Autor Wątek: Dylan Dog  (Przeczytany 16828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #60 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 11:50:07 »
Tak z ciekawości, który album sprzedał się w takim nakładzie?

A przy okazji okładka najnowszego Dylana Doga, jutro premiera. To już 430 odcinek.



O, to przy tempie Tore za jakieś 100 lat będzie i u nas wszystko :)

Offline kosmoski

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #61 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 14:40:16 »
Aktualnie ten milion Dylanów miesięcznie to chyba dotyczy wszystkich wydań w danym miesiącu :)
https://www.sergiobonelli.it/sezioni/368/il-mio-nome-e-dylan-dog

A że wychodzi tego nie tylko nowe numery ale i rożne inne kwartalniki, giganty, przedruki, kolorkowce to może się uzbierać:
https://www.sergiobonelli.it/sezioni/43/fumetti?tag_0=1&tag_0=4&noinit=true&tag_2=%5B%20TO%20now%5D&tag_64=Dylan%20Dog&sortElement=tag_2,true&page=1&sortDefault=false

Natomiast w wywiadach pojawia się wskazanie na sprzedaż pierwszych numerów w liczbie ponad 1 mln sztuk:
https://www.varesenews.it/2011/03/il-papa-di-dylan-dog-svela-i-segreti-dell-indagatore-dell-incubo/123457/

co ważne - bazuję na włoskim tłumaczonym w google, więc głowy za powyższe nie dam sobie uciąć ;)

Offline eyesore

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #62 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 14:49:53 »
O, to przy tempie Tore za jakieś 100 lat będzie i u nas wszystko :)

Niech wydają nawet w takim tempie, nikt inny się do tego nie kwapi a DD to super seria i może nawet 100 lat byc w Polszczy wydawana, byle była  ;)

Offline Aleksandros

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #63 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 22:06:02 »
Jeździec na okładce niemal żywcem wyjęty z pierwszego tomu książkowego Conana wydawnictwa Pik.

Offline Lyricstof

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #64 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 22:40:19 »
Aktualnie ten milion Dylanów miesięcznie to chyba dotyczy wszystkich wydań w danym miesiącu :)
A że wychodzi tego nie tylko nowe numery ale i rożne inne kwartalniki, giganty, przedruki, kolorkowce to może się uzbierać
To tylko w takiej opcji. Średnia ilość nakładu jednego albumu serii DD/ raz w miesiącu to 180 - 200 tysięcy i raczej w ostatnich latach malał. Nie wiem jak to jest teraz, mógł zejść do 150.  8)

Natomiast w wywiadach pojawia się wskazanie na sprzedaż pierwszych numerów w liczbie ponad 1 mln sztuk:
No być może. Kto wie.  ;D
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline NuoLab

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #65 dnia: Cz, 07 Lipiec 2022, 22:49:45 »
Jeździec na okładce niemal żywcem wyjęty z pierwszego tomu książkowego Conana wydawnictwa Pik.

To słynny "Death Dealer" Franka Frazetty.

https://en.wikipedia.org/wiki/Death_Dealer_(painting)


Offline Aleksandros

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #66 dnia: Cz, 07 Lipiec 2022, 23:08:31 »
O właśnie, to on we własnej osobie. Przyznaję się, że znałem go tylko z tej okładki Conana.

Offline horror

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #67 dnia: Pt, 08 Lipiec 2022, 09:49:11 »
pamiętajcie również o tym, żę DD jest maskotką 3 korpusu Armii St. Zjed.

Offline Tomczi

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #68 dnia: Pn, 22 Maj 2023, 12:51:54 »
Hm, jestem tutaj nowy i nie do końca jestem pewny czy takie posty są zgodne z regulaminem (w regulaminie nic nie znalazłem na ten temat,) ale jeśli to dozwolone to mogę napisać gdzie znaleźć kilka przetłumaczonych na angielski komiksów z panem Detektywem Mroku, których po polsku/angielsku nigdy nie wydano, ale to oczywiście skany będą...

ukaszm84

  • Gość
Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #69 dnia: Pn, 22 Maj 2023, 13:01:35 »
Hm, jestem tutaj nowy i nie do końca jestem pewny czy takie posty są zgodne z regulaminem (w regulaminie nic nie znalazłem na ten temat,) ale jeśli to dozwolone to mogę napisać gdzie znaleźć kilka przetłumaczonych na angielski komiksów z panem Detektywem Mroku, których po polsku/angielsku nigdy nie wydano, ale to oczywiście skany będą...

Cytuj
§1 Treści publikowane na forum

1. Na forum Użytkownikowi zakazuje się umieszczania treści sprzecznych z polskim i międzynarodowym prawem, które (...) zawierające odnośniki do nielegalnych plików (np. muzyki, filmów, oprogramowania).

Więc formalnie jak nie dasz odnośnika to pewnie możesz napisać, choć ja osobiście niechętnie bym widział jakiekolwiek promowanie tego.

