Autor Wątek: Pytania dotyczące komiksu europejskiego  (Przeczytany 23180 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #135 dnia: Śr, 03 Marzec 2021, 16:01:44 »
Dzięki.  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Nephilim

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #136 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 00:51:56 »
Owszem, w 20 zmienia się nieco główny wątek, ale po pierwsze jest pełno nawiązań do wcześniejszych, także 14-19, po drugie to jest znacznie słabsza część serii. Dwa argumenty żeby akurat tomów 20-24 nie ruszać.

A 20-24 to już jak uważasz. Myślę, że niezależnie jaką podejmiesz decyzję - czytać czy nie - będziesz żałował.
[/quote]
Wierutna bzdura. Tomy 20-24 to świetnie napisane i narysowane historie z wartką akcją, nie tak przegadane jak niektóre tomy z wcześniejszych. Osobiście bardzo polecam :)

Offline Lyricstof

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #137 dnia: Pn, 22 Marzec 2021, 13:14:38 »
Wiecie coś więcej na temat tego tytułu?

https://www.gildia.pl/komiksy/481431-pamiec-odyna-powiesc-graficzna

Wydawnictwo włoskie Ali Ribelli Edizioni wydaje komiks w Polsce, czy to jakaś pomyłka?
Ciekawe co to będzie, Wygląda całkiem całkiem.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Online Konrad

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #138 dnia: Pn, 22 Marzec 2021, 19:02:37 »
Stopka redakcyjna za dużo nie wyjaśnia:


Zobaczymy jak z ceną, bo patrząc na Amazonie w innych walutach wychodzi jakieś 80zł. A to moim zdaniem o wiele za dużo za 80 stron i nawet nie standardowy format europejski tylko mniejszy amerykański: 16.79 x 0.53 x 26.01 cm
https://www.amazon.co.uk/Pamięć-Odyna-graficzna-Jason-Forbus/dp/8833467503

Kilka plansz jeśli komuś nie chce się szukać:






« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Marzec 2021, 19:04:10 wysłana przez Konrad »

Offline O.

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #139 dnia: So, 17 Kwiecień 2021, 01:45:27 »
w latach 2009/2010 Francuzi wydali wznowienie “Les Casseurs” w 7 tomach (po około 140 str na tom). Nie wiecie czasem czy jest jakiś chętny w naszym smutnym kraju na polską wersję?

podobnie jak seria "Ian Kaledine", w 1990 wydano tylko dwa zeszty (z 10)
« Ostatnia zmiana: So, 17 Kwiecień 2021, 01:47:23 wysłana przez O. »

Offline Pig-Pen

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #140 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 12:13:38 »
w latach 2009/2010 Francuzi wydali wznowienie “Les Casseurs” w 7 tomach (po około 140 str na tom). Nie wiecie czasem czy jest jakiś chętny w naszym smutnym kraju na polską wersję?

Na razie, najwyraźniej, mimo coraz śmielszych wypraw naszych rodzimych wydawców po frankofońskie starocie, nie ma u nas chętnych na "Les Casseurs" nad czym również ubolewam. Swego czasu Ongrys sondował, po jaki tytuł sięgnąć i w odpowiedziach Al i Brock bardzo często się pojawiali jako rzecz pożądana. Nie traćmy nadziei. Myślę, że ten tytuł spokojnie by się obronił, bo bardzo wiele osób pamięta "3xkontra Mamuty" jako jeden z najfajniejszych zagranicznych komiksów zamieszczonych kiedykolwiek w "Świecie Młodych".

Offline Death

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #141 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 14:18:14 »
Na ten pierwszy są jakiekolwiek szanse, bo wydano integrale. Więc może nawet przeskanowano całość i są materiały do druku. Ian integrali nie ma i pewnie nikt tego jako plików do kompa nie wrzucał. A nikt w Polsce się na skanowanie nie rzuci. Za duże koszty.
Jeśli komuś marzy się wydanie jakiegoś frankofona sprzed lat, to krokiem pierwszym jest sprawdzenie czy na zachodzie ktoś wydał po latach w jakichś fajnych zbiorczych. Nasi wydawcy chętnie po takie gotowce sięgają (a Ongrys to nawet walczy o więcej dodatkowego materiału).
Valerian, Vasco, Rork, Kolekcja Vance'a, Hugo, Bernard Prince i sporo innych to gotowce z zachodu. Tam przeskanowali, zaprojektowali ładne wydania (często z dodatkami) i wystarczy kupić prawa. Jak nie ma gotowca (np. ja bym chciał Tetfola), to nawet nie ma o czym marzyć.

