Komiksy > Komiksy europejskie

Blueberry

(1/28) > >>

Torpedo:
Co sądzicie o tej serii westernowej?

Zastanawiam się nad zakupem...
Jak policzyłem komplet to jest 9 integrali, koszt sumaryczny ok 700 pln. Warto?

keram2:
Zdecydowanie warto!
Nie będę się rozpisywał, napisano o tej serii bardzo dużo, bez trudu znajdziesz recenzje i wszelakie informacje.
Przez wielu Blueberry jest uważany za najlepszy western komiksowy i myślę, że słusznie.

Aleksandros:
Jeżeli podobały ci się książki Karola Maya, to śmiało kupuj. Klimat jest moim zdaniem podobny. Od razu widać, kto jest zły, a kto dobry, pewne rozwiązania fabularne są trochę naiwne i nawet sceny przemocy czy śmierci są z reguły przedstawione bezkrwawo. Jest duża różnica w stosunku do Durango, czy Bouncera.

Za to są piękne, klasyczne rysunki (choć czasem dziwnie pokolorowane) i wciągająca PRZYGODA. Mi się bardzo podobało, ale ja generalnie lubię stare frankofony.

perek82:
Ja uwielbiam ten komiks, chociaż nie przepadam za westernami.
Pięknie narysowane, wciągająca historia.

Aż mnie natchnąłeś, żeby jeszcze raz przeczytać.

Kalander:
Kocham ten komiks, jeden z najlepszych westernów w historii medium. Historię dość proste, ale i tak czyta się je z zapartym tchem. No i można obserwować, jak ewoluuje styl Moebiusa z dość nudnego realistycznego coraz bardziej w kierunku jego stylu "firmowego". Do tego co jest dla mnie najważniejsze w dłuższych seriach, czyli rosnący poziom. Już pierwsze albumy czyta się nieźle, ale każdy kolejny Tom jest coraz lepszy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej