Autor Wątek: Dallas Barr  (Przeczytany 4019 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz

Dallas Barr
« dnia: Pt, 29 Marzec 2019, 14:58:27 »
Od 13 marca w sklepach dostępne jest wznowienie Dallas Barr. Z tej okazji mała prezentacja.

Dallas Barr - prezentacja komiksu


Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline gabor2

Odp: Dallas Barr
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 18:48:25 »
Początkowo słysząc o kolejnym wydaniu napaliłem się strasznie. Miałem kupić od razu po wydaniu. Jednak po przeczytaniu kilku opinii, recenzji mój entuzjazm opadł. Pomysł i sam początek komiksu podobały mi się (czytałem kiedyś, kiedyś kilkanaście pierwszych stron), ale czytając że im dalej tym gorzej, odwiodłem się od myśli zakupu.

Offline robbirob

Odp: Dallas Barr
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 18:54:11 »
A ja polecę Dallas. Bardzo. Jego mankamentem największym jest fakt, że to nie Wieczna Wojna.
A poza tym to kawał dobrego komiksu frankofońskiego i kawał dobrego s-f.

Offline Carnage

Odp: Dallas Barr
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 10:45:00 »
Ja się skusiłem - na razie leży jeszcze nie rozfoliowany i czeka na swoją kolej :-)
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Offline R~Q

Odp: Dallas Barr
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 12:46:59 »
Przeczytałem 1. tom i o ile całkiem fajne SF, to są lepsze frankofony, na które można wydać 150 zł.

Offline sirPablo

Odp: Dallas Barr
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 16:23:01 »
Ja właśnie skończyłem całość - śmiało można zaryzykować czytanie dosyć mnie wciągnęło - pełnej ceny nie warto ale po przecenach można się skusić :)

Offline donT

Odp: Dallas Barr
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 17:39:07 »
Mozna prosic o jakas bardziej szczegolowa opinie niz powyzsze? Bo to czy warto / nie warto wydac pelna cene niewiele pomaga.
 
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline laf

Odp: Dallas Barr
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 10:22:21 »
Podbijam prośbę powyżej. U mnie Dallas w planach zakupowych, a będzie to pierwsza pozycja od tego duetu. Nie czytałem ani Wojny, ani Wolności i mam świadomość, że te dwa komiksy są raczej lepsze jakościowo niż Dallas, niemniej jednak sama fabuła jest naprawdę intrygująca.

Offline perek82

Odp: Dallas Barr
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 11:14:56 »
Ja wziąłem w ciemno - nawet specjalnie nie szukałem żadnych ocen. Jakoś miałem zakodowane w głowie, że to klasyk i po prostu wypada znać.
Zaczyna się bardzo dobrze - od razu dużo się dzieje, jest intryga, jest dobry pomysł. Czyta się z zainteresowaniem i wcale nie jakoś szybko - chyba ze 2-3 wieczory mi zajęło.
Jednak im dalej w las, tym trochę gorzej. Czasami mam wrażenie, że niektóre komiksy są na siłę przeciągnięte i tutaj tak właśnie miałem. Pojawiają się kolejne intrygi. Zaczyna to przypominać jakiś serial, który czeka na jakiś sensowny koniec. I tutaj jestem rozczarowany - wiele przygód, zwrotów akcji, postaci a koniec jest taki trochę bez przytupu.
Nie znam książki, ale z tego co wiem, to poza początkiem akcja w komiksie zaczyna żyć swoim życiem. Więc nie powiem, czy lepiej czy gorzej niż w książce.
Na plus są na pewno rysunki, a szczególnie kolory. To się rzuca na pierwszy rzut oka.

Czy warte zakupu? Zależy czego się oczekuje. Ten komiks to takie sci-fi action. Scenariusz jest oparty bardziej na budowaniu intrygi, akcji, jej zwrotów itd. niż na rozwoju postaci. Sam główny bohater jest w sumie mało ciekawy i nie czuje się do niego ani sympatii ani niechęci. Po prostu robi to co musi, żeby przedłużyć sobie życie. Żadnych wielkich myśli od niego się nie usłyszy (przeczyta).

Wieczna wojna stoi u mnie wyżej w rankingu. Wolności nie czytałem.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline amsterdream

Odp: Dallas Barr
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 13:54:29 »
Paździerz niesamowity. Sięgając po ten komiks oczekiwałem dobrego sci-fi a dostałem Jamesa Bonda w przyszłości. Postacie strasznie papierowe, świat sztuczny, główny bohater jakiś bez wyrazu. Pomysł wyjściowy dawał tak duże pole do popisu a dostaliśmy zwykłego akcyjniaka. Niech nikt się nazwiskami nie sugeruje bo "Wieczna Wojna" i "Wieczna Wolność" to komiksy o kilka klas lepsze.

Offline Death

Odp: Dallas Barr
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 14:35:03 »
Ale te środkowe (dwa?) księżycowe tomy jakąś namiastkę klimatu Wiecznej wojny dały, co nie? :)

Akurat wczoraj z kumplem dyskutowałem na ten temat, że Marvano stworzył prawdziwe arcydzieło i być może w ogóle najlepszy komiks sci-fi jaki czytałem, a reszta jego dzieł stoi kilka klas niżej.
« Ostatnia zmiana: Wt, 28 Maj 2019, 14:37:18 wysłana przez Death »

Offline Gazza

Odp: Dallas Barr
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 09:15:47 »
Akurat wczoraj z kumplem dyskutowałem na ten temat, że Marvano stworzył prawdziwe arcydzieło i być może w ogóle najlepszy komiks sci-fi jaki czytałem, a reszta jego dzieł stoi kilka klas niżej.
Narysował - byłoby właściwszym określeniem. Stworzył do spółki z Haldemanem, który napisał scenariusze. :)

Offline donT

Odp: Dallas Barr
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 18:37:26 »
Paździerz niesamowity.

Nie bylbym az ta surowy co do Dallas Bar, ale przyznam ze w duzej czesci sie zgadzam.

Zawod niesamowity - patrzac na nazwiska tworcow i niedostepnosc od dobrych lat (oraz to, ze komiks tak rzadko pojawial sie posrod ofert sprzedazy) oczekiwalem czegos naprawde na bardzo wysokim poziomie. A tymczasem dostalismy zwyklego near-future akcyjniaka bez wiekszej glebi, z bohaterem, ktorego ciezko bylo mi polubic, nie mowiac o tym aby pasjonowac sie jego przygodami. Zero glebi, moralu, przeslania, czegokolwiek. Na sile pokomplikowane intrygi, z ktorych bardzo malo wynika. Im dalej, tym slabiej.

Jedyny plus to rysunki i bardzo ladne kolory, ale to w zasadzie wszystko.

Nie polecam. Przy obecnym urodzaju te ok 100pln mozna przeznaczyc na rzeczy o wiele lepsze.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline R~Q

Odp: Dallas Barr
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 11:53:46 »
Ale ludzie lubią takich bohaterów: lekko siwiejący ale przystojni mężczyźni w średnim wieku, którzy są tajnymi agentami, ale też trochę cwaniakami, ale ostatecznie o dobrym sercu.

Takie serie wychodziły już w Świecie Komiksu i zdaje się, że obecnie też mamy takich kilka na rynku.