Autor Wątek: Corto Maltese  (Przeczytany 20514 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tuco

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 23:23:18 »
Balladę docenia się z reguły, gdy pozna się już kilka innych opowieści. ona nie uwodzi od pierwszego kontaktu, dopiero gdy poznasz inne, poczujesz, że ona ma w sobie coś niepowtarzalnego. im więcej czasu upłynie od jej przeczytania, tym wydaje się lepsza... aż do kolejnego przeczytania.
Proponuję zacząć zabawę z Corto np. od Opowieści etiopskich, wchodzą jak nuszwbżóh. eee... wmasło

Offline Hans

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 13:12:04 »
Widziałem w zeszłym miesiącu fajne wydania Corto we Włoszech.
Wielkie i w wersji c/b. Gdyby nie bariera językowa to album super. Poszukam w necie to wrzucę link, bo wyglądało naprawdę niesamowicie.

Offline Szekak

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 13:50:23 »
Widze, ze wydawanie werajo c/b to doac czesta praktyka. Suoer, jak najwiecej takich inicjatyw, czekam na Thorgala od Egmontu i wiecej Batmanow. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Hans

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 13:58:47 »
We Włoszech bardzo dużo tytułów miało wersje c/b.
Sam byłem w szoku jak wiele i bardzo fajnie to wyglądało.

Offline parsom

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 14:14:42 »
W przypadku Corto to po prostu wydanie w wersji oryginalnej, to kolorowa jest skokiem na kasę.
Co do porzucania serii - no dobra, może jednak przeniosę go z kategorii "won z mego serca" do "pomyślimy, zobaczymy, może zasłuży".

Offline Death

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 14:38:03 »
To JEST jedna z najlepszych europejskich serii w ogóle, więc zasługuje. Co najwyżej czytelnik może nie zasługiwać na ciąg dalszy. ;) To tak jak z Asteriksem i Thorgalem, że pierwszy tom jest fajny, ale dopiero później zaczyna się prawdziwa zabawa. Nie wiem co tam się odwaliło z tym tłumaczeniem Słonych wód w egmoncie, ale pewnie nic dobrego.
« Ostatnia zmiana: Wt, 27 Sierpień 2019, 14:40:18 wysłana przez Death »

Offline parsom

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 14:46:19 »
No nie - czytałem Gombrowicza i na argumenty że zachwyca to się nie nabieram. Pierwszy tom nie tylko nie zachwyca, ale wręcz zniechęca. Pierwszy Thorgal to jednak inna historia. Ale argument z Asterixem może i nie od rzeczy...

Offline Death

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 18:07:11 »
Te tomy, które wydał post naprawdę polecam przeczytać właśnie od nich. https://forum.gildia.pl/index.php/topic,7994.msg1415391.html#msg1415391

Offline parsom

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 18:50:20 »
O masz, widzę że zdrowo odjechali w tym tłumaczeniu. O ile to jeszcze można nazwać tłumaczeniem. A do tego jeszcze zabawa z dymkami... Teraz zaczynam się zastanawiać czy nie szukać wcześniejszego wydania. Albo czekać, aż ktoś to kiedyś wyda po ludzku.

Offline 79ers

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 18 Październik 2019, 20:49:38 »
Balladę docenia się z reguły, gdy pozna się już kilka innych opowieści. ona nie uwodzi od pierwszego kontaktu, dopiero gdy poznasz inne, poczujesz, że ona ma w sobie coś niepowtarzalnego. im więcej czasu upłynie od jej przeczytania, tym wydaje się lepsza... aż do kolejnego przeczytania.
Proponuję zacząć zabawę z Corto np. od Opowieści etiopskich, wchodzą jak nuszwbżóh. eee... wmasło

Czym może zainteresować CM - cały czas mam wątpliwości chociaż to europejska klasyka komiksowa - czyli to co lubię, lub chciałbym polubić. Ciekawe czy Egmont opublikuje takie coś:
https://www.glenat.com/divers/mickey-maltese-9782344027455
to też Corto?

Offline robin

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 28 Październik 2019, 23:49:14 »
Czytając Corto z Postu - było super, ale czegoś mi brakowało...
Czytają po kolei z Egmontu - odzyskałem to. Chronologiczność albumów wnosi nową wartość do historii o Corto jako całości. O ile lubię bardzo cz/b komiksy, to kolorowe wydanie Corto podoba mi się bardziej.
"Tango" jest świetne. Na razie najmniej podobała mi się "Młodość".

Midar

  • Gość
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 01 Listopad 2019, 22:07:25 »
Egmont zapowiedział 12 tom na styczeń 2020. Jest to ostatni tom Pratta. Ciekawe, czy na tym zakończą i czy w ogóle warto ciągnąć dalej? Czy ktoś czytał tomy robione przez hiszpańskich autorów i jak wypadają w porównaniu do wcześniejszych?

Offline Death

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #27 dnia: So, 02 Listopad 2019, 09:25:34 »
Nie mam teraz przy sobie żadnego albumu, ale z tego co pamiętam na tej mapce na wyklejce był już co najmniej tytuł 13. tomu. O Jacku Londonie. Pod słońcem północy czy jakoś tak. Jeśli mam rację z tą mapką, to widać, że będą.

ramirez82

  • Gość
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #28 dnia: So, 02 Listopad 2019, 10:31:04 »
Potwierdzam, na mapce jest 13 tytułów z Pod słońcem północy.

Offline parsom

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #29 dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 12:06:10 »
Zabrałem się za 2 tom Corto i... chyba się z nim przeproszę. Powróciły jednak wątpliwości co do tłumaczenia. Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi w tomie 2, na stronie 35, kiedy Corto mówi "Jedną z was już widzieliśmy"?