Autor Wątek: Dufaux  (Przeczytany 12464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Dufaux
« Odpowiedź #45 dnia: Cz, 11 Maj 2023, 21:52:24 »
Przeczytałem całą Barakudę jakoś pół roku temu i to co wydawało mi się rozczarowujące, to fakt, że na początku się zapowiadała jakaś duża wyprawa morska po skarb, statki i te sprawy, a tak naprawdę ogromna większość kolejnych tomów, to życie na wyspie piratów, jakieś zagrywki polityczne, a nie morskie przygody. Nie mniej jednak to niezły komiks.

Offline Klint

Odp: Dufaux
« Odpowiedź #46 dnia: Pt, 23 Czerwiec 2023, 14:13:28 »
DŻINN przeczytany i co ważniejsze obejrzany  8)
Tytuł składający się z trzech cykli : osmański, afrykański i indyjski.

Pierwszy cykl ma charakter awanturniczo przygodowy i pod względem fabularnym podobał mi się najbardziej.
Dufaux świetnie nakreślił kontekst historyczno-polityczny, a wątki fantastyczne są bardzo subtelne. Również warto zaznaczyć, że główna bohaterka jest postacią, której nadany został odpowiedni charakter i głębią. Co się chyba udało autorowi po raz pierwszy w przypadku tworzenia postaci kobiecych.

Drugi cykl w moim odczuciu mocno odjeżdża w dziwne rejony. Motywy fanatyczne i mistyczne zdecydowanie wychodzą na pierwszy plan, a niektóre motywy są tak odjechane, że chwilami miałem wrażenie iż ich autorem jest Jodorovsky.

Trzeci cykl podsumowujący całą serię jest zarówno zadowalający jak i rozczarowujący. Dufaux ma ewidentnie problem z zamykaniem swoich serii i tak jest niestety też w tym przypadku.

Najmocniejszą stroną cyklu DŻINN jest jego warstwa graficzna. Z wielką satysfakcją podziwiałem rysunki autorstwa Any Miralles , której warsztat wspaniale rozwijał się z każdym kolejnym tomem. Co ciekawe artystka szczególnie dobrze prezentowała sceny o charakterze erotycznym. W przeciwieństwie do szczególnie cenionych na tym polu rysowników nie były tak wulgarne jak u Manary ani tak drapieżne jak u Marniniego.

Reasumując jest to dobry acz nierówny poziomem tytuł, którego szczególnie polecam ze względu na wspaniałą warstwę graficzną i już czekam na zapowiedziany przez wydawcę artbook poświęcony tej serii.

Offline Klint

Odp: Dufaux
« Odpowiedź #47 dnia: Wt, 31 Październik 2023, 10:52:04 »
Premiera drugiego, zbiorczego wydania GIACOMO C. za nami i przyznaję, że jest lepiej. Po pierwsze fabuły są znacznie ciekawsze i bardziej zajmujące. Po drugie bohater w końcu nabiera charakteru i końcu można z zainteresowaniem śledzić jego perypetie. Po trzecie Griffo poprawił swój warsztat oraz sposób kadrowania.

Także czekam na kolejne tomy i liczę na jeszcze ciekawsze albumy.

Offline Archelon

Odp: Dufaux
« Odpowiedź #48 dnia: Wt, 12 Marzec 2024, 19:40:07 »
We Francji ukazał się 12 tom Mureny.
Liczę, że jakieś polskie wydawnictwo zainteresuje się tym tytułem. Mam nadzieję, że TM nie blokuje licencji.

Kilka informacji odnośnie Mureny i Dufauxa.
Po śmierci Delabyego w 2014 roku, rysownikiem kolejnych tomów został Theo Caneschi. Do tej pory narysował 3 albumy. Wydawca Dargaud interweniował i zlecił prace nad kolejnym cyklem innemu artyście. Nowy cykl będzie tworzyć Jérémy Petiqueux (u nas znany z: Barakudy i Rycerzy Helipoplis, był kolorystą Mureny 5-8). Dufaux liczy na szybszy rytm pracy Jérémyego. Planuje kolejny cykl na nie miej niż 6 tomów, do śmierci Nerona. Cykl rysowany obecnie przez Theo nie jest jeszcze zakończony.
Odnośnie Skargi Utraconych Ziem. Cykl, który rysuje Paul Teng ma liczyć 5 części zamiast 4. Końcowy tom spodziewany w 2025 roku. Cykl Czarwonice (rysunki: Béatrice Tillier) dobiegnie końca wraz z 4 albumem.

Offline Sikor

Odp: Dufaux
« Odpowiedź #49 dnia: Wt, 12 Marzec 2024, 20:20:18 »
Podejrzewam że najszybciej Egmont to wznowi
We Francji ukazał się 12 tom Mureny.
Liczę, że jakieś polskie wydawnictwo zainteresuje się tym tytułem. Mam nadzieję, że TM nie blokuje licencji.

Kilka informacji odnośnie Mureny i Dufauxa.
Po śmierci Delabyego w 2014 roku, rysownikiem kolejnych tomów został Theo Caneschi. Do tej pory narysował 3 albumy. Wydawca Dargaud interweniował i zlecił prace nad kolejnym cyklem innemu artyście. Nowy cykl będzie tworzyć Jérémy Petiqueux (u nas znany z: Barakudy i Rycerzy Helipoplis, był kolorystą Mureny 5-8). Dufaux liczy na szybszy rytm pracy Jérémyego. Planuje kolejny cykl na nie miej niż 6 tomów, do śmierci Nerona. Cykl rysowany obecnie przez Theo nie jest jeszcze zakończony.
Odnośnie Skargi Utraconych Ziem. Cykl, który rysuje Paul Teng ma liczyć 5 części zamiast 4. Końcowy tom spodziewany w 2025 roku. Cykl Czarwonice (rysunki: Béatrice Tillier) dobiegnie końca wraz z 4 albumem.