Autor Wątek: Corto Maltese  (Przeczytany 20649 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krilan

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #90 dnia: So, 23 Kwiecień 2022, 08:22:46 »
Skończyłem właśnie całe 15 tomów Corto;)
Powiem tak super historia. Te 3 tomy innych twórców super i szkoda że nie bd dalej historii w tych czasach. Uważam że początek XX wieku robił dużo roboty w tej historii.
Uwspółcześnienie historii na pewno sprawdzę ale szcze wolał bym kolejne tomy w czasach pierwszego Corto;)

Offline Death

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #91 dnia: So, 23 Kwiecień 2022, 14:20:53 »
Ale właśnie ma być kolejna historia tych twórców.
Magazyn KZ napisał w komentarzu na grupie na Facebooku, że Canales i Pellejero też tworzą kolejny album. Hurra!
Ja tutaj czekam. Mam nadzieję, że to była prawdziwa informacja. :)

Offline Death

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #92 dnia: Nd, 17 Lipiec 2022, 12:04:11 »
We wrześniu (Francja) nowy tom. 88 stron.



Przetłumaczyłem sobie w translatorze:
Cytuj
W sercu starej Europy, która się rozpada. Jesienią 1924 Corto musi znaleźć bardzo drogiego przyjaciela w Berlinie. Kiedy jednak przybywa do stolicy Niemiec, odkrywa, że ​​został zamordowany. Następnie rozpoczyna śledztwo, aby znaleźć zabójcę i uzyskać, jeśli nie sprawiedliwość, to przynajmniej zemstę. Ale krucha Republika Weimarska jest już na skraju wojny domowej, między komunistycznymi szpiegami a skrajnie prawicowym tajnym stowarzyszeniem i wydaje się, że wszyscy chcą uniemożliwić jej osiągnięcie swoich celów...

Linki:
https://www.casterman.com/Bande-dessinee/Catalogue/corto-maltese/corto-maltese-edition-luxe-16-nocturnes-berlinois

https://www.bdnet.com/catalogue_detail_Corto-Maltese-Edition-Noir-e-Blanc-T16-Nocturnes-Berlinois-Edition-Noir-e-Blanc-T16--9782203221697

Offline Lyricstof

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #93 dnia: Nd, 17 Lipiec 2022, 12:42:39 »
Wygląda na kolejny ciekawy album w wykonaniu kontynuatorów serii. No i chętnie przeczytałbym "Czarny ocean" Bastiena Vivèsa, było już info, kiedy polskie wydanie?
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Death

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #94 dnia: Nd, 17 Lipiec 2022, 12:48:47 »
Nie było. Egmont mógłby wydać oba do końca roku. Ten wyjdzie na bank, bo to kontynuacja serii. Ale Vivesem to nawet nie wiadomo czy są zainteresowani. Jak będzie jakieś kolejne spotkanie z szefem Egmontu, to poproszę Marcina, żeby zapytał Tomasza Kołodziejczaka czy mają takie plany.

Offline Death

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #95 dnia: Nd, 17 Lipiec 2022, 15:01:25 »

Offline Nephilim

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #96 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 13:57:15 »
Wspaniale. Ja tylko pozwolę sobie nadmienić, że kontynuacja przygód Corto jest dla mnie o wiele ciekawsza od większości albumów od Pratta, większości ale nie wszystkich bo "Etiopiki", "Na Syberii" oraz "Opowieść Słonych Wód" to albumy doskonałe ;)

Czekam bardzo na nowy tom od Canalesa i Pellejero.

Offline Death

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #97 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 14:05:06 »
Najlepsza kontynuacja serii stworzona przez nowych twórców w historii komiksu. I tyle w temacie. :)

Offline Takesh

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #98 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 15:27:15 »
No dobra już dajcie spokój z tymi pochwałami. Przekonaliście mnie. Kupię kontynuację... 8)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #99 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 18:53:16 »
https://www.filmweb.pl/news/Frank+Miller%2C+tw%C3%B3rca+%22Sin+City%22%2C+zrealizuje+serial+na+podstawie+kultowego+komiksu.+O+czym+opowie+%22Corto+Maltese%22-148621?

https://www.hollywoodreporter.com/tv/tv-news/frank-miller-corto-maltese-limited-series-studiocanal-1235270595/

Cytuj
Frank Miller, twórca "Sin City" czy "300", stworzy serialową adaptację "Corto Maltese", czyli kultowej serii komiksów autorstwa Hugo Pratta. Miller nie tylko napisze scenariusz, ale będzie też pełnił obowiązki producenta wykonawczego. Sześcioodcinkowa produkcja powstaje we współpracy ze StudioCanal i Canal+.

