Autor Wątek: Enki Bilal  (Przeczytany 9737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Enki Bilal
« Odpowiedź #30 dnia: Śr, 03 Luty 2021, 12:03:16 »
To są te, które publikowano kiedyś w Świecie Komiksu?

c08mk

  • Gość
Odp: Enki Bilal
« Odpowiedź #31 dnia: Śr, 03 Luty 2021, 12:15:24 »
Ja akurat wolę nowego Bilala. Wszystkiego jeszcze nie czytałem ale Potwór i Bug są u mnie w czołówce komiksów w ogóle (przy czym mam nadzieję, że Bug zostanie kiedyś dokończony co najmniej jeszcze jednym tomem). Legendy całkowicie mi nie podeszły ani graficznie ani tematyczne. Podobnie Falangi. I tylko Polowanie jest gdzieś po środku.

Offline tuco

Odp: Enki Bilal
« Odpowiedź #32 dnia: Śr, 03 Luty 2021, 14:59:37 »
To są te, które publikowano kiedyś w Świecie Komiksu?
kurczę, zapomniałem już o tym. tak i nie.
tam były chyba 3 szorty z tomiku "Wspomnienia z kosmosu". "Wspomnienia" obejmują cały tomik "Wspomnienia z kosmosu" oraz obszerniejszy zbiór "Wspomnienia z innych czasów". Są tu rzeczy stare (w stylu znanym z Nikopola) i bardzo stare, ale w zasadzie nie ma (albo prawie nie ma) słabizn. Dziwi mnie, że wielki E jeszcze tego nam nie zaprezentował, bo ewidentnie ktoś-tam u nich bardzo lubi Bilala.

Offline Pinto

Odp: Enki Bilal
« Odpowiedź #33 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 23:51:37 »
Dzisiaj przyuważyłem, że Falangi i Polowanie miały wznowienie w lipcu w dużym formacie. Wreszcie, bo poprzednie wydanie było nieporozumieniem.
Kredkowa twórczość Bilala nie podchodzi mi i zdecydowanie wolę go z czasów, gdy rysował "normalnie" - dlatego Animal, Julia i Kolor pozostaną jedynymi kredkowymi pozycjami w mojej bibliotece :)

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Enki Bilal
« Odpowiedź #34 dnia: Pn, 14 Luty 2022, 22:00:04 »
Falanga i Polowanie


No, nie jest to czytadło typu Spider-man. Spory próg wejścia, znajomość historii, złożoność obydwu opowiadań. Nawet nie wiem co było lepsze. Raczej wybiera się, że "Polowanie" acz to jest jeszcze mniej przystępne od Falang. Ale to chyba dobrze, że autorzy coś wymagają bo komiks nigdy by nie wyszedł z getta prostej rozrywki.

Offline 79ers

Odp: Enki Bilal
« Odpowiedź #35 dnia: So, 19 Luty 2022, 16:28:06 »
W marcu Bug 3 - czas najwyższy nadrobić polskie wydanie!

ukaszm84

  • Gość
Odp: Enki Bilal
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 13 Marzec 2022, 13:53:31 »
Czy mógłby ktoś sprawdzić fizycznie jaki format ma wydanie Legend naszych czasów z 2017 r.? Czy taki sam powiększony jak ostatnie wydania Falang, Potwora albo Trylogii Nikopola czy taki sam jak pierwsze wydanie? Na Gildii jest podana ta druga opcja, ale coś mi się wydaje, że to może być pomyłka. Z góry dzięki.

Offline adamarluk

Odp: Enki Bilal
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 13 Marzec 2022, 14:06:09 »
Czy mógłby ktoś sprawdzić fizycznie jaki format ma wydanie Legend naszych czasów z 2017 r.? Czy taki sam powiększony jak ostatnie wydania Falang, Potwora albo Trylogii Nikopola czy taki sam jak pierwsze wydanie? Na Gildii jest podana ta druga opcja, ale coś mi się wydaje, że to może być pomyłka. Z góry dzięki.
Powiększony.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Enki Bilal
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 13 Marzec 2022, 14:08:12 »
Dzięki!

Offline kenji

Odp: Enki Bilal
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 18 Kwiecień 2022, 21:50:42 »


jakby ktoś był akurat w Paryżu....


Offline GoNzO

Odp: Enki Bilal
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 17:21:47 »
Na takie coś wpadłem przypadkiem na Spotify: