Autor Wątek: ,,Audubon- na skrzydłach świata" - Grolleau i Royer  (Przeczytany 1837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

,,Audubon- na skrzydłach świata" - Grolleau i Royer
« dnia: Pn, 27 Maj 2019, 23:17:58 »
Odebrałem dziś swój egzemplarz u boniciarzy i zrobił na mnie ze wszech miar dobre wrażenie. Brawo wydawnictwo" Marginesy"- tom jest pięknie wydany, twarda oprawa nie jest w tym przypadku jedynie ozdóbką , mającą nadawać chudziutkiemu tomikowi pozory ekskluzywności. Rzecz szyta, opatrzona ładna wyklejką, druk w Opolgrafie. Jest matowy papier [AmberGraphic120] i takaż okładka. I tu jest pewien problem, na podstawie doświadczenia już widzę, że będzie niezwykle trudno utrzymać ją w czystości, ten typ ma duże skłonności do łapania zabrudzeń... Co więcej- wydaje mi się, że będzie się nieprzyjemnie ścierać, co zaczyna być widać już na czarnej części okładki. Chyba trza będzie poszukać plastikowej okładki, żeby zachować świetny rysunek okładkowy.

Komiks rysowany znakomitą moim zdaniem kreską, doskonała robota kolorysty - "Audubon" jest utrzymany w szacie przygaszonych nieco kolorów, podobają mi się te brązy i zielenie.. Pod koniec tomu dołączono kilka plansz z planszami barwnymi Audubona, jego portret oraz notę biograficzną.

Jutro siadam do lektury, mam nadzieję , że wrażenia będą równie pozytywne :D

To mój pierwszy komiks wydany przez "Marginesy" - ale cuś czuję , że nie ostatni. Akurat tu kupili mnie tematyką, ale pewnie nabyłbym ich tom dla samej warstwy graficznej i edytorskiego kunsztu. To po prostu ładnie wydana książka :)
Jest dobrze.


PS- podoba mi się ten rok 2019, jeśli chodzi o nowych wydawców. :) Oby tak dalej!
« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Maj 2019, 23:34:49 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline LordDisneyland

Odp: ,,Audubon- na skrzydłach świata" - Grolleau i Royer
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 03:01:57 »
Napisałem poniższe słowa w podsumowaniu maja, pozwolę sobie je tu przekopiować-


"Audubon- na skrzydłach świata"- rzecz świetna, dostałem to, czego chciałem. Interesującą , barwną biografię człowieka, który ma po trosze status świętego dla gości tak jak ja interesujących się ptactwem :) Nietuzinkowa postać, opętana wręcz wyznaczonym sobie zadaniem. Tak wygląda prawdziwe posłannictwo- cierpiał on, cierpiała jego rodzina, ale doprowadził dzieło do końca.  To nie jest biografia ściśle oparta na faktach, ale scenarzysta spisał się doskonale - otrzymujemy kawał dobrego scenariusza...a dzięki świetnym rysunkom jest to komiks godny tematyki, której dotyczy. Bardzo pasująca do ducha opowieści kreska, świetne operowanie kolorami. Po  prostu warto to mieć, już wiem, że jest to jeden z tytułów, do których wracam raz na jakiś czas i zawsze lektura sprawia mi dużą frajdę.

Niewiele komiksów nieznanych mi autorów robi na mnie takie wrażenie. Przeczytałem go wczoraj jednym tchem, nawet na papierosa nie wyszedłem- a to niestety u mnie rzadkość :) "


Zakup maja, daleko przed konkurencją...
Nie wiem, kto w wydawnictwie wybrał ten tytuł na jeden z pierwszych opublikowanych, ale zasługuje na oklaski.
« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Czerwiec 2019, 03:03:43 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline MiLes

Odp: ,,Audubon- na skrzydłach świata" - Grolleau i Royer
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 13:16:22 »
A jak z czcionką w dymkach? Kupiłem Artemizje i za cholerę czytać się tego nie da, nawet z lupą.

Offline LordDisneyland

Odp: ,,Audubon- na skrzydłach świata" - Grolleau i Royer
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 14:04:40 »
Czcionka? Jest ok, nie ma żadnych wynalazków uniemożliwiających lekturę.
Jedyny kłopot jest z okładką, czytałem komiks dopiero po obłożeniu, a muszę jeszcze pomyśleć o jakiejś folii, bo na półce też zbierze swoją porcję brudu...to ten rodzaj , który pobrudzi się nawet stojąc wśród innych komiksów :/
,, - Eeeeech.''

Offline Koora

Odp: ,,Audubon- na skrzydłach świata" - Grolleau i Royer
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 18:21:32 »
Jeśli ktoś chciał jeszcze kupić, to aktualnie na taniaksiazka.pl przez ceneo można kupić z rabatem ponad 40% (około 32 zl). Dodatkowy kod rabatowy jest w dziale Wyprzedaże i promocje.
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Czerwiec 2019, 18:26:17 wysłana przez Koora »

Offline Lewaczek

Odp: ,,Audubon- na skrzydłach świata" - Grolleau i Royer
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2019, 18:47:38 »
Nie wiem, kto w wydawnictwie wybrał ten tytuł na jeden z pierwszych opublikowanych, ale zasługuje na oklaski.
Istnieje duża szansa, że był to Szymon Holcman.