Komiksy > Komiksy europejskie

Corto Maltese

(1/24) > >>

Brat Agaty:
http://www.comiclist.com/index.php/news/comiclist-previews-corto-maltese-tango-gn


Na podlinkowanej stronie można obejrzeć pierwsze pięć stron komiksu "Corto Maltese. Tango".
W polskim wydaniu rysunki te zajmują dziesięć stron.

To już drugi, wydany przez Egmont,  komiks Pratta, w którym zniszczony został oryginalny układ plansz, zaprojektowany przez rysownika.
"Gdyby "Tango" miało 64 strony, jak w oryginale, kosztowałoby o 20 złotych mniej.
 

freshmaker:
a jak ta zmiana kadrowania ma się do wydania francuskiego? egmont chyba wydaje 1:1.
Corto to jeden z moich ulubionych komiksów ale wracam głównie do czarno- białych wydań postu.

roble:
ja kupuje kolorowe wydanie egmontu,
niemam porownania z czarnobialym orginalnym ale i tak jest przepieknie.
dla wielbicieli starego europejskiego komiksu pozycja obowiazkowa.

kosmoski:
Ja z Egmontu biorę tylko to, czego nie miałem z Postu. Bo czarno-białe podchodzi mi lepiej. Ale niezależnie od obecności koloru zawsze kończę z lekkim szokiem, jakie to dobre (chociaż przecież i tak wcześniej wiedziałem, że takie będzie)...

Przy okazji zapytam, może ma ktoś dwa wydania - Baśń Wenecka pokolorowana ma stron 104, Bajka Wenecka czarno biała - 72. Czy to właśnie efekt zmiany podziału kadrów? I czy Egmont w swoim wydaniu dodał wstęp? Bo robi on tu niesamowitą robotę.

freshmaker:
wlosi maja fajne wydania corto. ja sobie przywiozłem cz-b wydanie rizzoli lizard z wakacji. tango i bajkę wenecka tez sobie dokupie w takim razie w tym wydaniu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej