Autor Wątek: Bouncer  (Przeczytany 12324 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
Odp: Bouncer
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 18:11:01 »
Czytałem tylko https://www.gildia.pl/komiksy/284508-bouncer-wyd-zbiorcze-tom-2-do-piekla-i-z-powrotem i oceniam bardzo wysoko. Natomiast było to dobre dwa lata temu, także niestety delikatnie już zapomniałem fabułę. Ale z przyjemnością na dniach powrócę i naszkrobię kilka zdań :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Lipiec 2019, 18:22:47 wysłana przez Itachi »

Offline Koora

Odp: Bouncer
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 18:19:02 »

Offline keram2

Odp: Bouncer
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 18:20:05 »
Skoro scream wyda tomy 1-7 to się zastanawiam nad tymi dostępnymi 8-11. Dobre to? Ramirezowi się podobało. Ktoś jeszcze?
 
Moim zdaniem 8-9 dobrze, 10-11 słabiej, ale nieźle.
Najlepszy był jednak egmontowy integral 1-5.
No i właśnie wychodzi na to, że aby poznać tomy 6-7, trzeba kupić integral 1-7, co dla osoby posiadającej 1-5, może stanowić dylemat czy warto. Ja chyba odpuszczę.



Offline Death

Odp: Bouncer
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 18:23:51 »
Dyptyk 8 - 9 jest znakomity. 10-11 mam, ale jeszcze nie czytałem. Tutaj coś skrobnąłem: https://forum.gildia.pl/index.php/topic,2753.msg1332813.html#msg1332813

Itachi

  • Gość
Odp: Bouncer
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 18:36:02 »
Widzę, że ten Batman Noir Ci w głowie mocno siedzi ;)

Aż na l4 wylądowałem z tego powodu... :'(

ramirez82

  • Gość
Odp: Bouncer
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 18:38:05 »
Dają na zbytnie przeżywanie komiksów? Może też bym się wybrał...

Offline Arne

Odp: Bouncer
« Odpowiedź #21 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 19:48:32 »
Bouncer jest dobry. Ostatnio przy okazji premiery tomow 10-11 odswierzylem sobie calosc dostepna po polsku (tomy 1-5 i 8-11). Nic nie stracilo przy drugim, trzecim czytaniu. Caly czas odbieram to jako bardzo dobry western. Oczywiscie, sa tam klimaty Jodorowskiego ( dla jednych wada, dla innych zaleta, w zaleznosci czy ktos lubi czy nie lubi styl autora) ale w dalszym ciagu to kawal dobrego komiksu o tym brudnym, nieuladzonym "prawdziwie dzikim" zachodzie. Polecam!

Itachi

  • Gość
Odp: Bouncer
« Odpowiedź #22 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 20:06:04 »
Mości Panowie, dla Was wszystko!

Bouncer tom 8: Do piekła...
Bouncer tom 9: ... I z powrotem

Historia rozpoczyna się od morderstwa jak to w westernach bywa, główny bohater wyrusza w podróż aby odszukać winowajcę. Jego podróż pełna jest niebezpieczeństw, natomiast z czasem ponosi ją gorący wiatr i dmucha w nieznane. Z wydającej się zwykłej misji, komiks pod wpływem wydarzeń ewoluuje do zdecydowanie większych, mających coraz to większe konsekwencje. Obok pojedynków strzeleckich, przewija się zdrada, piękne kobiety, seks, pożądanie ale także oddanie i przyjaźń. Tuż za zimową scenerią na czytelnika oczekuje morze piachu, żar lejący się z nieba i cała kolonia grzechotników. Piękny kontrast, ukazujący dziką, niepowstrzymaną naturę. Graficznie jest nieco nowocześniej niż w Blueberrym, natomiast dla mnie jest to sprawne i oddające kluczowe kwestie dzieło. Mamy wspomniane krajobrazy, mamy dynamikę w ruchach, urozmaiconą mimikę postaci, na której widać całą pulę emocji, gdzie trzeba ważne dla fabuły szczegóły, momentami nieco chaosu (jakże potrzebnego w tej zwariowanej historii).

Ze swojej strony polecam, bez wątpienia czołówka tego gatunku. I teraz zastanawiam się czemu ja jeszcze nie zakupiłem kolejnego Taurusowego tomiku? Oj, nieładnie, nieładnie...

Offline perek82

Odp: Bouncer
« Odpowiedź #23 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 20:19:31 »
Westernow specjalnie nie lubię a Blueberryego uwielbiam. Widzę że Bouncera stawiacie też bardzo wysoko. Pozostaje kupić wszystko co jest i zrobic cichaczem aneksje nowej półki
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Koora

Odp: Bouncer
« Odpowiedź #24 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 20:31:33 »
Człowiek tu się stara nie wchodzić w nowe serie, bo miejsca mało, bo kasy za dużo idzie! A Wy tu tylko zachęcacie!
Chyba zlikwiduję tu konto! ;D

Offline perek82

Odp: Bouncer
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 20:39:04 »
Zlikwidowanie konta nic nie da. Trzeba przestać tu zaglądać jeszcze
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline kenji

Odp: Bouncer
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 10:09:14 »
A jakieś 2 miesiące temu kupiłem Bouncera z Egmontu... ale i tak się cieszę. Chyba też włodarze Taurusa są zadowolone z tej decyzji.

Online freshmaker

Odp: Bouncer
« Odpowiedź #27 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 10:49:10 »
jak poziom albumów 6-7 z integrala screamu? bije się z myślami czy nie wymienić sobie starego wydania egmontu.

Offline Death

Odp: Bouncer
« Odpowiedź #28 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 15:17:09 »
Trzyma poziom pierwszych pięciu. Na szczęście nie musiałem wymieniać, bo nigdy nie miałem swojego egzemplarza, choć czytałem egmontowy (pożyczyłem od kumpla), więc bez wyrzutów sumienia mogłem zainwestować w Scream. Wymień, szkoda mieć dwualbumową dziurę w tak dobrej serii.

Itachi

  • Gość
Odp: Bouncer
« Odpowiedź #29 dnia: Nd, 28 Czerwiec 2020, 20:50:09 »
Przeczytałem screamowy integral 1-7 i jestem w pełni usatysfakcjonowany. Wszystkie trzy historie stoją na mocnym poziomie, z wiadomych względów środkowa jest najmocniej rozbudowa. Największą zaletą serii jest to, że autorzy nie potrzebują fali tekstu aby skomponować odpowiednią muzykę, wytworzyć klimat oraz opisać przejmującą historię. To zdecydowanie inna wersja budowy westernowej sagi od tej znanej z Blueberry'ego. Taki integral bez problemów przeczytałem w dzisiejszy upalny dzień, czując się prawie jak bohaterowie komiksu :) Nie jest to także tak wymagająca lektura, ale przy czym nie ustępuje scenariuszowo. Zachwyca równie mocno, chociaż oczywiście zauważyć można iż nie występuje tutaj tyle drobiazgów, utkanych zależności. Ja zdecydowanie preferuję styl Jodo, Bouncer oferuje dynamikę, szaleństwo. To tak jak w pojedynku ułamek sekundy decyduje kto przetrwa starcie. Ciężko w takich chwilach pozwalać sobie na wewnętrzne monologi czy dialogi z kompanem.

Nie pozostaje nic innego jak jutro ponownie przeczytać 8 i 9 tom oraz poszukać w sklepach kolejnego tomu.

9/10