Offline tuco

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #142 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 14:32:33 »
Na ten pierwszy są jakiekolwiek szanse, bo wydano integrale. Więc może nawet przeskanowano całość i są materiały do druku. Ian integrali nie ma i pewnie nikt tego jako plików do kompa nie wrzucał. A nikt w Polsce się na skanowanie nie rzuci. Za duże koszty.
Jeśli komuś marzy się wydanie jakiegoś frankofona sprzed lat, to krokiem pierwszym jest sprawdzenie czy na zachodzie ktoś wydał po latach w jakichś fajnych zbiorczych. Nasi wydawcy chętnie po takie gotowce sięgają (a Ongrys to nawet walczy o więcej dodatkowego materiału).
Valerian, Vasco, Rork, Kolekcja Vance'a, Hugo, Bernard Prince i sporo innych to gotowce z zachodu. Tam przeskanowali, zaprojektowali ładne wydania (często z dodatkami) i wystarczy kupić prawa. Jak nie ma gotowca (np. ja bym chciał Tetfola), to nawet nie ma o czym marzyć.
- generalny kłopot z Kaledinem polega chyba jeszcze na tym, że ta seria w oryginale też została przerwana (po chyba 9. albumie, nie pamiętam, czytałem wieki temu)
- lokalnie polski kłopot z Kaledinem jest jeszcze jeden, mianowicie u nas seria została przerwana w dosyć ciekawym momencie, który był chyba w okolicach apogeum tej serii (później powoli rozkręca się zjazd po równi pochyłej. nie bardzo już pamiętam, ale te ostatnie albumy mam w pamięci jako mocno bełkotliwe), więc nie dziwota, że wciąż zdarzają się nostalgiczne zapytania o Iana. mam wrażenie, że na oryginalnym rynku o Kaledinie pamięta mniej czytelników niż w Polsce :) Być może stąd nie dorobił się zbiorczaka.

Offline O.

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #143 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 23:06:23 »
bo bardzo wiele osób pamięta "3xkontra Mamuty" jako jeden z najfajniejszych zagranicznych komiksów zamieszczonych kiedykolwiek w "Świecie Młodych".
ja do dzisiaj mam wycięte odcinki

Offline keram2

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #144 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 15:43:40 »
ja do dzisiaj mam wycięte odcinki

Ja też.
Chodziłem wtedy do 5 klasy i pamiętam, że komiks "3X kontra Mamuty" robił duże wrażenie nie tylko na mnie (już wtedy zadeklarowanym komiksiarzu), ale także na kolegach, którzy na co dzień nie fascynowali się komiksami.
Czy seria dziś dałaby radę? Cóż, skoro Luc Orient i inne "ramotki" jakoś się sprzedają to chyba tak.

Offline jotkwadrat

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #145 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 16:09:47 »
ja do dzisiaj mam wycięte odcinki
Też gdzieś mam. Tylko brakowało mi niektórych odcinków. Ale mamuty firmy Always pamiętam do dziś  ;D

Offline perek82

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #146 dnia: Wt, 21 Marzec 2023, 11:11:51 »
Nie wiem, czy to już było, czy nie (wyszukiwarka niewiele pomaga). Też nie znalazłem osobnego wątku, więc wrzucę tutaj.
Pożyczyłem koleżance Indyjską włóczęgę. Dziewczyna dokładnie przeczytała, a że w świecie obyta, to zapodała taką ciekawostkę. Końcówka komiksu, jest ustawianie się do jakiegoś obrazu. A tym obrazem jest:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Panny_dworskie
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline horror

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #147 dnia: Wt, 21 Marzec 2023, 19:24:21 »
Nie wiem, czy to już było, czy nie (wyszukiwarka niewiele pomaga). Też nie znalazłem osobnego wątku, więc wrzucę tutaj.
Pożyczyłem koleżance Indyjską włóczęgę. Dziewczyna dokładnie przeczytała, a że w świecie obyta, to zapodała taką ciekawostkę. Końcówka komiksu, jest ustawianie się do jakiegoś obrazu. A tym obrazem jest:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Panny_dworskie



poczatek to tez postaci z tego obrazu :)