Autor Wątek: Iznogud  (Przeczytany 17854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Spiff

- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline LordDisneyland

Odp: Iznogud
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 23:32:28 »
Mógłbym ponarzekać, że te 190 stron spokojnie dałoby się wydać w miękkiej oprawie, ale....za bardzo się cieszę z tej zapowiedzi. Zrobię sobie prezent na dzień dziecka wewnętrznego ;)
,, - Eeeeech.''

Offline PJP

Odp: Iznogud
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 14 Kwiecień 2019, 10:42:27 »
Teraz mam dylemat :) Kupić w twardej czy nie kupić, skoro ostatnio wylicytowałem całość.

Offline Spiff

Odp: Iznogud
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 14 Kwiecień 2019, 12:02:27 »
Teraz mam dylemat :) Kupić w twardej czy nie kupić, skoro ostatnio wylicytowałem całość.
Liczę , że E wyda całość ( 7 integrali po cztery albumy ) -więc chyba lepiej " zainwestować " w zbiorczaki.





« Ostatnia zmiana: Nd, 14 Kwiecień 2019, 12:05:22 wysłana przez Spiff »
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline folko

Odp: Iznogud
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 09:40:50 »
Hurra!! :)
To bardzo dobra wiadomość :)

Offline radef

Odp: Iznogud
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 10:06:26 »
Liczę , że E wyda całość ( 7 integrali po cztery albumy ) -więc chyba lepiej " zainwestować " w zbiorczaki.
Raczej 5 integrali... a może tylko 2.
Czas na RADKOWE SZOKUJĄCE ODKRYCIA.
Dlaczego Egmont obiecał tylko 2 integrale? Ponieważ tylko do pierwszych 8 albumów prawa do Dargaud, do kolejnych IMAV, wydawnictwo znane m.in. z wydawania we Francji "Mikołajków" (to od nich Znak ma licencję na serię). Prawdopodobnie Egmont jeszcze nie gadał z IMAV-em, może czekają na dane sprzedaży pierwszych dwóch tomów "Iznoguda".
Jakby Egmont dogadał się z IMAV-em odnośnie kolejnych albumów, to najlepiej gdyby wydali je w integralach, które wyszły we Francji. Są to 3 tomy po 276 stron, które poza komiksami zawierają masę materiałów dodatkowych. Obejmują wszystkie historie stworzone do śmierci Jeana Tabary'ego, czyli albumy 9-27.
http://www.imaveditions.com/livre/iznogoud/l-integrale-volume-1/19
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline R~Q

Odp: Iznogud
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 11:54:01 »
Raczej 5 integrali... a może tylko 2.
Czas na RADKOWE SZOKUJĄCE ODKRYCIA.
Dlaczego Egmont obiecał tylko 2 integrale? Ponieważ tylko do pierwszych 8 albumów prawa do Dargaud, do kolejnych IMAV, wydawnictwo znane m.in. z wydawania we Francji "Mikołajków" (to od nich Znak ma licencję na serię). Prawdopodobnie Egmont jeszcze nie gadał z IMAV-em, może czekają na dane sprzedaży pierwszych dwóch tomów "Iznoguda".
Jakby Egmont dogadał się z IMAV-em odnośnie kolejnych albumów, to najlepiej gdyby wydali je w integralach, które wyszły we Francji. Są to 3 tomy po 276 stron, które poza komiksami zawierają masę materiałów dodatkowych. Obejmują wszystkie historie stworzone do śmierci Jeana Tabary'ego, czyli albumy 9-27.
http://www.imaveditions.com/livre/iznogoud/l-integrale-volume-1/19

No to w sumie spoko, bo w kolejnego tasiemca typu Kaczogród nie chciałbym wchodzić, ale jak tylko 2 tomy, to może dam radę.

Ogólnie w każdym tomie są dwie historie i tego nie da się przeczytać więcej niż dwie z rzędu. To jest fajne, śmieszne i w ogóle, ale męczy i trzeba robić przerwę. Takiego jednego integrala czytałbym pewnie pół roku. Więc jeśli będą tylko dwa, to nie będę się źle czuł z kupką wstydu zalegającą zbyt długo a także nie będzie przesytu.

Offline weiter

Odp: Iznogud
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 00:00:18 »
Czy jest gdzieś podana informacja jakie albumy będą w tym integralu?

Offline Spiff

Odp: Iznogud
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 21 Kwiecień 2019, 12:42:10 »
wikipedia :

W 2019 roku tomy ukazały się po polsku w albumie zbiorczym
pt. Przygody wielkiego wezyra Iznoguda – Tom 1.

1.   Wielki wezyr Iznogud (2019)
2   Spiski wielkiego Wezyra (2001)   
3   Wakacje Kalifa (2002)   
4   Żrący dżin (2000)

 
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline eridraven

Odp: Iznogud
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 13:58:11 »
Ukazał się właśnie 2 tom więc czas na recenzje 1 i 2 i prezentacje wideo:

https://www.facebook.com/comixxy/posts/738274080045264
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline starcek

Odp: Iznogud
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 16:33:06 »
Ustawiłem ten 2. tom na półce, a tu zonk. Magicy z Egmontu nie dali "1" na grzbiecie pierwszego tomu i fatalnie to wygląda. A komiks - wiadomo. Ekstraklasa.
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Kwiecień 2020, 16:34:38 wysłana przez starcek »
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Iznogud
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 12:01:24 »
Chyba najzabawniejsza seria Goscinnego bo więcej absurdalnej logiki niż w Asteriksie czy Lucky Luke, a ta wychodziła mu genialnie (Izno bierze dynię pod pachę i już wszyscy co go widzą biorą go z automatu za sprzedawcę dyń a ledwie ją wyrzuca BAM! znów wielki wezyr) Więcej tu też geierek słownych i ich poziom wysoki (choć to pewnie głównie zasługa tłumacza)

Chciałbym by wydano u nas inne komiksy Tabarego bo lubię jego kreskę i styl.

Online JanJ

Odp: Iznogud
« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 12:13:07 »
Oby Egmont nie zarzucił serii i wydał kolejne tomy...

Offline asx76

Odp: Iznogud
« Odpowiedź #13 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 12:26:50 »
Jak będziemy kupować (im szybciej, tym lepiej), to i Egmont będzie wydawać ;)

Offline Death

Odp: Iznogud
« Odpowiedź #14 dnia: So, 02 Maj 2020, 14:41:31 »
No właśnie ja mam jakoś tak dziwnie z Iznogudem. Kiedy wychodził w Świecie Komiksu, to uważałem go nawet za lepszy niż LL i Asteriks. A jak czytałem jakoś rok, dwa temu te pojedyncze albumy i niedawno integral , to mnie wręcz nudził, kiedy Luke i Galowie nadal znakomicie mi wchodzą. A czytałem ich przecież o wiele, wiele więcej niż Iznoguda. Nie czaję tego mojego spadku radości z czytania serii o wezyrze.