Autor Wątek: Donżon  (Przeczytany 33498 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Donżon
« Odpowiedź #45 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 21:05:07 »
dodruk ma być czb czy normalnie kolor?

Bender

  • Gość
Odp: Donżon
« Odpowiedź #46 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 21:33:44 »
@Grześko
Dokładnie tak, jak mówi Leyek. Co więcej, możesz śmiało przeczytać najpierw 2 tom, a dopiero po nim 1.   

@freshmaker
hmm... a czemu miałby być czarno biały?

Offline freshmaker

Odp: Donżon
« Odpowiedź #47 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 22:03:22 »
w zeszłym roku była taka informacja na fb gdzieś w komentarzach ze dodruk ma być sc i czb. może to plotka.

Bender

  • Gość
Odp: Donżon
« Odpowiedź #48 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 22:25:39 »
a to może, nie słuszałem, choć byłoby to dosyć dziwne

Offline asx76

Odp: Donżon
« Odpowiedź #49 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 22:31:30 »
w zeszłym roku była taka informacja na fb gdzieś w komentarzach ze dodruk ma być sc i czb. może to plotka.

Niemożliwe! Byłoby to tym bardziej dziwne, że ma to być dodruk w kooperacji z zagranicznym partnerem, więc sensu w tym za złamaną kopiejkę ;)

Offline Leyek

Odp: Donżon
« Odpowiedź #50 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 22:34:17 »
Może z Incalem Ci się pomieszało z tą wersją cz-b? :)

Offline Grzesko

Odp: Donżon
« Odpowiedź #51 dnia: So, 31 Lipiec 2021, 09:46:05 »
Dzieki za wszystkie odpowiedzi na pewno pomogly:)

Offline sokratesik

Odp: Donżon
« Odpowiedź #52 dnia: Wt, 07 Wrzesień 2021, 14:38:37 »
No to kolejne pytanie do zachwycających się tą serią od komiksiarza, który przeczytał już tysiące komiksów, a tego akurat jeszcze nie. Dlaczego akurat to? Żeby zobrazować swoje wątpliwości - Lapinota kiedyś przeczytałem, ale specjalnie mnie nie zachwycił. Ralpha mam, ale jeszcze nie przeczytałem - jeśli to coś podobnego - może zacząć czytać i będę widział, czy kupić Donżon? A może to coś podobnego do Gnata? Bo tą serią też się mnóstwo ludzi zachwycało, a dla mnie była niezłą, ale nic ponadto.
Też nie przepadam za fantasy, nawet Tolkiena nie czytałem (choć Sapkowski to dla mnie najlepsza literatura).
I co - kupić, czy nie (?), bo komiksów wciąż nieprzeczytanych sporo, a ten tani nie jest...

Offline asx76

Odp: Donżon
« Odpowiedź #53 dnia: Wt, 07 Wrzesień 2021, 15:17:52 »
Jeśli Ralph podpasuje, to śmiało można brać Donżon :)
Od Gnata jest o niebo lepszy! :)

Offline GoNzO

Odp: Donżon
« Odpowiedź #54 dnia: Wt, 07 Wrzesień 2021, 15:28:06 »
Trudno porównać Donżon do czegokolwiek. Bardzo duża dawka humoru, polecam!

Offline Death

Odp: Donżon
« Odpowiedź #55 dnia: Wt, 07 Wrzesień 2021, 15:38:16 »
Donżon jest podobny do Ralpha Azhama. Jeśli podoba się jedno, to kupuje się drugie.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Donżon
« Odpowiedź #56 dnia: Wt, 07 Wrzesień 2021, 15:49:22 »
Donżon jest super, ale w mojej opinii to nic genialnego, był jakoś pod koniec chyba mojego top10 zeszłego roku. Jakbym miał scharakteryzować to jest to dość standardowe fantasy (choć fakt, że na bardzo wysokim poziomie rzemiosła, autorzy to pierwsza liga) z dość dużym dystansem i humorem w pierwszym tomie i z większą dawką mroku w tomie drugim. Świetna rozrywka, ale jeśli ktoś szuka w szeroko pojętej (pop)kulturze czegoś więcej niż rozrywki to tego tu nie znajdzie.

Offline sokratesik

Odp: Donżon
« Odpowiedź #57 dnia: Wt, 07 Wrzesień 2021, 17:49:03 »
z dość dużym dystansem i humorem w pierwszym tomie i z większą dawką mroku w tomie drugim.
To bardzo zachęcające słowa jak dla mnie. Cóż, dzięki za wszystkie opinie, chyba wezmę się dziś za tego Ralpha, jak się spodoba, to kupię Donżon od razu dwa tomy, bo znając rynek zaraz dwójki może nie być.

Offline Eyeless

Odp: Donżon
« Odpowiedź #58 dnia: Wt, 07 Wrzesień 2021, 18:17:16 »
Jeśli podejdzie ci Ralph Azham to faktycznie możesz brać w ciemno Donżona. Aczkolwiek Donżon 1 jest moim zdaniem lżejszy niż dwójka , której właśnie bliżej do Ralpha.
Z drugiej strony zazdroszczę możliwości czytania na świeżo Ralpha, w mojej opinii jedna z lepszych pozycji łącząca różne gatunki podana w sosie absurdalnego humoru.

Offline ryba

Odp: Donżon
« Odpowiedź #59 dnia: Wt, 07 Wrzesień 2021, 19:17:50 »
Czy Donżon nada się dla 12-latki? Chodzi o to, czy to raczej dla dorosłych (brutalność, sex). Ktoś wspomniał Gnata, to przeczytała i nawet jej się podobał.