Offline Tomczi

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #70 dnia: Nd, 17 Marzec 2024, 11:01:17 »
I jak tam najnowszy tomik, Historia Dylana Doga? Muszę przyznać że wacham się z zakupem, pomimo że paradaksalnie jest to, chyba, jeden z najważniejszych rozdziałów, well, historii Dylana Doga  ;D Generalnie do tej pory zawsze "zaklepiałem" sobie niedobory dotyczące głównej mitologii (metaplotu) Dylana, wynikające z nieprzetłumaczonych komiksów, poprzez pozostawianie pewnych rzeczy po prostu "niedopowiedzianych". Bez spoilerowania, tomiki Morgana, Opowieść o Nikim, Długie Pożegnanie, Mater Doloresa generalnie wyjawiają czytelnikowi dużo informacji o pochodzeniu Dylana i pewnym często przewijającym się motywie. Szczerze powiedziawszy przyzwyczaiłem się do tych pewnych niedopowiedzeń, wynikająca z nich tajemniczość była nawet pozytywna. I teraz nie wiem po prostu czy Historia Dylana Doga sprosta moim oczekiwaniom  :P

Offline Koalar

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #71 dnia: Nd, 17 Marzec 2024, 12:30:00 »
Średnio mi się podobało. Jest wyjaśnienie historii Dylana, ale opiera się to na paru dziwnych rozwiązaniach w stylu deus ex machina.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline freshmaker

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #72 dnia: Nd, 17 Marzec 2024, 12:32:03 »
dodatkowo wyjątkowo nudny ten dylan i w sumie nie wiadomo po co pokolorowany

Offline Archelon

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #73 dnia: Nd, 17 Marzec 2024, 13:50:17 »
Historia Dylana Doga jest skierowana do osób zaznajomionych z przygodami tytułowego detektywa. Osoby, które czytały inne tomiki z DD są zorientowane kim jest Morgana, Xabaras. Historia DD to numer setny. Z okazji jubileuszu został pokolorowany (pierwszy DD w kolorze). Jest to origin Dylana w formie psychodelicznej podróży. Opisuje koniunkcję linii czasowych kilku postaci. Wyjaśnia dokładnie kim jest Xabaras, ile lat ma Dylan Dog. Historia krótka. Czytania na około 20 minut. Moja ocena 6/10.
Nie polecam osobom, które nie czytały innych komiksów z DD.
Dla fanów postaci ciekawostka. Warto się zapoznać. 
Warto kupić aby Tore wydało, w miarę szybko, kolejny tomik. Wydawnictwo zwolniło z częstotliwością nowych tytułów. Oby nie "przestrzelili" nakładu.
Czekam na Dylana Doga i Batmana od Egmontu.

Obecnie. we Włoszech. jest 1606 tytułów z Dylanem. Niektóre okładki są świetne.
https://en.sergiobonelli.it/section/3237/comics?tag_0=3&noinit=true&tag_25=%5B%20TO%20now%5D&sortElement=tag_25,true&sortDefault=false&exact_match.tag_84=Dylan%20Dog



Offline Tomczi

Odp: Dylan Dog
« Odpowiedź #74 dnia: Nd, 17 Marzec 2024, 14:19:06 »
Historia Dylana Doga jest skierowana do osób zaznajomionych z przygodami tytułowego detektywa. Osoby, które czytały inne tomiki z DD są zorientowane kim jest Morgana, Xabaras. Historia DD to numer setny. Z okazji jubileuszu został pokolorowany (pierwszy DD w kolorze). Jest to origin Dylana w formie psychodelicznej podróży. Opisuje koniunkcję linii czasowych kilku postaci. Wyjaśnia dokładnie kim jest Xabaras, ile lat ma Dylan Dog. Historia krótka. Czytania na około 20 minut. Moja ocena 6/10.
Nie polecam osobom, które nie czytały innych komiksów z DD.
Dla fanów postaci ciekawostka. Warto się zapoznać. 
Warto kupić aby Tore wydało, w miarę szybko, kolejny tomik. Wydawnictwo zwolniło z częstotliwością nowych tytułów. Oby nie "przestrzelili" nakładu.
Czekam na Dylana Doga i Batmana od Egmontu.

Obecnie. we Włoszech. jest 1606 tytułów z Dylanem. Niektóre okładki są świetne.
https://en.sergiobonelli.it/section/3237/comics?tag_0=3&noinit=true&tag_25=%5B%20TO%20now%5D&sortElement=tag_25,true&sortDefault=false&exact_match.tag_84=Dylan%20Dog

Dzięki za szerszy opis Archelon   :) Chyba też go zakupię żeby wesprzeć działalność Tore, a że mam pewne zaległości czytelnicze na półce, to na koniec tej kolejki sobie trafi.

Kurde, parafrazując pewnego mema, "Chciałbym umić włoski"  :D Chociaż jak patrzę po Goodreads, to średnia ocen trochę zjeżdża po pierwszych 200, z tego co pamiętam to Tiziano Sclavi rzadko się wtedy przewija jako autor. Przy tej okazji chciałbym pozdrowić gównianą apkę Goodreads w której nie da się przeglądać serii powyżej 100 numeru, tylko w przeglądarce to jakoś działa.
« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Marzec 2024, 14:20:43 wysłana przez Tomczi »