Autor Wątek: Corto Maltese  (Przeczytany 20639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nephilim

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #75 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 01:34:34 »
Nie wiem jak wygląda historia w tym albumie ale zmiana stylu graficznego przemawia do mnie bardziej niż dotychczasowa kontynuacja. Te same historie, tak samo narysowane.
Co?!!! XD Czyli gdyby nowe albumy Corto rysował akwarelką Marini albo cartoonowy Kiełbus to byłoby to lepsze od Pellejero? Cóż to za filozofia nowa? XD

Plansze nowego Corto wygladają tragicznie!

Offline gashu

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #76 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 07:41:00 »
Również nie jestem jakoś specjalnie zachwycony, no ale poczekamy, zobaczymy. Na razie to tylko okładka i 2 strony.
Dla mnie Corto to od zawsze przede wszystkim świetne, przygodowe historie. Okaże się, jak będzie po zmianie scenarzysty.

Nesumi

  • Gość
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #77 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 08:41:52 »
A dla mnie Corto Maltese to przede wszystkim wspaniałe ilustracje i nieco bełkotliwe opowieści. I tu wspaniale wpisali się Canales i Pellejero- mówię tu o Pod słońcem północy, bo najnowszego tomu jeszcze nie znam. No i tu te przedstawione plansze leżą i kwiczą.

Offline Death

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #78 dnia: Nd, 29 Sierpień 2021, 11:14:49 »
Magazyn KZ napisał w komentarzu na grupie na Facebooku, że Canales i Pellejero też tworzą kolejny album. Hurra!

Offline kv

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #79 dnia: Nd, 29 Sierpień 2021, 15:44:51 »
To ciekawe jak sobie poradzą z numeracją  :o

Offline Death

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #80 dnia: Nd, 29 Sierpień 2021, 15:59:46 »
Bo ten teraz to jakaś alternatywa historia niby. Pewnie będzie poza numeracją.

Offline tuco

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #81 dnia: Nd, 29 Sierpień 2021, 17:09:40 »
W takim razie to byłby idealny produkt dla nowego Relaxu:
- ci, co chcieli zakończyć kupowanie serii, nie będą mieli wyrzutów sumienia,
- ci, którzy się krzywią na nowe rysunki - tym bardziej,
- niezainteresowani dalej tacy pozostaną,
- a czytelnicy magazynu przetestują nowego Corto na sobie, być może później niektórzy z nich sięgnęliby po raz pierwszy po oryginalną serię.

Offline KzT

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #82 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 16:01:25 »
Ale ten nowy Corto (Oceano Nero) to będzie reboot serii. W opisie mamy zresztą: w tle zamachy z 11 września. Zatem przeskakujemy do współczesności. Przyznaję, że mam obawy - przede wszystkim scenariuszowe.

Magazyn KZ napisał w komentarzu na grupie na Facebooku, że Canales i Pellejero też tworzą kolejny album. Hurra!

Znaczy się kontynuowana będzie seria "kanoniczna" (i bardzo dobrze), a jednocześnie będzie podjęta próba z wystartowaniem na nowo. Hmm...

Offline gashu

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #83 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 08:04:15 »
Na Instagramie Bastiena Vivesa (https://www.instagram.com/bastienvives/) można obejrzeć kilka przykładowych stron tego nowego Corto (niestety pstrykniętych telefonem).


Bender

  • Gość
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #85 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 13:56:54 »
Moim zdaniem wygląda to bardzo dobrze. Na planszach wyraźnie widać ducha oryginału a jednocześnie jest współcześnie. Nie wiem jak fabularnie ale obrazkowo Basten wybrnął z tego trudnego zadania wspaniale. Byłbym totalnie zakochany gdyby nie komputer. Ale i tak kupię.

P.S. Wersja czarno-biała byłaby znacznie lepsza bez półtonów.

Offline Death

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #86 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 16:39:27 »
Zaczynam się przekonywać (ale okładka tylko ta czarna). Zresztą przez te wszystkie dyskusje na forum i grupie kupiłem sobie w końcu Polinę. I z tego co wiem w domu już czeka kurier <3

Offline Nephilim

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #87 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 02:00:55 »
a jednocześnie jest współcześnie.
Pytanie tylko: - po co?

Online Midar

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #88 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 07:39:36 »
Pytanie tylko: - po co?
Żeby płynnie przejść do Corto w kosmosie.

Bender

  • Gość
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #89 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 11:45:32 »
Pytanie tylko: - po co?

To już pytanie do twórców wszlekiej maści rebootów. W większości przypadków odpowiedź ta sama.