Autor Wątek: Donżon  (Przeczytany 33394 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmoski

Odp: Donżon
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 21:49:00 »
Jedynka do dla mnie jedno wielkie nawiązanie do Dungeon Keeper

Offline srogin

Odp: Donżon
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 15:58:48 »
Cytuj
Dziś przypomnienie tej oto grafiki, która jest w każdym tomie Donżona, i którą zamieszczaliśmy już na początku.
Seria Donżon nie jest serią jednolitą i w związku z tym NIE MUSI BYĆ CZYTANA LINIOWO!
Wydanie zbiorcze 2, które właśnie się ukazało nie musi być czytane po Wydaniu zbiorczym 1. Po nim będzie najsensowniej przeczytać Wydanie zbiorcze 7 (tak, już wiemy, że będzie), które będzie zawierać kontynuację Zenitu (7, 8 już wydane, 9 i 10, już zaplanowane i tworzone; a może i 11, jak powstanie do 2023). I na pewno przed wydaniem tego WZ, wznowimy WZ1.
Natomiast z wątków Świtu, który jest zebrany w Wydaniu zbiorczym 2, kontynuację ujrzymy na rynku francuskim w 2021. Dotychczas zaplanowano jeden tom. Ale kto wie co pojawi się do w latach kolejnych.
Z dotychczas zaplanowanych tomów, zapewne zmieni się skład Wydania zbiorczego 6, do którego trafi jeszcze najnowszy tom Parad.
Do rodziny Donżona dołączyły jeszcze 2 kolejne serie - pod ogólną nazwą Antypody - jedna dzieje się 10 tys. lat przed wydarzeniami z serii Zenit, a druga 10 tys. lat po nich.
Życzymy udanej lektury Wydania zbiorczego 2, i zabieramy się za pracę nad kolejnymi tomami.


Bender

  • Gość
Odp: Donżon
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 16:52:33 »
Powtarzam to od dwóch lat i nikt nie wierzy.... XD
KUPOWAĆ!

EDIT: Sam zacząłem czytać od Świtu. Absolutnie w żaden sposób nie przeszkodziło mi to w czytaniu później Zenith i Twilight. Jedynie Monstra lepiej czytać po bo się zgubi trochę kontekst.
« Ostatnia zmiana: Wt, 24 Listopad 2020, 16:55:27 wysłana przez Bender »

Offline asx76

Odp: Donżon
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 17:33:24 »
Panie, "kupnąłem" chyba nawet zaraz gdy tylko wyszło, przy okazji super promocji na "Ralph Azham"! :P

Offline Leyek

Odp: Donżon
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 18:30:16 »
Cytuj
Do rodziny Donżona dołączyły jeszcze 2 kolejne serie - pod ogólną nazwą Antypody - jedna dzieje się 10 tys. lat przed wydarzeniami z serii Zenit, a druga 10 tys. lat po nich.

Bender ta seria 10 tys. lat w przód to kosmos, komputery, roboty czy tego świata, np. przez magię rozwój nie dotyczy? :)

Bender

  • Gość
Odp: Donżon
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 20:58:51 »
Niestety tego jeszcze nie czytałem, czytałem tylko to co wydało NBM, a oni przestali jakiś czas temu i się już nie załapałem.

Offline Leyek

Odp: Donżon
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 21:22:18 »
Poszukałem i te Antypody też zapowiadają się super - na okładce plusowych robot vs smok, w środku mech kojarzący się z Alienem, jakaś gangsterska intryga:











Za to minusowe Antipodes mocno zalatuje Warhammerem czy Warcraftem po przykładowych planszach:




Offline Death

Odp: Donżon
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 21:44:18 »
O, na planszach jest Muttley czyli Bałwan z Łap gołębia. Tak bardzo chcę.

Offline kbk

Odp: Donżon
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 23:51:32 »
Ludziska, właśnie połknąłem dwójkę Donżona i tak bardzo chcę 1:(
Czy da się to gdzieś jeszcze dostać w normalnej cenie? Gdzieś musi być jakiś zbłąkany egzemplarz. Ale szukam i nic...

Offline KubciO

Odp: Donżon
« Odpowiedź #24 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 00:16:01 »
Jeśli dobrze zrozumiałem notkę od wydawcy w poście srogina, to będzie wznowienie do 2023.

Offline Death

Odp: Donżon
« Odpowiedź #25 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 00:30:07 »
Radzę zadzwonić do Fankomiksu w Krakowie i Komiksiarni w Katowicach. Może akurat. Komiks jest pierwszoligowy, więc warto go zdobyć. A dziś faktycznie Timof zapowiedział dodruk, ale za kilka lat.

Offline Carnage

Odp: Donżon
« Odpowiedź #26 dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 00:32:24 »
Jeśli dobrze zrozumiałem notkę od wydawcy w poście srogina, to będzie wznowienie do 2023.

Zatem najlepszym wyborem jest uzbrojenie się w cierpliwość. Te 3 lata zlecą jak jeden dzień.  ;)
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Offline Leyek

Odp: Donżon
« Odpowiedź #27 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 20:34:48 »
A widzieliście jakie pyszności nas czekają w 3 tomie zbiorczym. Album rysowany przez Andreasa i trzy albumy rysowane przez Sfara - spis wszystkich rysowników na wiki: http://tnijurl.com/385ef8b803be/

Andreas:








Online wujekmaciej

Odp: Donżon
« Odpowiedź #28 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 10:23:46 »
drugi tom to taka rewelacja, że aż sie nie spodziewałem. po pierwszym byłem lekko zawiedziony, ale tutaj już widać, że Sfar i Trondheim budują bardzo konsekwentnie swoją opowieść. widać, że panowie mieli wszystko ładnie ogarnięte - Sfar jak zawsze opowiada, a Trondheim improwizuje i wszystko pasuje :)

Offline asx76

Odp: Donżon
« Odpowiedź #29 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 11:11:02 »
<-- A Szanowny Pan na końcu nawet rymuje ;)

Oczywiście drugi tom już/wreszcie zamówiony ;)