Autor Wątek: Blueberry  (Przeczytany 25340 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MariuszZG

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #105 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 08:11:44 »
Na Gildii pojawiły się brakujące zbiorcze tomy Blueberrego

Offline Szekak

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #106 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 10:35:14 »
Ktore tomy mialy dodruk teraz? Od czasu premiery w integralach wszystkie tomy miały dodruk?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline MariuszZG

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #107 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 12:58:43 »
Ktore tomy mialy dodruk teraz? Od czasu premiery w integralach wszystkie tomy miały dodruk?


Teraz 4-8. A czy miały dodruk wcześniej nie mam pewności, ale wydaje mi się że tak

Offline radef

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #108 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 19:05:32 »

Teraz 4-8. A czy miały dodruk wcześniej nie mam pewności, ale wydaje mi się że tak
1-2 miały kilka lat temu dodruk, natomiast 3 miał pewnie z 2-3 lat temu. Ciężko mi powiedzieć w tym momencie, ale parę lat temu kupowałem końcówkę pierwszego nakładu.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Random_Hero

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #109 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 12:25:51 »
W końcu! Teraz mogę sobie skompletować całość ;D

Offline laf

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #110 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 14:36:25 »
Kompletuj, kompletuj.
Parę lat temu przeczytałem całość i jest to TOP 1 moich komiksów westernowych. Całość rozwija się leniwie i w pierwszych albumach zderzamy się ze ścianą tekstu i opisem wydarzeń przedstawionych na kadrach, co faktycznie może odrzucać bardziej niecierpliwych komiksiarzy. Pomimo tego historie zawarte w tych albumach i kręte ścieżki jakimi podąża nasz bohater są naprawdę wciągające. Natomiast od drugiego tomu zaczyna się jazda bez trzymanki!!! Dla fanów westernowych sag jest to bezwzględny must have. Aktualnie odświeżam sobie całość i jestem piekielnie ukontentowany  ;D

Offline Random_Hero

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #111 dnia: Śr, 25 Maj 2022, 13:03:19 »
Akurat całość znam. Miałem wcześniej zestaw tych integrali, ale wiadomo jak to czasem bywa, potrzebna była kasa. Teraz nadszedł czas odzyskania...Co do samej historii, to się zgodzę, początek taki sobie (tom 0), ale później to nie mogłem się oderwać.

Offline Nephilim

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #112 dnia: Śr, 25 Maj 2022, 17:04:58 »
Kompletuj, kompletuj.
Parę lat temu przeczytałem całość i jest to TOP 1 moich komiksów westernowych. Całość rozwija się leniwie i w pierwszych albumach zderzamy się ze ścianą tekstu i opisem wydarzeń przedstawionych na kadrach, co faktycznie może odrzucać bardziej niecierpliwych komiksiarzy. Pomimo tego historie zawarte w tych albumach i kręte ścieżki jakimi podąża nasz bohater są naprawdę wciągające. Natomiast od drugiego tomu zaczyna się jazda bez trzymanki!!! Dla fanów westernowych sag jest to bezwzględny must have. Aktualnie odświeżam sobie całość i jestem piekielnie ukontentowany  ;D
Dla mnie jednak Bouncer wyżej od Blueberry'ego. Te ściany tekstu są cały czas w mniejszym lub większym stopniu w Blue. Jest to dosyć męczące ale rysunki i fabuła wynagradzają.

Offline JanJ

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #113 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 10:19:38 »
Czy ktoś już czytał 4 ostatnie albumy z drugiego tomu Młodości? Dwa pierwsze są świetne, ale te 4 kolejne mają już znacznie słabsze oceny na BD i nie wiem czy psuć sobie odbiór Blueberrego na koniec. To jest jak z Thorgalem, czy jednak poziom się trzyma? Rysunki w tych ostatnich albumach też już trochę słabsze z tego co widzę.

Offline Death

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #114 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 10:46:25 »
https://m.bedetheque.com/serie-1621-BD-Blueberry-La-Jeunesse-de.html

Piąty tom serii czyli drugi w tym naszym integralu ma ocenę 4.17
A szósty nie tylko nie ma znacznie słabszej oceny, ale wręcz wyższą, bo 4.19. :)
Siódmy 3.80, ósmy już faktycznie zaczyna dołować, bo 3.41, a dziewiąty czyli ostatni z drugiego integrala 3.32. Czyli 2 jeszcze możesz przeczytać. ;)

Ja tam Bedetheque do końca nie ufam. Totalne mistrzostwo świata (i nie jest to tylko moja opinia, wystarczy przeczytać kilka innych na forum gildii) czyli trzeci tom drugiego cyklu Bois-Maury ma tam ocenę 3.73.
https://m.bedetheque.com/BD-Tours-de-Bois-Maury-Tome-13-Dulle-Griet-57700.html
I podobnie szósty tom Pasażerów wiatru. Myśmy się rozpływali na forum nad tym arcydziełem, a na Bedetheque też ma ocenę poniżej 4.
https://m.bedetheque.com/BD-Passagers-du-vent-Tome-6-La-Petite-Fille-Bois-Caiman-Livre-1-93413.html
Oczywiście oceny pod 4 są wysokie, przecież max to 5.0.
Ale tam naprawdę taki pierwszy lepszy przeciętny komiks ma wcale nie tak rzadko ponad 4, więc paradoksalnie taka wysoka ocena jak powiedzmy 3.73 już daje do myślenia czy to nie jest coś przeciętnego. Zawsze trzeba ocenić samemu. :)

Offline Dracos

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #115 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 11:33:44 »
Te z wysokimi ocenami to przeważnie tam gdzie była mała liczba głosów oddana. Z tymi pasażerami to niespodzianka bo tam jak na ten serwis sporo głosów oddanych, może to kwestia że oceniają po albumie a nie całą serię/cyckl/integral.

Offline parsom

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #116 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 14:10:50 »
Tymi ocenami to w zasadzie... szkoda się w ogóle zajmować.
Możliwe np. że "Pasażerowie..." zwabili tematyką itp. głównie miłośników awanturniczych powieści morskich. I już jest rozczarowanie. Przypomina mi się przypadek Melville'a, którego "Moby Dick" przepadł wśród współczesnych właśnie w ten sposób. Chcieli i spodziewali rozrywki, przygód i akcji, a dostali coś innego.
W tych serwisach zbierających oceny czytelników byle kryminał ma wyższe oceny niż większość kanonu literatury światowej.
Ja od dawna sprawdzam głównie opinie niezadowolonych. Jak są sensowne - to się nimi sugeruję. Jak czepiają się idiotyzmów, to wręcz jest to argument za.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Blueberry
« Odpowiedź #117 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 14:18:37 »
Podobnie jest z ocenami na IMDB czy Filmwebie. Ocena powyżej 7 przeważnie (nie zawsze oczywiście) oznacza, że dany film to po prostu bezpłciowa papka dla każdego.

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #118 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 16:05:58 »
Jak filmy Nolana albo Skazani na Shawshank.  8)

Offline JanJ

Odp: Blueberry
« Odpowiedź #119 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 17:08:43 »
Dlatego pytam czy ktoś czytał cztery ostatnie albumy z drugiego integrala Młodości :)