Autor Wątek: Étienne Willem  (Przeczytany 4227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Szekak

Étienne Willem
« dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 09:33:37 »
Tak czytam Miecz Ardeńczyka, dobra rzecz, ale zastanawia mnie co znaczy slowo "głowyn" które pojawia sie w formie okrzyku bojowego.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline LordDisneyland

Odp: Étienne Willem
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 20:41:36 »
Że jak?! :D Możesz się kadrem jakimś podzielić ?
,, - Eeeeech.''

Online Szekak

Odp: Étienne Willem
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 17 Marzec 2019, 21:18:50 »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline LordDisneyland

Odp: Étienne Willem
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 18 Marzec 2019, 01:00:01 »
Tak dziwaczne , że aż piękne :) Nawet zacząłem szukać oryginalnej strony, co ze względu na nieznajomość języka było raczej skazane na porażkę :D
W każdym razie czekam z ciekawością na rozwiązanie zagadki...
,, - Eeeeech.''

Online Szekak

Odp: Étienne Willem
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 14:29:02 »
Więcej głowyyyyna! Ludzie pomóżcie, bo spać nie mogę po nocy! :D








Ukończyłem komiks, podobał mi się, choć nie wiem skąd takie zachwyty nad nim TK. Historia całkiem wciągająca, bohaterowie tacy sobie, żadnego nie polubiłem. Za to rysunki fantastyczne, piękne i dopracowane, pełne detali i życia. Czytał ktoś Podniebnego Harrego? Jak wrażenia?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Itachi

  • Gość
Odp: Étienne Willem
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 19:06:31 »
Zachwyty całkowicie zasłużone, TK miał nosa.


Co do Harrego, to nie jest poziom Miecza Ardeńczyka. Graficznie jak Tobie się podoba to przy tej pozycji również będziesz zadowolony, jednak scenariusz moim zdaniem jest po prostu mniej rozbudowany. Bardziej przewidywalny i schematyczny. Natomiast i tak moim zdaniem warto po niego sięgnąć aby po pierwsze samemu wyrazić opinię i przekonać się czy mam rację ;) a po drugie to lekka lektura idealna na wiosenny dzień.

Offline Arion Flux

Odp: Étienne Willem
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 21:38:46 »
Więcej głowyyyyna! Ludzie pomóżcie, bo spać nie mogę po nocy! :D
W oryginale rycerze ruszając do boju drą ryje wykrzykując "OOOVINNNN!!!", a po francusku "ovin" to jest przymiotnik odnoszący się do owiec.

Myślę więc, że w taki okrzyk ma na celu podniesienie morale wykrzykujących i jednocześnie obniżenie morale okrzykiwanych, poprzez deprecjonujące odwagę tych drugich porównanie do owiec, które w domyśle idą dobrowolnie/tchórzliwie na rzeź. Dlatego wydaje mi się, że sam tłumacz nie do końca wiedział o co w tym chodzi i co ma z tym zrobić, i stąd stworzył podobnie brzmiącego, ale prawdopodobnie bezsensownego "głowyna".

I to jest piękne, bo tak wdzięcznie absurdalne  :)

Online Szekak

Odp: Étienne Willem
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 22:01:45 »
Dzieki Ci, dzisiaj bede spal jak dziecko!
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline LordDisneyland

Odp: Étienne Willem
« Odpowiedź #8 dnia: So, 23 Marzec 2019, 01:25:00 »
Ja również mogę odetchnąć, bo czekałem na rozwiązanie zagadki ze wstrzymanym oddechem, dzięki :)

Co do "Podniebnego Harry'ego" - mam tylko 1 tom. Bardzo przyzwoity komiks przygodowy, takie trochę kino nowej przygody ;) Miła lektura na raz, ale nie sądzę , bym kompletował serię.

Artycha nieźle radzi sobie z rysowaniem wszelkich machin latających, ma swój styl, ma także swoje pomysły :) - to właśnie dla sterowców i aeroplanów kupiłem komiks :D Niestety, jest ich dla mnie ciut za mało...najlepsze kadry tego tomiku. Świetne są też tła, a z tym coraz większa liczba rysowników sobie nie radzi.


Absurdem jest tylko wydanie tego cieniusieńkiego tomikuu w HC, te okładki to chyba połowa objętości :D
,, - Eeeeech.''

Offline stachel

Odp: Étienne Willem
« Odpowiedź #9 dnia: So, 23 Marzec 2019, 02:14:06 »


Absurdem jest tylko wydanie tego cieniusieńkiego tomikuu w HC, te okładki to chyba połowa objętości :D

48 stron w HC... Przecież to zamach na nasze półki!

Online Szekak

Odp: Étienne Willem
« Odpowiedź #10 dnia: So, 23 Marzec 2019, 11:29:30 »
Nie wiem czemu E woli tak wydawać niż od razu całość... Podzielone na tomy ma cenę 160zł, Integral by się zamknął w 100zł, do tego więcej miejsca niepotrzebnie zajmuje...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Dracos

Odp: Étienne Willem
« Odpowiedź #11 dnia: So, 23 Marzec 2019, 12:04:00 »
Nie wiem czemu E woli tak wydawać niż od razu całość... Podzielone na tomy ma cenę 160zł, Integral by się zamknął w 100zł, do tego więcej miejsca niepotrzebnie zajmuje...

Ale ta seria ma dopiero we Francji dwa tomy tak jak u nas. Też bym wolał integrala, ale co zrobić jak jeszcze nie ma materiału źródłowego :)?

Online Szekak

Odp: Étienne Willem
« Odpowiedź #12 dnia: So, 23 Marzec 2019, 12:42:13 »
Lepiej poczekac az bedzie calosc. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.