Autor Wątek: Donżon  (Przeczytany 33477 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Donżon
« Odpowiedź #75 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 22:05:30 »
Rozmawiałem z Wydawcą w sobotę. Donżon planowo ma wyjść pod koniec tego roku, a więc w grudniu.

Offline Eyeless

Odp: Donżon
« Odpowiedź #76 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 22:15:22 »
To pewnie o mnie, rozmawiałem z Pawłem na KW i wspominał wtedy , że Donżon 3 będzie dostępny w grudniu.

Tcoldmeat

  • Gość
Odp: Donżon
« Odpowiedź #77 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 16:53:58 »
To świetna informacja. Co do samego Donżon to podchodziłem do komiksu dość sceptycznie. Pierwszy tom pochłaniałem szybko i była to bardzo fajna lektura, w stylu The Goon. Zabawne i lekkie. Oceniłbym na 4,5/6. Teraz kończę tom 2 i jestem oczarowany. Jest dużo mroczniej, dużo bardziej poważnie. Wg mnie sporo lepiej. Rysunki swuetne, klimat często hellboyowy. A epizod o Marvinie jak dla mnie w punkt. Świetny album.

Jeszcze kilka słów o wydaniu. Wszystko jest idealne w punkt oprócz braku foli na nowych egzemplarzach. W związku z jej brakiem nowe sztuki przychodzą z mikro defektami, a szkoda bo prezentuje się to jak dzieło sztuki.

Offline asx76

Odp: Donżon
« Odpowiedź #78 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 20:52:44 »
Niestety, na zafoliowane egzemplarze nie ma co liczyć :'(
Zysk dla środowiska naturalnego, strata dla okładkowych estetów ;)

Offline Koalar

Odp: Donżon
« Odpowiedź #79 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 22:02:34 »
A ja - ciekawostka - mam zafoliowany egzemplarz:






W zasadzie to miałem, bo rozfoliowałem go, żeby sprawdzić, czy wnętrze jest aby na pewno po polsku (ponoć niepolskie wersje były właśnie foliowane).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Castiglione

Odp: Donżon
« Odpowiedź #80 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 22:10:34 »
Może sklep machnął folię?

Bender

  • Gość
Odp: Donżon
« Odpowiedź #81 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 22:16:35 »
W sumie trochę szkoda, że 3 tom taki krótki (5 tomów). Teoretycznie by wszedł cały Twilight. A tak będzie przecięty a na drugą część trzeba będzie poczekać.

Offline asx76

Odp: Donżon
« Odpowiedź #82 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 22:43:56 »
A ja mam zafoliowany pierwszy tom "Donżona" ;)
Drugiego nie udało mi się zdobyć w folii :'(

Offline Koalar

Odp: Donżon
« Odpowiedź #83 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 23:25:41 »
Może sklep machnął folię?

Nie wykluczam. Ale też nie spotkałem się z takim działaniem w sklepach internetowych (kupowane na taniaksiazka.pl).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline asx76

Odp: Donżon
« Odpowiedź #84 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 23:29:45 »
(kupowane na taniaksiazka.pl).

Ja tak samo :)
Z tego co mi wiadomo oni tam nie foliują komiksów.

Offline freshmaker

Odp: Donżon
« Odpowiedź #85 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 07:35:56 »
@kolar weź odfoliuj i przeczytaj :)

porównanie z hellboyem i goonem wg mnie to jakieś nieporozumienie. że to komiks humorystyczny? prędzej bym porównywał do ptaka czasu, azhama, płaszcza i szponów, kryształowa szpada.

Offline Liarus

Odp: Donżon
« Odpowiedź #86 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 13:02:15 »
Spróbowalem Donżona i dałem radę przeczytać 1/3 tomu zbiorczego. Bardzo chciałem by mnie porwał ale nie jestem w stanie nawet tego dokończyć. Rysunki spoko ale jednak stylistyka nie pozwoliła mi wgłębić się w świat. Przez te 1/3 tomu było zero zaskoczeń. Fabuła mnie w ogóle nie wciągnęła i nawet musiałem się zmuszać, żeby wracać do niego i nie rzucić tego w cholerę. Na plus, to kilka humorystycznych dowcipów i sytuacji spowowały uśmiech na mojej gębie. Bardzo chciałem polubić Donżona ale może po prostu nie jest dla mnie.

Offline asx76

Odp: Donżon
« Odpowiedź #87 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 13:48:38 »
W takim razie popróbuj Pan Azhama. Jeśli i to nie ruszy, wówczas można wywiesić białą flagę ;)

Offline tuco

Odp: Donżon
« Odpowiedź #88 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 14:06:00 »
Spróbowalem Donżona i dałem radę przeczytać 1/3 tomu zbiorczego. Bardzo chciałem by mnie porwał ale nie jestem w stanie nawet tego dokończyć. Rysunki spoko ale jednak stylistyka nie pozwoliła mi wgłębić się w świat. Przez te 1/3 tomu było zero zaskoczeń. Fabuła mnie w ogóle nie wciągnęła i nawet musiałem się zmuszać, żeby wracać do niego i nie rzucić tego w cholerę. Na plus, to kilka humorystycznych dowcipów i sytuacji spowowały uśmiech na mojej gębie. Bardzo chciałem polubić Donżona ale może po prostu nie jest dla mnie.
1/3 którego zbiorczego? domyślam się, że tomu I. jeśli tak, to przeczytałeś 2 pierwsze w kolejności powstawania albumy. początek ma mnóstwo grzechów wieku dziecięcego: niby wiadomo było, że ma powstać ogromna saga na co najmniej 300 albumów, bawiąca się zasadami gatunkowymi, ale też je naginająca i łamiąca, gdzie tylko się da. ale tak naprawdę, na początku chyba nikt nie wierzył, że świat Donjona rozrośnie się do aż takich rozmiarów, jakie ma obecnie (choć wciąż założenia są daleko w sferze marzeń).

moja rada na przyszłość dla chcących wejść w ten świat, a obawiających się efektu odrzucenia (z różnych powodów, np. uproszczonego quasi-humorystycznego stylu rysunków, czasami mało śmiesznych żarcików, czy też właśnie nie w pełni rozwiniętego sposobu snucia opowieści pierwszych albumów), otóż zacznijcie przygodę z Donjonem od drugiego tomu zbiorczego. jest (albo chociaż bywa) znacznie dojrzalej, bardziej śmiesznie, a zarazem bardziej na poważnie. no i w końcu jest Blain, który mimo że jedynie rysuje, to jakoś od razu czuć o wiele wyższy poziom humoru nie tylko w samych rysunkach, ale bijącego z całej opowieści (być może to jedynie moje wrażenie, ale tak właśnie to odbieram).
aha, jeśli ktoś boi się zaczynać "nie od początku", to oczywiście rozumiem, ale w zasadzie mamy tu nowy prawdziwy początek tej historii.

ps.
oczywiście możesz też mieć rację: nie każda, choćby i świetna pozycja, jest dla każdego odbiorcy. mimo wszystko polecam spróbować jeszcze raz, może nie teraz, a np. za kilka lat.
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Listopad 2021, 14:08:27 wysłana przez tuco »

Offline PJP

Odp: Donżon
« Odpowiedź #89 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 14:35:34 »
To ja mam odwrotnie. Pierwszy zbiorczy bardzo mi się podobał. I fabularnie i graficznie. Drugi już mniej i mocno zastanawiam się nad kolejnymi. Drugi tom jest o wiele mroczniejszy, to mi nie przeszkadza, ale chaotyczny graficznie - i to już mnie kłuje w oczy :>