Autor Wątek: Eric Tetfol  (Przeczytany 1628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gizmorik

Eric Tetfol
« dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 17:41:17 »
Witam
Ktoś z Was pamięta tę klasyczną serię, w polskiej wersji liczącą jedynie dwa albumy? Sam osobiście je posiadam i rekomenduje, że są warte tej niewielkiej przestrzeni w Waszych kolekcjach.
Najbardziej żałuję, że oficyna Pegasus przetłumaczyła zaledwie dwa albumy z oryginalnej belgijskiej wersji.
Pozdrawiam

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Eric Tetfol
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 17:43:33 »
No fajne to, mógłby ktoś wydać całą serię. Brałbym...

Offline keram2

Odp: Eric Tetfol
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 18:39:53 »
Z oferty Pegasusa zdecydowanie wolę Kaledina i przede wszystkim Marine (to mógłby ktoś wydać), ale oczywiście rozumiem siłę nostalgii.

Napisałeś przez pomyłkę (?) "Eric Tetfol" razem jakby to był tytuł serii, no ale tytuł to "Tetfol" a Eric to pseudonim autora. 

Offline gizmorik

Odp: Eric Tetfol
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 19:15:14 »
No tak, masz mnie teraz sprawdziłem, że autorem jest nieznany wikipedii Frédéric Delzant, działający pod pseudonimem Eric.
Bądź co bądź seria ta wymaga reedycji z wzbogaceniem o pozostałe albumy.

ramirez82

  • Gość
Odp: Eric Tetfol
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 20:19:49 »
Tetfol, tak jak i Ian Kaledine, nie były wznawiane od tamtego czasu, więc nawet nie byłoby współczesnych materiałów, a bez nich nie ma szans na wydanie u nas.

Offline Death

Odp: Eric Tetfol
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 20:31:20 »
W Internecie można znaleźć przetłumaczone co najmniej dwa kolejne tomy. Nawet sobie kiedyś przeczytałem połowę trzeciego i nadal trzymał poziom. Tetfol spotyka dziewczynę, która podróżuje wozem, a jej przyjacielem jest oswojony niedźwiedź. Super klimat, ale nie lubię czytać na ekranie.
Wszystkie 4 wydane u nas historie (w dwóch tomach) są bardzo dobre. W Tetfolu najbardziej lubię serie kilku kadrów, na których Eric pokazuje np. rdzewiejącą zbroję rycerza lub przemianę w wilkołaka. Świetne są też malowane tła. Mam gdzieś nawet na komputerze zdjęcia tych konkretny kadrów.
I oczywiście tak długo jak Zachód nie zeskanuje tego komiksu u nas nikt tego nie wyda.
« Ostatnia zmiana: Pt, 20 Marzec 2020, 22:17:16 wysłana przez Death »

Offline keram2

Odp: Eric Tetfol
« Odpowiedź #6 dnia: So, 21 Marzec 2020, 07:46:54 »
No tak, masz mnie teraz sprawdziłem, że autorem jest nieznany wikipedii Frédéric Delzant, działający pod pseudonimem Eric.
Bądź co bądź seria ta wymaga reedycji z wzbogaceniem o pozostałe albumy.

To trochę dziwne, że jesteś fanem serii, a nie znasz jej autora ani poprawnego tytułu.
Polecam ci stronę bedetheque.com, tam w dolnym rogu znajdziesz alfabetyczne spisy serii i autorów, dzięki temu możesz znaleźć prawie wszystkie informacje.

Z ciekawostek o Ericu: jest on rysownikiem trzeciego tomu serii "Dampierre", dwa pierwsze wydał w integralu Scream, ale niestety przerwał serię i chyba nie poznamy dalszego ciągu.