Autor Wątek: Jean Giraud ( Moebius )  (Przeczytany 20239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rabies

Jean Giraud ( Moebius )
« dnia: So, 23 Luty 2019, 22:18:27 »
Chyba nie ma co zaczynać tego wątku standardowo od przedstawienia postaci i jego dorobku, bo kim jest Moebius i co stworzył wie chyba każdy , kto tu zagląda. Mniej lub więcej. Jeżeli skupimy się tylko na polskich wydaniach to raczej mniej, więc jeśli chcemy wejść głębiej trzeba posiłkować się wydaniami zagranicznymi.
Mam nadzieję, że Egmont na czterech tomach nie zakończy amerykańskiej edycji jego prac i seria pociągnie jeszcze trochę.
Z ostatnio wydanych trzeba pochwalić Scream za bardzo fajne edycje Incala i Świata Edeny.
Z zagranicy warto chyba rozejrzeć się za Inside Moebius. Wiem, że kilka osób z forum to ma - prosimy o krótką charakterystykę tej serii.
W ciągłej sprzedaży są również Eyes of the Cat i Angel Claws. Ten ostatni w preorderze na ATOM Comics : https://www.atomcomics.pl/pl/p/ANGEL-CLAWS-HC/124289
Z tytułów trudno dostępnych, marzy mi się wypasiona edycja 40 Days in the Desert. Najlepiej w jakiejś ujednoliconej edycji razem z EotC i AC.
« Ostatnia zmiana: So, 23 Luty 2019, 22:58:34 wysłana przez admin »

Bender

  • Gość
Odp: Jean Giraud ( Moebius )
« Odpowiedź #1 dnia: So, 23 Luty 2019, 23:01:25 »
Tyle że  Egmont po posklejaniu kilku tomów wydał już chyba wszystkie komiksy z tego "amerykańskiego" wydania, poza artbookami Chaos i Chroniques Métalliques. Jakoś nie jestem przekonany, że to wypuszczą, niemniej trzymam kciuki. Może też skleją w jeden.

Inside Moebius to właściwie rozmowa, a właściwie konfrontacja Moebiusa ze sobą i ze swoimi postaciami. Narracji w tym wiele nie ma, bardziej jakiś zestaw lekkiej duchem autorefleksji, przemyśleń czy oceny własnych bohaterów, i siebie oczami własnych bohaterów. Wszystko z dużym przymróżeniem oka, lekko, zabawnie i bez patosu. Graficznie jest to bardzo niechlujne momentami (o ile pamiętam, to nawet nie miało być wydane) i całkowicie robione cyfrowo, ale i na tym poletku ma swoje momenty. Nie nazwałbym tego lekturą obowiązkową, ale na półce fana Moeba koniecznie.




EDIT: Ciekawostka, francuskie Les Humoanoides lada moment wypuszcza takie coś:

« Ostatnia zmiana: So, 23 Luty 2019, 23:13:43 wysłana przez Bender »

Offline Rabies

Odp: Jean Giraud ( Moebius )
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 00:15:06 »
Zapewniali że wydadzą wszystko, trzymam za słowo. Zostały jeszcze dwa, o których wspomniałeś.


Inside Moebius. Raczej odpuszczam.


 

Offline skil

Odp: Jean Giraud ( Moebius )
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 01:26:18 »
Ja czekam na wznowienie u nas tego, najlepiej w kolorze, z poniższą okładką i normalnym formacie, a nie jak te pomniejszone wydania od Humanoids.


« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Luty 2019, 01:28:55 wysłana przez skil »
A poza tym uważam, że Rosja powinna być zniszczona.

Offline mappy

Odp: Jean Giraud ( Moebius )
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 12:45:50 »
Przyłączam się do czekania  :)

Offline Rabies

Odp: Jean Giraud ( Moebius )
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 21:24:15 »
Nowa edycja 40 Days Dance le Desert B / wydawnictwo Moebius Productions / III 2019
https://stuartngbooks.com/40-days-dans-le-desert-b-new-edition.html
https://www.moebius.fr/shop-livres-2016

@starcek - dzięki za info!




Offline Rabies

Odp: Jean Giraud ( Moebius )
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 03 Maj 2019, 11:17:49 »
Tyle że  Egmont po posklejaniu kilku tomów wydał już chyba wszystkie komiksy z tego "amerykańskiego" wydania, poza artbookami Chaos i Chroniques Métalliques. Jakoś nie jestem przekonany, że to wypuszczą, niemniej trzymam kciuki. Może też skleją w jeden.

