Autor Wątek: Enki Bilal  (Przeczytany 9735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline perek82

Enki Bilal
« dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 17:09:25 »
Właśnie zamówiłem najnowsze wydanie Trylogii Nikopola. Mam poprzedni integral, ale nie mogłem się oprzeć. Uwielbiam klimat, który panuje w komiksach Bilala - niby niewiele się dzieje, ale taki półmrok, ciekawe postaci, nutka tajemnicy, mroczne sci-fi, "brudny" rysunek sprawia, że czytam jego komiksy wielokrotnie (szczególnie Nikopola i Polowanie).
Bug mniej mi podszedł, ale doczytam do końca i zobaczę. Myślę, że poniżej jakiegoś poziomu nie zejdzie.
Czekam na Tetralogię potwora w jakimś zgrabnym integralu. Od kilku lat już czekam.
Thorgal (17) **
Thorgal (16) ****
Thorgal (15) ****
Thorgal (14) ***
Lonesome (1-3) **

Offline NuoLab

Odp: Enki Bilal
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 22:09:55 »
Ja właśnie dostałem. Dopiero teraz widać jaką krzywdę wyrządził Egmont Bilalowi pomniejszoną wersją. Oprócz normalnych wymiarów nowe wydanie zawiera ponadto okładki wersji albumowej i artykuł opisujący źródła inspiracji Bilala i nieco ciekawostek w rodzaju znaczenia nazwisk bohaterów. Szkice, które w poprzedniej edycji były pomiędzy częściami teraz przesunięto zbiorczo na koniec. Generalnie kto nie ma niech kupi, a kto ma też niech kupi.

Offline KubciO

Odp: Enki Bilal
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 23 Sierpień 2019, 00:04:29 »
Generalnie kto nie ma niech kupi, a kto ma też niech kupi.
Nie mam i planuję kupić. Ale to w przyszłości, jak się znajdą jakieś zaskórniaki. Ale nakład niemały zapewne, to powinienem zdążyć nabyć (oby! :P).  :D

Offline Death

Odp: Enki Bilal
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 23 Sierpień 2019, 01:47:44 »
Polecam Trylogię Nikopola. To najlepsza rzecz jaką zrobił Bilal obok Falang i Polowania. Ja mam pierwsze wydanie z Egmontu. A że oni o dziwo już wtedy dali w tym komiksie porządny papier, to ja integrala nie kupię.

Offline tuco

Odp: Enki Bilal
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 23 Sierpień 2019, 13:53:27 »
Polecam Trylogię Nikopola. To najlepsza rzecz jaką zrobił Bilal obok Falang i Polowania. Ja mam pierwsze wydanie z Egmontu. A że oni o dziwo już wtedy dali w tym komiksie porządny papier, to ja integrala nie kupię.
ja zaś polecam (czytelnikom i przede wszystkim naszym kochanym edytorom) krótkie formy Bilala, robione jeszcze przed Nikopolem. wracam do nich częściej niż do późniejszych Bilali, choć nie wszystkie są na poziomie graficznym Nikopola, ale mają swój własny urok, a z drugiej strony widać ewolucję kreski (od dosyć nieporadnej poprzez wyraźnie inspirowaną np. Moebiusem, aż po dobrze znaną z Nikopola)

Offline gashu

Odp: Enki Bilal
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 23 Sierpień 2019, 13:56:31 »
Ja z kolei uwielbiam „Tetralogię potwora”, a w szczególności 2 pierwsze tomy. Reprezentują one poziom (zarówno scenariuszowy jak i graficzny) do którego artyście w moim przekonaniu nie udało się już później powrócić.

