Autor Wątek: Corto Maltese  (Przeczytany 20499 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline burberry

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #45 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 16:11:51 »
Nie no, w ogóle nie zmienia. Komiks pełen odniesień masońskich, misteriów masońskich, symboliki, wydarzeń, oraz historycznych interpretacji z tego kręgu, tworzony przez masona - ale oczywiście nie ma to żadnego wpływu na odbiór lub interpretację tego, co czytasz. ;)

Być może ciebie nie interesuje to, co czytasz, ale ja lubię wiedzieć, z czym mam do czynienia lub co autor miał na myśli, a według mnie w tym przypadku odbiór treści może się zmienić, ponieważ pojawia się konkretny kontekst.

Co miałem do napisania, to napisałem, z mojej strony EOT.

Offline parsom

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #46 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 16:23:15 »
Zmienia to tyle samo co informacje na temat harcerskiej przeszłości autorów Żbika. Czyli coś zmienia, ale wyższego wtajemniczenia nie zapewnia.

Offline PJP

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #47 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 17:25:11 »
W tym kontekście ciekawsze są życiorysy twórców Klossa - w zasadzie jednego, Safjana 8)

Offline gloriadeus

  • Wiadomości: 91
  • Polubień: 111
  • Obrona cywilnych ofiar to nie antysemityzm
    • Zobacz profil
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #48 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 21:54:27 »
I na dodatek pradziadek był Żydem. Żyd, mason, pewnie i komunista. Do mnie, dzieci Wdowy!

Niektórych interesuje kto stworzył „dzieło" i jakie treści w nim zawarł. W życiu codziennym ludzie są bardzo nieufni natomiast w kardynalnych sprawach potrafią być naiwni jak dzieci. No chyba że jesteś jednym z nich i stąd to kpienie.Ludzie złej woli istnieli od początku świata. Ignorancja nie spowoduje że przestaną istnieć.
« Ostatnia zmiana: Cz, 29 Kwiecień 2021, 21:57:24 wysłana przez gloriadeus »
Osądzić morderców cywili palestyńskich!

Trybunał karny za ludobójstwo na Palestyńczykach!

Wykluczyć Izrael z rozgrywek sportowych!

"Maus. Opowieść ocalałego" nie jest wybitny tylko rozreklamowany, chociaż trzeba oddać Art Spiegelmanowi że jest wybitną świnią.

***** właścicieli TVN

Offline parsom

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #49 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 22:08:08 »
o
Niektórych interesuje kto stworzył „dzieło" i jakie treści w nim zawarł. W życiu codziennym ludzie są bardzo nieufni natomiast w kardynalnych sprawach potrafią być naiwni jak dzieci. No chyba że jesteś jednym z nich i stąd to kpienie.Ludzie złej woli istnieli od początku świata. Ignorancja nie spowoduje że przestaną istnieć.

Aha, czyli jednak spisek masoński, cykliści, komuniści i ekoterroryści. I Żydzi oczywiście, bez Żydów byłoby nudno. Jaszczury też?
W sprawach kardynalnych naiwni jak dzieci są wyznawcy takich idiotyzmów. Zajmują się swoimi bajkami i nie widzą tego, kto i jak naprawdę rządzi światem.

Offline burberry

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #50 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 22:20:05 »
E, myślę że masońskie cudactwa dało się opisać bez osobistego zaangażowania w te przebieranki.

Przypomnę tylko ten twój post, z którego po prostu wynika, że nie miałeś pojęcia, o czym piszesz ;) i tak zostało...

Offline parsom

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #51 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 22:26:43 »
Jasne, daleko mi do 33 stopnia wtajemniczenia. Wielki Koźle, nie nasyłaj na mnie Synów Wdowy!
Wybacz, ale pewne teorie kompromitują ludzi je wyznających. Masoneria i zabawa w loże to jedno, podobnie jak np. Zakon Maltański itd. Ktoś chce, niech się bawi. Wskazywania na nawiązania do tych motywów, na eksploatowanie ich w kulturze - proszę bardzo. Ale przypisywanie tym śmieszonym bufonadom jakichś złowrogich motywów i niegraniczonych ukrytych wpływów, o posiadaniu przez nich tajemnej wiedzy już nie wspominając, to jednak dziecinada.

Offline gloriadeus

  • Wiadomości: 91
  • Polubień: 111
  • Obrona cywilnych ofiar to nie antysemityzm
    • Zobacz profil
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #52 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 22:30:08 »
o
Aha, czyli jednak spisek masoński, cykliści, komuniści i ekoterroryści. I Żydzi oczywiście, bez Żydów byłoby nudno. Jaszczury też?
W sprawach kardynalnych naiwni jak dzieci są wyznawcy takich idiotyzmów. Zajmują się swoimi bajkami i nie widzą tego, kto i jak naprawdę rządzi światem.

Jaszczury i cykliści nie, pozostali tak. Rozpisałeś się tak o tych Żydach chociaż poza tobą nikt o nich nie wspomniał. Pewnie chcesz „skompromitować" ten temat antysemityzmem. Chyba kolega piszący o braciach fartuszkowych nadepnął ci na odcisk. Spiski  istniały od zawsze. Taka jest historia świata. A co do wierzących w istnienie jaszczurów albo UFO nie przeszkadzają mi oni i nie robię z ich powodu rejwachu ani aj waj tak jak ty robisz to tutaj.
Osądzić morderców cywili palestyńskich!

Trybunał karny za ludobójstwo na Palestyńczykach!

Wykluczyć Izrael z rozgrywek sportowych!

"Maus. Opowieść ocalałego" nie jest wybitny tylko rozreklamowany, chociaż trzeba oddać Art Spiegelmanowi że jest wybitną świnią.

***** właścicieli TVN

Offline parsom

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #53 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 22:37:02 »
Rozpisałem się o Żydach, bo to jedna z informacji na temat Pratta. Mogę też dorzucić Turków, żeby nie było że gram antysemityzmem. Bo tych też miał wśród przodków.
Spiski istniały od zawsze, to prawda - Brutus z kolegami, zamach na Hitlera itd. itp. To wszystko spiski. Masoni to żaden spisek. Co to niby za spisek jak wie o nim pierwszy lepszy dzieciak.
I się potem dziwić, że mnoży się antyszczepionkowych oszołomów czy amantadynowców. Wszystko zaczyna się od takich poszukiwań prostych wyjaśnień i rozwiązań. Masoni - i wszystko jasne. Big Frama - i wszystko jasne.

Offline gloriadeus

  • Wiadomości: 91
  • Polubień: 111
  • Obrona cywilnych ofiar to nie antysemityzm
    • Zobacz profil
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #54 dnia: Pt, 30 Kwiecień 2021, 00:48:47 »
Przypomnę tylko ten twój post, z którego po prostu wynika, że nie miałeś pojęcia, o czym piszesz ;) i tak zostało...

Przyłączam się do tych słów. Naiwność, ignorancja w każdym temacie.
Osądzić morderców cywili palestyńskich!

Trybunał karny za ludobójstwo na Palestyńczykach!

Wykluczyć Izrael z rozgrywek sportowych!

"Maus. Opowieść ocalałego" nie jest wybitny tylko rozreklamowany, chociaż trzeba oddać Art Spiegelmanowi że jest wybitną świnią.

***** właścicieli TVN

Offline parsom

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #55 dnia: Pt, 30 Kwiecień 2021, 00:58:15 »
W którym temacie? Konkretnie, a nie pier... coś o złych ludziach i spiskach.
Nie wiedziałem że Pratt był masonem. Burberry też nie wiedział. I co z tego? Nadal twierdzę że o masonach można pisać masonem nie będąc. Co to ma do rzeczy?
Jak taki człowiek jak ty przejrzał ten masoński spisek, skoro są tacy potężni? Jakim cudem cię jeszcze nie uciszyli? Bredzisz jak ludzie pokroju radiomaryjnego tropiciela masonów - niejakiego Krajskiego.

Usunięto zdjęcie niezwiązane z tematem /stachel
« Ostatnia zmiana: Wt, 11 Maj 2021, 00:02:28 wysłana przez stachel »

Offline raj666

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #56 dnia: So, 31 Lipiec 2021, 13:42:55 »
Przypadkiem mi przemknęła wiadomość. Corto Maltese zalicza zmianę autorów. Na pierwszy września tego roku Casterman zapowiedział nowy tom serii. Océan noir z rysunkami  Bastiena Vivèsa. Scenariusz napisał, podobno wielki fan Pratta i Corto, Martin Quenehen.

Offline Nephilim

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #57 dnia: Pn, 02 Sierpień 2021, 13:03:36 »
Przypadkiem mi przemknęła wiadomość. Corto Maltese zalicza zmianę autorów. Na pierwszy września tego roku Casterman zapowiedział nowy tom serii. Océan noir z rysunkami  Bastiena Vivèsa. Scenariusz napisał, podobno wielki fan Pratta i Corto, Martin Quenehen.
Zobaczymy czy wyjdzie to serii na dobre bo duet Canales/Pellejero radzili sobie doskonale. Tak czy siak, czekam ;)

Offline Death

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #58 dnia: Pt, 06 Sierpień 2021, 09:09:48 »
Kontynuacja Corto jest tak doskonała, że zmiana po trzech tomach na pewno nie wyjdzie serii na dobre. Poziom jest już tak wysoki, że może tylko spaść. Osobiście uważam, że to najlepsza kontynuacja w historii komiksu. Jeśli poziom się utrzyma to pójdę na klęczkach do Częstochowy.

Offline kv

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #59 dnia: Pt, 06 Sierpień 2021, 09:38:39 »
A ja się właśnie zastanawiam czy nie wykorzystać tego faktu do zamknięcia tej serii na mojej półce.
15 tomów i wystarczy...