A jednak!
Egmont
Sierpień 2019
Moebius USA tom 5. - Kroniki metaliczne. Chaos

Offline LordDisneyland

Odp: Jean Giraud ( Moebius )
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 07:07:15 »
Rzućcie okiem-

http://www.heavymetal.com/news/moebius-trading-cards-arzach-aedena/

Nie miałem pojęcia, że coś takiego wyszło.
,, - Eeeeech.''

Offline Hans

Odp: Jean Giraud ( Moebius )
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 22:14:48 »
Były karty, były specjalne albumy z luźnymi litografiami, były albumy w stylu artbook.
Naprawdę wiele pięknych wydań.
Dla mnie to co wydał Scream w Polsce na podstawie wydań z USA to masakra. Małe formaty w przypadku takiego artysty są nie do przyjęcia.


Offline R~Q

Odp: Jean Giraud ( Moebius )
« Odpowiedź #10 dnia: So, 11 Styczeń 2020, 15:17:02 »
Czytam Incala i wcale nie jest fajne. Rysunki wiadomo dobre, ale "post-ironiczne" dialogi i sposób prowadzenia fabuły mocno zniechęcają.

Poza tym "epic sci fi", wszechświatowa epopeja itd... to nie bardzo, w ogóle nie czuć, wagi wydarzeń, postacie skaczą między miejscami, rzeczy się po prostu dzieją, ale nie ma w tym żadnych emocji, w ogóle nie przejmuję się tym, co się dzieje.
« Ostatnia zmiana: So, 11 Styczeń 2020, 15:18:45 wysłana przez R~Q »

Offline arczi_ancymon

Odp: Jean Giraud ( Moebius )
« Odpowiedź #11 dnia: So, 11 Styczeń 2020, 17:23:14 »
Moi drodzy, pytanie mam.

Jest po co brać "Świat Edeny" od Screamu jeśli ma się wcześniejsze wydanie od Egmontu?

Jakaś różnica w zawartości/kolorach/tłumaczeniu/jakości skanów? Z tym ostatnim chyba u Egmontu jakoś super nie było.

Offline nayroth

Odp: Jean Giraud ( Moebius )
« Odpowiedź #12 dnia: So, 11 Styczeń 2020, 19:41:24 »
Chyba głównie żeby mieć powiększony format, taki sam jak np. Incal od Screamu..? Jesli komuś podobały się Światy Edyny z Egmontu, to z nowego wydania też pewnie będzie zadowolony. Ja pozbyłem się swojego dwutomowego bez żalu, bo to jednak mocno przeciętna (żeby nie rzec słaba) historia, a dla samych rysunków też nie warto. Ale dla fana Moebiusa to pewnie rzecz obowiązkowa.
PS: widzę że zarówno zwykłe wydanie jak i "plastikowe" dalej zalegają w sklepie gildia i to ze sporym rabatem wiec omze dobry moment żeby brać.

Offline Death

Odp: Jean Giraud ( Moebius )
« Odpowiedź #13 dnia: So, 11 Styczeń 2020, 19:56:35 »
Dla mnie Świat Edeny to jeden z najlepszych komiksów Moebiusa. A już na pewno najlepszy gdzie sam pisał i rysował. Przeczytałem oba tomy za jednym zamachem. Ale egmontowe wystarczy. Kawałek plastiku i kawałek kartonu (i chyba trochę mniejszy format co jest na minus) nie są warte dodatkowych dwóch stów za coś co już się ma. To znaczy sam mam oba wydania, ale to nie było zbyt mądre posunięcie. :) Te z Libertago jeszcze kupowałem, bo powiększony format plansz  to super sprawa, ale plastik i kartonik w lekturze udziału nie biorą. To już lepiej dołożyć stówę i kupić czarno-białego Thorgala, bo super format i pierwszy raz widać tylko kreskę Rosińskiego. Myślę, że lepszy zakup niż ten sam komiks, ale z opakowaniem.
Ale jeśli ktoś nie ma, to moim zdaniem Świat Edeny zakupem obowiązkowym.

@Nayroth Ten Świat Edeny jest mniejszy niż A4.
« Ostatnia zmiana: So, 11 Styczeń 2020, 19:58:43 wysłana przez Death »

Offline arczi_ancymon

Odp: Jean Giraud ( Moebius )
« Odpowiedź #14 dnia: So, 11 Styczeń 2020, 20:46:26 »
Jakaś różnica w zawartości/kolorach/tłumaczeniu/jakości skanów? Z tym ostatnim chyba u Egmontu jakoś super nie było.

Panowie, czego w powyższym zdaniu nie zrozumieliście? Nie pytam o jakość tego komiksu, ani o rady różnej maści, tylko konkret jak w cytacie powyżej. Pomoże ktoś? Mniejszy format (a to nie jest tak, że dzięki temu skany lepiej wyglądają?), co dalej.