Autor Wątek: Wody Morteluny  (Przeczytany 2917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotrassss

Wody Morteluny
« dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 23:02:56 »
Bardzo oryginalny komiks. Po przeczytaniu mogę rzec jedno: Diuk Malik przypomina trochę Putina w dążeniu do celu.
Historia pozornie zakończona po 5 tomach, jednak jest to dopiero pierwsza jej część, początek drugiej to mistrzowski pokaz tego, w jaki sposób można wznowić zamkniętą serię. Mam nadzieję, że ukaże się wkrótce...

Offline burberry

Odp: Wody Morteluny
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 14:32:56 »
Parę fajnych pomysłów i, powiedzmy, pierwsza połowa albumu jest naprawdę ciekawa. W momencie, w którym autor przestaje rozpościerać przed nami świat przedstawiony i zaczyna pchać akcję do przodu, robi się mniej ciekawie. Zawiedziony byłem zwłaszcza rozwiązaniami deus ex machina i wprowadzeniem kompletnie nowego elementu świata Wód Morteluny, zupełnie nieprzystającego do reszty snutej wizji. Meh. Ogólnie spory zawód.

Offline rzodkiew

Odp: Wody Morteluny
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 08 Wrzesień 2022, 13:19:00 »
Zdania są jak widać podzielone ;)
Ja bardziej przychylam się do opinii obywatela burberry, nie porwała mnie ta historia.

Offline bosssu

Odp: Wody Morteluny
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 08 Wrzesień 2022, 13:32:33 »
Czytałem całość. Obok Księżycowej Gęby i Jeremiaha to mój ulubiony komiks postapo...

Offline bfg

Odp: Wody Morteluny
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 03 Styczeń 2023, 22:05:46 »
Przeczytałem księgę pierwszą. Gęsta atmosfera, ponura wizja przyszłości, brudna, brutalna dystopia, odpychająca a jednocześnie fascynująco opowiedziana historia o końcu człowieczeństwa, o totalnym upadku świata jaki znamy. Świat jest tu bardzo szczegółowo rozrysowany, postacie świetnie zarysowane. Elementy scenariusza bardzo dopracowane.
Ta gęsta atmosfera jednak trochę się rozrzedza przy trzecim bodajże tomie, kiedy wchodzi więcej akcji, dynamiki. Dochodzą fantastyczne elementy. Mi się to podobało. Jestem ciekaw drugiej księgi gdzie ponoć oniryzmu jest więcej. Jedyne co mi się właściwie nie podobało to kolorystyka w pierwszym tomie, jest bardziej wypłowiała, przy kolejnych tomach jest bardziej intensywna, jest więcej barwnych kolorów. Ale to może był specjalny zabieg. Ja temu wystawiam 9,5/10. Myślę, że może ta pozycja podejść fanom Jodorowskyego (plus, że nie ma tu takiego patosu, który bywa w niektórych dziełach Jodo).

Offline carnivale

Odp: Wody Morteluny
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 26 Grudzień 2023, 17:44:45 »
Księga Druga od jakiegoś czasu dostępna. Czytał już ktoś ? To jest prequel ? Bo z opisu jacy bohaterowie tam występują tak by wyglądało albo fabuła jest delikatnie pisząc moooooocno naciągana.

Offline kv

Odp: Wody Morteluny
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 26 Grudzień 2023, 21:10:20 »
Akcja dzieje się po wydarzeniach z tomu zbiorczego 1, więc sequel.