Autor Wątek: Jean Van Hamme  (Przeczytany 11007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 16:17:35 »
Pomyślałem sobie, że co mi tam, kupię sobie brakujące tomy. Najpierw zobaczymy co jest na Tantis, bo mam jakiś dodatkowy kod - 8%, a resztę się dokupi na Allegro. A tu zonk, taki tom Mangusta na Allegro prawie 300 zł. A sporo innych powyżej stówy. Nie miałbym większego problemu żeby zapłacić nawet te 300 za komiks, gdybym go bardzo chciał i byłby to taki Donżon tom 2, który zawiera 8 tomów. Lub Donżon 1, który faktycznie po 200 zł chodził jak kiedyś patrzyłem, a to 6 albumów. Ale za jeden cienki frankofonik ok 50 stron to już jest granica szaleństwa, której nie przekroczę. Dalej już jest tylko ciemność i ściany bez klamek.

Offline JanJ

Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 18:20:00 »
To chyba bardziej ceny spekulacyjne niż realne.  Tomy 14-19 chodziły tak po 100-150 zł za sztukę. Ja za tyle i tak odpuściłem i mam tylko do 13 tomu. Niestety póki Taurus ma prawa to o wznowieniu można tylko pomarzyć.

ramirez82

  • Gość
Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #32 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 18:23:32 »
To chyba bardziej ceny spekulacyjne niż realne.

Ale jedno wynika z drugiego. Skoro za tyle się sprzedają (?), to są to ceny realne :)

brvk

  • Gość
Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #33 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 18:34:45 »
Mam chyba 3 spi-offy. Mangusta znośny, reszta słabsza i nie zachęciła do dalszych wydadków, na nawet za normalną cenę, obecnie to już w ogóle odpada.

Zresztą uniwersum XIII nie jest tak atrakcyjne, abym chciał je eksplorować, zwłaszcza że scenariuszy nie pisał Van Hamme. Gdyby była ciągłość autora to i pokusa sprawdzenia, jak uzupełnił losy postaci większa. Ani to Thorgal, ani Conan, żebym chciał odwiedzać ten świat poza główną serią.

Offline Death

Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #34 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 19:04:52 »
Dobra, Ongrys wyraził chęć wydania integrali XIII. Jestem spokojny, że jak zwolni się licencja to zostaną wydane. Mam nadzieję, że szybko się skończy. Jak lubię Taurusa tak mogliby zwolnić licencję tym, którzy chcieliby wydać XIII.

Offline JanJ

Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 19:05:55 »
Ale jedno wynika z drugiego. Skoro za tyle się sprzedają (?), to są to ceny realne :)

No właśnie pytanie czy za te 300 zł się sprzedają czy też taka oferta wisi od miesięcy.  Widzę też ofertę tomów 1-13 za 500 zł ale i tu to cena mocno zawyżona.

To info od Ongrysa to coś nowego czy dawne deklaracje?

Offline Kadet

Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #36 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 19:10:59 »
To info od Ongrysa to coś nowego czy dawne deklaracje?

W komentarzach pod dzisiejszym ogłoszeniem o artbooku Vance'a ktoś zapytał o integrale XIII. Ongrys odpowiedział, że chętnie, ale licencja jest zajęta.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Death

Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #37 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 19:17:18 »
Dawne też już. Ale nie deklaracje tylko chęci. Zresztą nie trzeba nawet pogadać z wydawcą na festiwalu żeby wiedzieć, że chyba trochę lubi Vance'a, ale licencja XIII zajęta.
Wydaje największe paździerze, bo mają rysunki Vance'a, więc XIII, która jest komiksem lepszym niż bdb z pewnością byłaby atakowana gdyby tylko miał taką możliwość. :)

Offline michał81

Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #38 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 19:28:42 »
Jak lubię Taurusa tak mogliby zwolnić licencję tym, którzy chcieliby wydać XIII.
Tak jak Żywe Trupy? Wiedzą, że jak odpuszczą licencję to zalegające albumy, jeśli ktoś zapowie zbiorcze, zostanie im tylko przemielić.

Offline Death

Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #39 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 19:36:36 »
Licencję zdaje się trzeba odnawiać. Mam nadzieję, że wygasa w miarę szybko. Lub, że się ogarną. Kurde, kilka lat temu wydawali takie perełki jak Valerian czy Locke & Key, ale coś poszło nie tak.