Offline Lyricstof

Odp: Enki Bilal
« Odpowiedź #6 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 22:08:29 »
Też czekam na wydanie zbiorcze np. takie:

Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline mack3

Odp: Enki Bilal
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 25 Sierpień 2019, 01:09:50 »
A że oni o dziwo już wtedy dali w tym komiksie porządny papier, to ja integrala nie kupię.
Ja mam wrażenie, że w tym pierwszym wydaniu papier był taki za bardzo swiecący, gładki... trochę tak jak wydaje Studio Lain. Oosbiście nie jestem zwolennikiem tego rodzaju papieru (kreska traci na nim jakby swoja naturlaność)

ja zaś polecam (czytelnikom i przede wszystkim naszym kochanym edytorom) krótkie formy Bilala, robione jeszcze przed Nikopolem.
Chodzi o te rzeczy wydane kiedys w Świecie komiksu (a może coś pomieszałem)

Na Tetralogię też czekam. A jak oceniacie trylogie Koloru Powietrza? Warto w to inwestować?

Offline perek82

Odp: Enki Bilal
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 25 Sierpień 2019, 07:55:40 »
Ja zacząłem Bilala od tej trylogii, ale inne pozostałe komiksy (Nikopol, Polowanie, Falangę, Legendy naszych czasów) oceniam wyżej. Rysunki są dość surowe (nawet jak na jego styl) a i sama historia jakaś taka strasznie naciągana mi się wydała, gdy to parę lat temu czytałem.
Bym powiedział, że te komiksy to tylko dla fanów tego autora.
Thorgal (17) **
Thorgal (16) ****
Thorgal (15) ****
Thorgal (14) ***
Lonesome (1-3) **

Offline Death

Odp: Enki Bilal
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 25 Sierpień 2019, 10:01:16 »
A jak oceniacie trylogie Koloru Powietrza? Warto w to inwestować?
Pierwszy jest bardzo dobry, drugi jeszcze powiedzmy niezły. A trzeciego nie da się czytać. :D

pozostałe komiksy (Nikopol, Polowanie, Falangę, Legendy naszych czasów) oceniam wyżej.
Wymieniłeś chyba wszystkie fajne komiksy Bilala. :) Czytałem tylko pierwszy tom Tetralogii Potwora i już nic z niego nie pamiętam. Generalnie niezbyt mi podszedł. Nie czytałem jeszcze Bug, ale to dlatego, że ostatnie wypociny z Kolorami powietrza mnie do autora zraziły.
« Ostatnia zmiana: Nd, 25 Sierpień 2019, 10:04:56 wysłana przez Death »

Offline tuco

Odp: Enki Bilal
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 25 Sierpień 2019, 22:32:17 »
Nie czytałem jeszcze Bug
chyba raczej Buga.

Chodzi o te rzeczy wydane kiedys w Świecie komiksu (a może coś pomieszałem)

tak, o te i wiele więcej. są dostępne w 2 integralach, lub w 1, w zależności od wydania.
Czytałem tylko pierwszy tom Tetralogii Potwora i już nic z niego nie pamiętam. Generalnie niezbyt mi podszedł.
a ja przyłączę się do gorących zwolenników Potwora, a w szczególności początku tetralogii.

Offline perek82

Odp: Enki Bilal
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 13:16:37 »
Wystawiłem na allegro Trylogię Nikopola (to wydanie sprzed paru lat).
Cena doszła już do 120 zł. Czy to się nagle stało jakimś białym krukiem, czy chodzi bardziej, że to na WOŚP?
Thorgal (17) **
Thorgal (16) ****
Thorgal (15) ****
Thorgal (14) ***
Lonesome (1-3) **

Offline sad_drone

Odp: Enki Bilal
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 20:38:36 »
@perek82 Raczej na wośp, chociaż szczerze to i tak dziwne że do takiej ceny dobiło. Nowe wydanie jest w lepszym formacie, stare latały na fb po ~40 złotych niedawno, sam sprzedałem za coś koło tego.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline adamarluk

Odp: Enki Bilal
« Odpowiedź #13 dnia: Pt, 07 Sierpień 2020, 10:18:03 »
Nikt nie ekscytuje się Potworem Bilala?

brvk

  • Gość
Odp: Enki Bilal
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 07 Sierpień 2020, 11:10:52 »
Nikt nie ekscytuje się Potworem Bilala?
Dopóki myślałem, że to nowość to tak. Ale to zbiorcza Tetralogia Potwora, która stoi na półce.