "Trzynasty kontra jeden", ale wrażenia spisuję na bieżąco. I sporo innych rzeczy przeczytałem, np. Donżona, Rafingtona, Animala, Rorka powtórzyłem i coś tam jeszcze. Na spokojnie będziemy mogli pogadać o 13 tomach XIII.  ;)
Czytam tak na raty, trochę to dziwne.  ???  8)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

ramirez82

  • Gość
Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #54 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 08:56:50 »
No ja nie wyrobiłem się, zostały mi tomy 12 i 13. Niestety coś mi nie idą :( Odkąd akcja przeniosła się do Costa Verde, po kolejnym grzebaniu w przeszłości XIII, odkryciu kolejnej jego tożsamości, jakoś straciłem zapał. Co za dużo, to niezdrowo. Pewnie powinienem przymknąć na to oko i cieszyć się lekturą. Przeczytam do weekendu i się wypowiem.

Offline Death

Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #55 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 09:22:48 »
Ja Was bardzo przepraszam,że nie dałem rady. Odpaliłem sobie tak z nudów po roku przerwy Kingdom Come Deliverance, bo poprzednio gra okazała się dla mnie o wiele za trudna i tak mnie wessało, że poświęcałem na nią w styczniu każdą wolną chwilę. :)
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline Nephilim

Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #56 dnia: So, 20 Marzec 2021, 10:18:39 »
Ja Was bardzo przepraszam,że nie dałem rady. Odpaliłem sobie tak z nudów po roku przerwy Kingdom Come Deliverance, bo poprzednio gra okazała się dla mnie o wiele za trudna i tak mnie wessało, że poświęcałem na nią w styczniu każdą wolną chwilę. :)
Cudowna gra. Przestukałem prawie 400 godzin. Podstawka plus wszystkie dodatki. Chyba najlepszy RPG w jaki grałem na PC.

Offline Pig-Pen

Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #57 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 15:53:16 »
Czytał już ktoś może "Kiwu" wydany niedawno przez Ongrysa, bo zastanawiam się nad zakupem? Warto?
« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Kwiecień 2021, 15:56:03 wysłana przez Pig-Pen »

Offline perek82

Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #58 dnia: Nd, 25 Kwiecień 2021, 11:46:21 »
Nie powiedziałbym że to jest wybitny komiks. Sama fabuła jest raczej pretekstem do przedstawienia problemów związanych z pozyskiwaniem cennych minerałów często kosztem lokalnych mieszkańców.
Komiks przypomina trochę reportaż pojawiają się prawdziwe postacie. Ważniejsze jest przesłanie niż sama historia. Ta jest dość sztampowa oklepana i przewidywalna.
Trochę się rozczarowałem jako fan komiksu. Ale z drugiej strony ciekawy temat, który nie jest zbyt często poruszany.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Alfman

Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #59 dnia: Nd, 25 Kwiecień 2021, 19:39:00 »
Można jeszcze dodać, że część postaci jest autentyczna.