Autor Wątek: Donżon  (Przeczytany 33391 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Donżon
« Odpowiedź #30 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 21:46:17 »
Jak oceniacie tłumaczenie niektórych typowo frankofońskich imion w drugim tomie? Bo dla mnie Jan-Michał zamiast Jean-Michel jest straszne i wybijało mnie z lektury tym jak głupkowato brzmi (jeszcze chyba jedna podobna zbitka była u jakiejś drugorzędnej postaci, tez z Janem). W pierwszym tomie nie kojarzę, żeby coś podobnego się pojawiało.

Im dalej w drugi tom tym fajniej się wszystko zazębia i w nim i z pierwszym. Amerykańce się powinni uczyć jak się buduje uniwersum :)

Offline NuoLab

Odp: Donżon
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 22:21:11 »
To i tak dobrze, że nie Jan-Paweł. Tłumaczenie imion jest bardzo słabe wg mnie.

Offline jotkwadrat

Odp: Donżon
« Odpowiedź #32 dnia: Pn, 07 Grudzień 2020, 11:31:35 »
Od razu pomyślałem: Jan-Michał Żar  ;D

Offline tuco

Odp: Donżon
« Odpowiedź #33 dnia: Pn, 07 Grudzień 2020, 13:26:24 »
Od razu pomyślałem: Jan-Michał Żar  ;D
z Żar (taka góra ponoć, mówią) lub z Żor (taka mieścina)

Offline adamarluk

Odp: Donżon
« Odpowiedź #34 dnia: Pn, 07 Grudzień 2020, 14:15:02 »
z Żar (taka góra ponoć, mówią) lub z Żor (taka mieścina)
Żary (z Żar) - również mieścina

Offline JanJ

Odp: Donżon
« Odpowiedź #35 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 11:01:16 »
Pytanie do fanów serii - pierwszy tom przeczytałem, ale jakoś mnie nie zachwycił, ok miejscami fajny, ale nie wzbudził we mnie jakichś emocji (Ralph Azham zdecydowanie podobał mi się bardziej) i finalnie sprzedałem komiks. Czy drugi tom jest podobny do pierwszego, bo gdzieś słyszałem, że jest zdecydowanie lepszy i nie wiem, czy nie dać mu drugiej szansy? No i rysunki Blain'a kuszą.

Offline wujekmaciej

Odp: Donżon
« Odpowiedź #36 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 11:05:28 »
miałem tak samo, ale drugi tom w przeciwieństwie do pierwszego mocno mnie zachwycił :)

Bender

  • Gość
Odp: Donżon
« Odpowiedź #37 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 11:15:25 »
Drugi tom warto mieć nawet stand alone, dla samego Blaina. Epizod broni się jako samodzielna historia, jest genialnie narysowany i szczerze mówiąc to mój ulubiony arc z całego Donżona.

Bender

  • Gość
Odp: Donżon
« Odpowiedź #38 dnia: So, 19 Czerwiec 2021, 21:53:25 »
W związku z podjarką ze nbm wyda Zenith 4 (2 francuskie tomy) postanowiłem zobaczyć na czym ogólnie stoje i co mam do doczytania. Z pomocą listingu na wiki wyszło mi coś takiego, może się przyda:




ukaszm84

  • Gość
Odp: Donżon
« Odpowiedź #39 dnia: Pt, 02 Lipiec 2021, 09:02:59 »
Zaskoczyła mnie ta rozpiska, myślałem, że w wydaniach Timofa będzie całość :(

Offline radef

Odp: Donżon
« Odpowiedź #40 dnia: Pt, 02 Lipiec 2021, 10:32:54 »
Zaskoczyła mnie ta rozpiska, myślałem, że w wydaniach Timofa będzie całość :(
To wynika z tego, że ostatnio po latach nagle wznowiono tworzenie kolejnych albumów "Donżona". Już teraz Timof zapowiedział, że polskie wydanie nie skończy się na 6 tomach, ale na razie na tym etapie ciężko prorokować jak ostatecznie będą ułożone późniejsze tomy, ponieważ wszystko się zmienia wraz z powstawaniem kolejnych komiksów.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline tB

Odp: Donżon
« Odpowiedź #41 dnia: Pt, 02 Lipiec 2021, 10:40:13 »
Ja tam się cieszę, że wrócili do tego projektu :) Paweł Timofiejuk w ostatnim wywiadzie dla Centrum Komiksu coś mówił, że autorzy w końcu odczytali zalegające maile na temat wznowienia prac i wzięli się do roboty.

Bender

  • Gość
Odp: Donżon
« Odpowiedź #42 dnia: Pt, 02 Lipiec 2021, 16:15:05 »
Prędzej czy później pewnie będzie całość. Natomiast po raz trzeci mocno odradzam niezdecydowanym kierowanie się głosem wewnętrznego komplecisty przy ewentualnej decyzji zakupowej. On nie pomoże a na pewno zaszkodzi.

Offline Grzesko

Odp: Donżon
« Odpowiedź #43 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 20:34:22 »
Czyli jak proponujesz kupowac Donzona? Bo chcialbym zaczac czytac. Wydania zbiorcze, pojedyncze tomy czy jeszcze inaczej?

Offline Leyek

Odp: Donżon
« Odpowiedź #44 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 20:47:40 »
@Grzesko
 Bierz "dwójkę" (przykładowo z Gildii: https://www.gildia.pl/komiksy/445037-donzon-wyd-zbiorcze-2 pewnie gdzie indziej będzie taniej) i czekaj na dodruk "jedynki" (jeszcze w tym roku) i premierę "trójki" (koniec tego roku).

Są tylko wydanie zbiorcze na naszym rynku.