Autor Wątek: Bouncer  (Przeczytany 12329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Bouncer
« dnia: Śr, 06 Luty 2019, 10:38:36 »
Nowy Bouncer przeczytany. Choć irytuje mnie w Jodo jego umiłowanie do różnych dziwactw, to jednak w Bouncerze udawało mu się stopować te zapędy, dlatego był to dla mnie jeden z najbardziej przystępnych jego komiksów. I trochę żałuję, że w najnowszym dyptyku pałeczkę scenarzysty przejął Boucq. Źle nie jest, bo porwała mnie ta przygoda, ale jedna dziura logiczna, będąca punktem wyjścia do całej historii, mocno mnie irytowała...

Spoiler: PokażUkryj
No bo skoro szajka poszukująca ukrytego złota, bez zastanowienia zabija i skalpuje dziewczynkę, która ich zdaniem miała wytatuowaną mapę na głowie, to dlaczego nie zrobili tego samego z Panchitą? No i w ogóle ten absurdalny pomysł z wytatuowaniem mapy do ukrytego złota, na głowie dziecka.  ::) Już pomijając, że to niepraktyczne, choćby dlatego, że przez długi czas po wytatuowaniu, mapa jest widoczna na ogolonej głowie, póki włosy nie odrosną. Poza tym, który ojciec zrobiłby dziecku coś takiego, narażając je przecież na niebezpieczeństwo?


Ale może się czepiam, może powinno się na to przymknąć oko?

No i ta proteza trochę kiczu wprowadziła w finale. 8)

Mimo wszystko dobry komiks i fajnie, że po tych kilkunastu latach i 11 albumach, Bouncer nie schodzi poniżej poziomu. Jeszcze, żeby tak ktoś w końcu uzupełnił dziurę w postaci braku 6 i 7 tomu.


Offline HugoDumont

Odp: Bouncer
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 22:28:12 »
Lata lecą więc może wreszcie "odblokuje się" ta wręcz już mityczna licencja i dyptyk 6-7 ujrzy światło dzienne w rodzimym języku. :)

Offline arczi_ancymon

Odp: Bouncer
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 09:54:17 »
Ktokolwiek widział ktokolwiek wie co w sprawie niedostępnych historii z serii? Egmont już na pewno nie ma praw, Taurus ma problem z dogadaniem się z Humanoids? Gwałcił ktoś Screama?
Fajnie by było mieć całość, bo to akurat jeden z najlepszych komiksów Jodo - nie przegina tak tutaj, historyjki są fajne, rysunki jak zwykle u Boucq klasa.

Offline kenji

Odp: Bouncer
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 10:17:14 »
Raczej nikt poza Taurusem tego nie wyda. A Taurus wyda , gdy sprzedaż wydanych tomów będzie zadowalająca. A raczej nie będzie bo o nowych czytelników tego tytułu trudno ... takie trochę błędne koło.


Obym sie mylił ...

Offline Szekak

Odp: Bouncer
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 16:03:48 »
Scream to bedzie wydawal, bedzie tez slipcase. Nieoficjalne info.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Szekak

Odp: Bouncer
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 18:26:31 »
Na 99% się sprawdzi, wszystkie wcześniejsze informacje jakie miałem się sprawdzały oprócz kolekcjonerki Incala, ale tutaj nie wypaliły plany z powodów niezależnych od Scream, bo miała być kolekcjonerka na pełnym wypasie, tutaj ta opcja odpada, więc możesz już odkładać kasę na nowe wydanie Bouncera w Screamowym formacie i ze slipcasem. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

ramirez82

  • Gość
Odp: Bouncer
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 19:23:18 »
Mam nadzieję, że chociaż 1-5 i 6-7 będą osobno...

Offline starcek

Odp: Bouncer
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 09:44:56 »
Wysyp starych wydań na allegro/FB potwierdzi te wieści. Trzeba obserwować.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline robbirob

Odp: Bouncer
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 13:21:16 »
Na 99% się sprawdzi, wszystkie wcześniejsze informacje jakie miałem się sprawdzały oprócz kolekcjonerki Incala, ale tutaj nie wypaliły plany z powodów niezależnych od Scream, bo miała być kolekcjonerka na pełnym wypasie, tutaj ta opcja odpada, więc możesz już odkładać kasę na nowe wydanie Bouncera w Screamowym formacie i ze slipcasem. ;)
Slipcase? Czy wiesz ile tomów będzie? Dwa, czy trzy? Jaki podział?

Offline Szekak

Odp: Bouncer
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 14:05:50 »
Nic wiecej niestety nie wiem.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Bouncer
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 23:44:25 »
Na razie trzymam integrala 1-7 z Humanoids. Nie obrażę się jednak kiedy te tomy ukażą się po polsku. Trzymam kciuki.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline Alfman

Odp: Bouncer
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 05 Maj 2019, 12:16:17 »
Mam pytanie.
W moim egzemplarzu (pierwszy tom), mam nieodparte wrażenie graniczące z pewnością, że strona 20 i 21 są zamienione miejscami.  Na 20 wychodzą z zakładu pogrzebowego, a na 21 w nim są.
Jakby ktoś mógł to sprawdzić w swoim egzemplarzu, byłbym wdzięczny.

2rcfrt

  • Gość
Odp: Bouncer
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 05 Maj 2019, 13:10:59 »
@Alfman

Cały nakład tak ma. Narysuj strzałeczkę na górze i następnym razem już będziesz pamiętał jak czytać. Nie ma afery, rozejść się  ;)

Offline Alfman

Odp: Bouncer
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 05 Maj 2019, 16:15:29 »
@Alfman

Cały nakład tak ma. Narysuj strzałeczkę na górze i następnym razem już będziesz pamiętał jak czytać. Nie ma afery, rozejść się  ;)

Spoko, tak tylko mi się rzuciło na oko  :)

Offline perek82

Odp: Bouncer
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 18:05:54 »
Skoro scream wyda tomy 1-7 to się zastanawiam nad tymi dostępnymi 8-11. Dobre to? Ramirezowi się podobało. Ktoś jeszcze?
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/