Offline Torpedo

Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #40 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 20:38:32 »
Z serią XIII było tak, że wydawaniem ich zajęło się wydawnictwo Siedmioróg i wypuściło w sporych nakładach tomy 1-13. Po upadku wydawnictwa walały się po dyskontach i wyprzedażach po ok 6 zł za tomik. Później tomy 14-19 wydał Egmont, ale w mniejszym nakładzie. Stąd teraz jak ktoś chce zebrać serię, to łatwo i relatywnie tanio można nabyć Siedmioróg, ale Egmonty są w cenie, bo nie ma ich dla wszystkich chętnych. I nie będzie, póki ktoś tego nie dodrukuje.

Co do kontynuacji Taurusa od tomu 20, to może scenariuszowo są tam płycizny, ale są fajnie narysowane i można je nabyć w normalnej cenie. Także zapewne każdy fan XIII-ki chętnie zapozna się z kontynuacją.

Mamy jeszcze serię poboczną Mystery, epizody poświęcone postaciom, ale ja tego nie zbieram. Mam tylko dwa pierwsze tomy wydane przez Egmont (Irina i Mangusta).

ramirez82

  • Gość
Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #41 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 23:34:57 »
Natomiast kontynuacja Sentego (bo to wciąż jest kontynuacja, nie nowa opowieść) to dla mnie przegięcie, może nie tak spektakularne zarżnięcie serii, jak Thorgal, ale dalej słabe.

Spoiler: PokażUkryj

Pomysł, że MacLane jest jakimś potomkiem ojców-założycieli USA i dlatego chcą go zabić to dla mnie tak, jakby na przykład Franc Maurer dowiedział się, że jest jedynym potomkiem Lecha i właśnie potomek Rusa chce zabić jego oraz Andżelę, która jest jedyną potomkinią Czecha, aby przejąć władzę nad światem. Bzdura totalna.




Nieźle.

Tak sobie pomyślałem, że już niewiele brakuje, by doprowadzili do tego, że pra pra przodek Mac Lane'a przybył na Ziemię z kosmosu, a jego kapsuła została odnaleziona przez wikingów.

Offline Kadet

Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #42 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 23:38:10 »
Wyjdzie na to, że facet jest w jakiś sposób powiązany z większością postaci komiksowych. Niektóre kompromitujące materiały już wyciekły:





(źródło tego drugiego)
« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Styczeń 2021, 23:44:00 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline kenji

Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #43 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 14:43:53 »


Mamy jeszcze serię poboczną Mystery, epizody poświęcone postaciom, ale ja tego nie zbieram. Mam tylko dwa pierwsze tomy wydane przez Egmont (Irina i Mangusta).

A błąd. Bo seria jest świetna. Bardzo dobre dopełnienie świata stworzonego przez Van Hanna i Vance. Fajnie ze robią to różni autorzy , przez co każdy album jest zupełnie inaczej rysowany , kadrowany itd. Ja w tej chwili dużo bardziej czekam na kolejne tomy Mystery niż na tomy z głównej serii

Dla tych co choć trochę lubią XIII to z serii pobocznej powinni być bardzo zadowoleni

Offline Mruk

Odp: Jean Van Hamme
« Odpowiedź #44 dnia: Pt, 08 Styczeń 2021, 11:19:46 »
seria jest świetna. Bardzo dobre dopełnienie świata stworzonego przez Van Hanna i Vance.

Mie sposób się nie zgodzić - seria Mystery jest fajna, każdy album rysowany inaczej, a jednocześnie żaden się nie gryzie (rysunkowo) z główną serią. Najsłabsza jest wg mnie okładka Felicity Brown, ale już środek jest ok.

Jak powtórzyłem ostatnio całość, to przeszkadzało mi jedno - od trzydziestu pięciu lat XIII i Mystery w kółko wałkują temat spisku i zamachu na prezydenta. W komiksie akcja całej serii razem (bez retrospekcji) trwa ile - rok? dwa? trzy? Przyznam, że trochę to już jest nużące.

Tak, jakby cała seria Thorgal skupiała się na pojedynku Gandalfa Szalonego ze Slivią i każdy kolejny album opisywałby wyłącznie bezpośrednie następstwa tego pojedynku i odkrywałby kolejną porcję informacji: kto, dlaczego, jak itp.

Z drugiej strony Sente rozszerzył temat spisku o jeszcze większy spisek, ale historia jest tak naciągana, że dajcie spokój. I tak źle, i tak niedobrze.
« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Styczeń 2021, 11:24:45 wysłana przez Mruk »