Autor Wątek: Szninkiel  (Przeczytany 114101 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online freshmaker

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #1080 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 13:22:38 »
a jakie miny robi ktoś wytruty? rosiński musiał chyba improwizować.

Offline starcek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #1081 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 20:21:44 »
Tak mnie ta dyskusja nakręciła, że znowu przysiadłem fałdów i przeczytałem na nowo Szninkla i zaprawdę powiadam Wam, że pani Ksenia za Szninkiele do kresu swych dni – lub i nawet jeden dzień dłużej – powinna już tylko tłuc korekty dla Libertago, Labrum, Studia Lain i innych wydawniczych troglodytów językowych. Ale nie o tym.
Nie rozumiem głosów o tym, że komiks się zestarzał – bynajmniej. Jest to rzetelnie przemyślana opowieść drogi, czerpiąca pełną garścią również z Nowego Testamentu (niech tylko nikt głośno o tym nie mówi, bo jacyś fanatycy uznają komiks za bluźnierstwo i zaczną palić na stosach niczym Pottera). Co takiego miało się w nim zestarzeć? Scenariusz? Wolne żarty! Rysunki? Nie, no bez jaj – to Rosiński w szczytowej formie okresu tradycyjnej kreski. Nawet pokolorowanie komiksu nie wyrządziło mu krzywdy. Oczywiście wielbiciele treści wizualnych, generowanych cyfrowo, mogą kręcić nosem, ale to raczej dlatego, że po prostu nie w smak im takie doznania estetyczne. Objętościowo to komiks na jedno stosunkowo krótkie posiedzenie, co dodatkowo na plus stanowi o kunszcie Van Hamme’a.
Jednym słowem – arcydzieło. Z tych, co to zawsze powinny być pod ręką. I to nawet w dwóch wersjach kolorystycznych. Ale to już tylko opcja dla wielbicieli Rosińskiego.
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Styczeń 2021, 21:43:26 wysłana przez starcek »

Online freshmaker

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #1082 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 20:33:17 »
odebrałem nowe wydanie szninkla z egmontu. szkicownik bogatszy niż w wydaniu libertago i... okładki z albumowych wydań. czyli jednak się dało.

szninkiel to nadal wg mnie najlepiej wydany album libertago ale w porównaniu z najnowszym wydaniem zacząłem odczuwać niedosyt.