Offline michał81

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #100 dnia: Śr, 30 Listopad 2022, 06:36:40 »
Mając w pamięci Spirit - Duch Miasta oraz drugą część Sin City: Damulka warta grzechu, gdzie miał większy udział podczas tworzenia mam duże obawy.

Offline Corto Maltese

  • Wiadomości: 144
  • Polubień: 314
  • „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie"
    • Zobacz profil
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #101 dnia: Cz, 08 Grudzień 2022, 20:10:42 »
Frank Miller dawno już odjechał poza granice normalnych scenariuszy i oprócz wspomnianych, Spirita oraz Sin City 2, maczał palce w takich kuriozach jak "300 - Początek Imperium" oraz komiksowo, "All Star Batman" czy też "Mroczny Rycerz Kontratakuje". Zęby bolą na samo wspomnienie czytania tych "dzieł" i oglądania. Dodatkowo, nawet w najlepszej formie, a w takiej już nie jest od lat, Miller ma inny styl. Większość jego dzieł z jakimi się zetknąłem, to spore dawki przemocy z dodatkiem erotyki, bo co sobie Frank będzie żałował, może wrzucić do scenariusza, to wrzuca. Czy to pasuje stylistycznie do "Corto Maltese"? Nie sądzę, Frank Miller jest za bardzo poza krawędzią. Tu pasuje bardziej stonowane podejście, tak by uchwycić klimat zarówno przygodowego albumu pełnego niebezpieczeństw jak "Na Syberii" czy "Złoty Dom w Samarkandzie" jak też i spokojnego "Bajka Wenecka".
"Głównym obiektem zainteresowania całego chrześcijaństwa jest człowiek stojący na rozdrożu. Natomiast rozległe, płytkie filozofie – wielkie syntezy bredni – zawsze traktują o epokach, ewolucji i ostatecznych rozwiązaniach." G.K. Chesterton

Login lichess/chess.com: CortoMaltesePL

ukaszm84

  • Gość
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #102 dnia: Cz, 08 Grudzień 2022, 20:22:38 »
Też go nie widzę w Corto Maltese, ale "Mroczny Rycerz Kontratakuje" będę bronił zawsze i wszędzie, świetny autorski komiks.

Offline raj666

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #103 dnia: Nd, 15 Styczeń 2023, 21:31:08 »

Offline Kandor

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #104 dnia: Nd, 15 Styczeń 2023, 22:51:22 »
Frank Miller dawno już odjechał poza granice normalnych scenariuszy i oprócz wspomnianych, Spirita oraz Sin City 2, maczał palce w takich kuriozach jak "300 - Początek Imperium" oraz komiksowo, "All Star Batman" czy też "Mroczny Rycerz Kontratakuje". Zęby bolą na samo wspomnienie czytania tych "dzieł" i oglądania. Dodatkowo, nawet w najlepszej formie, a w takiej już nie jest od lat, Miller ma inny styl. Większość jego dzieł z jakimi się zetknąłem, to spore dawki przemocy z dodatkiem erotyki, bo co sobie Frank będzie żałował, może wrzucić do scenariusza, to wrzuca. Czy to pasuje stylistycznie do "Corto Maltese"? Nie sądzę, Frank Miller jest za bardzo poza krawędzią. Tu pasuje bardziej stonowane podejście, tak by uchwycić klimat zarówno przygodowego albumu pełnego niebezpieczeństw jak "Na Syberii" czy "Złoty Dom w Samarkandzie" jak też i spokojnego "Bajka Wenecka".
Mała ciekawostka: "All-Star Batman" został ostatnio wspomniany w powieści kryminalnej "Serce jak smoła" autorstwa J. K. Rowling (napisanej pod pseudonimem Robert Galbraith) :-)
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Styczeń 2023, 23:01:03 wysłana przez Kandor »