Autor Wątek: Asteriks i Obeliks  (Przeczytany 47743 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Deg

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #225 dnia: Wt, 14 Luty 2023, 18:54:58 »
Dla mnie integrale są dobre dla zamkniętych serii, a Asterix ciągle się ukazuje. Jeśli mam skończyć z kilkoma integralami i kilkoma pojedynczymi albumami na półce, to też nie jest za dobre rozwiązanie.
This is my truth, tell me yours.

Offline michał81

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #226 dnia: Wt, 14 Luty 2023, 19:05:50 »
Dla mnie integrale są dobre dla zamkniętych serii, a Asterix ciągle się ukazuje. Jeśli mam skończyć z kilkoma integralami i kilkoma pojedynczymi albumami na półce, to też nie jest za dobre rozwiązanie.
Tylko nowe Asterixy są tworzone przez nowych twórców, tak jak Kajko i Kokosz. Można zebrać komplet Goscinny/Uderzo w zbiorcze, tak jak są teraz wydawane inne ich komiksy (Umpa-pa, Luc Junior, itd.)

Offline Deg

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #227 dnia: Wt, 14 Luty 2023, 19:27:06 »
Mądrala ;) Tyle to ja wiem  :P
This is my truth, tell me yours.

Offline JanJ

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #228 dnia: Cz, 23 Luty 2023, 19:29:09 »
No jednak UmpaPa w pierwszym wydaniu na kredzie wygląda znacznie lepiej - kolory są zdecydowanie żywsze.

Zastanawia mnie również, że nigdzie nie wspomniano, że pierwszy tom miał tytuł UmapPa Czerwonoskóry. Nawet w stopce tytuł integrala po francusku brzmi jak powyżej.

Offline Spiff

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #229 dnia: Cz, 23 Luty 2023, 20:16:36 »
(...) Pierwszy tom serii ma właśnie tytuł "Czerwonoskóry" i jeśli tu będzie zmiana to słabo... Drugie wydanie ma 8 str więcej i być może więcej dodatków (w pierwszym też były). Ktoś już porównywał?
Podbijam pytanie  :).
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline JanJ

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #230 dnia: Cz, 23 Luty 2023, 20:45:14 »
W nowszym wydaniu jest 8 str więcej dodatków. Częściowo  są te same grafiki, część jest nowa, części brak w porównaniu do poprzedniego. Np. grafika z okładki z pierwszego wydania jest tylko w wersji b&w w nowym wydaniu. Generalnie dodatki w nowym wydaniu są graficznie zbliżone do tych z Luc Juniora. Szkoda tylko tego cienkiego papieru i wyblakłych kolorów w porównaniu do pierwszego wydania.

Offline Spiff

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #231 dnia: Cz, 23 Luty 2023, 21:36:51 »
W nowszym wydaniu jest 8 str więcej dodatków. Częściowo  są te same grafiki, część jest nowa, części brak w porównaniu do poprzedniego. Np. grafika z okładki z pierwszego wydania jest tylko w wersji b&w w nowym wydaniu. Generalnie dodatki w nowym wydaniu są graficznie zbliżone do tych z Luc Juniora. Szkoda tylko tego cienkiego papieru i wyblakłych kolorów w porównaniu do pierwszego wydania.
"Luc Junior" też taki..."oszczędny"?
« Ostatnia zmiana: Cz, 23 Luty 2023, 21:38:27 wysłana przez Spiff »
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline JanJ

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #232 dnia: Cz, 23 Luty 2023, 21:42:24 »
Wydanie praktycznie identyczne - papier podobny jak w Umpapie czy Iznogudzie. Choć w Luc Juniorze jest sporo fajnych archiwalnych zdjęć z Goscinnym i Uderzo. W Umpapie takich zdjęć nie ma... Egmont mógłby kiedyś wydać jakiś album o twórczości Goscinnego, a takich we Francji nie brakuje.

Offline 79ers

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #233 dnia: Pt, 24 Luty 2023, 10:42:44 »

Asterix by Sienkiewicz

Offline radioblackmetal

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #234 dnia: Pt, 24 Luty 2023, 12:33:20 »
Ten czerwony nos to chyba od magicznego eleksiru  ;)
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline NuoLab

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #235 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 16:07:36 »

Asterix by Sienkiewicz

Oryginał Frazetty dla nieznających




Offline moai

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #236 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 18:32:28 »
Asterix i Obelix (no prawie) by Trondheim :P

ukaszm84

  • Gość
Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #237 dnia: Cz, 23 Marzec 2023, 08:11:51 »


Cytuj
NADESZŁA WIOSNA...TO PORA PIERWSZYCH KWIATÓW, ALE PRZEDE WSZYSTKIM PORA, ABY WYJAWIĆ WAM TYTUŁ CZTERDZIESTEGO ALBUMU ASTERIKSA. A tytuł ten to…
*
*
*
*
„BIAŁY IRYS”!
Polska premiera albumu zaplanowana jest na 27 października.
„Wystarczy, żeby zakwitł choć jeden irys, aby rozświetlić cały las” – czytamy w czterdziestej przygodzie Asteriksa i Obeliksa. Przede wszystkim czekamy, aż uśmiech znów zagości na twarzy Asparanoiksa! Co się stało z naszym ulubionym galijskim wodzem i dlaczego ma taką skwaszoną minę?!
W oczekiwaniu na premierę albumu Fabrice Caro, scenarzysta BIAŁEGO IRYSA, zdradza nam więcej: „Chciałem, żeby album ten skupiał się raczej na wiosce i jej okolicach. Szczególnie lubię te albumy Asteriksa, w których element zewnętrzny wkracza do osady, zaburzając jej równowagę, i mogę obserwować reakcje mieszkańców włącznie z tym ich legendarnym czarnowidztwem. Poza tym miałem okazję zmierzyć się z pewnym współczesnym zjawiskiem społecznym...” Zapytany o to, skąd wziął się tytuł czterdziestego albumu odpowiada:
„Biały Irys to nazwa nowej szkoły pozytywnego myślenia pochodzącej z Rzymu, która zaczyna rozprzestrzeniać się w dużych miastach. Od Rzymu po Lutecję Cezar uznaje, że ta metoda może mieć zbawienny wpływ na rzymskie obozy rozstawione wokół słynnej galijskiej wioski. Ale nakazy tej szkoły mają również wpływ na samych Galów, którzy staną jej na drodze... Plansza opublikowana w grudniu dała wam już przedsmak jej efektów!  Szukałem tytułu w duchu Goscinnego i Uderzo, gdzie tematem jest często przedmiot fizyczny lub osoba (kociołek, wróżbita, Wielki Rów, tarcza Arwernów, złoty sierp...). Tutaj irys jest symbolem życzliwości i rozkwitu, a przynajmniej taką mamy nadzieję...”
Jesteście ciekawi kolejnej przygody Asteriksa i Obeliksa?

Offline Piterrini

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #238 dnia: Cz, 23 Marzec 2023, 09:21:43 »
Goscinny/Uderzo rozumiem, ale żeby nazwiska autorów tego tomu takie duże na okładce były? Jeszcze ktoś zobaczy... 8)

Offline parsom

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #239 dnia: Pn, 27 Marzec 2023, 21:26:01 »