Autor Wątek: Asteriks i Obeliks  (Przeczytany 47738 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline gashu

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #60 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 11:27:13 »
@gashu przeczytałem nowego asteriksa tydzien temu i już kompletnie nie pamiętam o czym był, czytał mi się go przyjemnie ale... albumy nowych autorów - papirus i piktow czytałem kilkukrotnie i bardzo mi się podobały.  muszę niestety stwierdzic scenariuszowy spadek formu, bo graficznie jest to wierna kopia uderzo.

Hmmm... dla mnie do w sumie pozytywna informacja, bo znaczy to, że albumy których aktualnie nie posiadam są nawet lepsze :). Chyba wrócę do kompletowania tej serii (zatrzymałem się na pierwszych tomach tworzonych samodzielnie przez Uderzo).

Offline freshmaker

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #61 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 11:33:14 »
to na pierwszy ogień polecam papirus cezara.

Offline Kadet

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #62 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 19:17:16 »
Czy ktoś może mi doradzić, czy lepiej kupić niebieskie wydanie z leksykonem w miękkiej okładce stan powiedzmy dobry+, czy najnowsze wydanie Egmontu?

Zależy, do czego przywiązujesz większą wagę przy lekturze. Ja mam do niebieskiej serii duży sentyment z uwagi właśnie na leksykon - tekst o okolicznościach powstania każdego tomu i dużo informacji o starożytnej historii i mitologii.
Z kolei w nowym wydaniu jest lepsze kolorowanie i czcionka bliższa oryginalnej.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline R~Q

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #63 dnia: So, 09 Listopad 2019, 00:24:06 »
Czy ktoś może mi doradzić, czy lepiej kupić niebieskie wydanie z leksykonem w miękkiej okładce stan powiedzmy dobry+, czy najnowsze wydanie Egmontu?
Z leksykonem.
1. czytasz komiks
2. czytasz leksykon i dzięki temu dowiadujesz się o nawiązaniach (dużo jest takich, których jako nie-Francuz sam nie wyłapiesz).

Offline JanJ

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #64 dnia: So, 09 Listopad 2019, 01:23:07 »
Dzięki za komentarze. Może kiedyś jeszcze E pokusi się o wydanie Asteriksa na bogato, w integralach po kilka tomów i z dodatkami  :)

Offline R~Q

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #65 dnia: So, 09 Listopad 2019, 17:22:19 »
Najnowsza część Asteriksa jest w porządku.

Bardzo szybko mi przeleciała. Brakuje w niej jakiejś przygody (wiem, że niby tomy dzieją się na zmianę w Galii i na obczyźnie, ale kiedyś nawet te w Galii np. Asterix i Kociołek charakteryzowały się wielką przygodą).

Ale i tak jest w porządku. Będę kupował dalej (zwłaszcza że tanie). :)

Offline nori

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #66 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 16:28:36 »
Czy ktoś może mi doradzić, czy lepiej kupić niebieskie wydanie z leksykonem w miękkiej okładce stan powiedzmy dobry+, czy najnowsze wydanie Egmontu?

Z ciekawości, była edycja niebieska z leksykonem w miękkiej oprawie? Które w ogóle tomy wchodzą w skład niebieskiej edycji?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Mitek_88

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #67 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 18:05:13 »
Niebieska edycja z leksykonem wydawana była w twardej i miękkiej okładce. W tej edycji ukazały się 33 albumy - ostatnim tytułem z niebieskiej edycji było "Kiedy niebo spada na głowę".

Offline R~Q

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #68 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 21:10:45 »
Ale któreś z ostatnich tomów niebieskiej edycji nie posiadały już leksykonu. To były chyba te wydawane na bieżąco. Wadą tej edycji jest też to, że "Asterix i Latraviata" został wydany nie wtedy, kiedy dział się chronologicznie. Ale to nie problem ustawić na półce we właściwej kolejności.

Ja żałuję, że moje niebieskie wydania są takie pobazgrane i podarte xD ale mając kilka - 10 lat nie szanowałem aż tak książek.

Offline Arne

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #69 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 23:02:47 »
R-Q
Z tym brakiem chronologii chodzilo ci chyba o tom 32 " Galijskie poczatki" a nie o " Latraviate", ktora (wedlug mnie) jest umiejscowiona chronologicznie zupelnie prawidlowo.

Offline Kadet

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #70 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 23:14:44 »
Chodzi chyba o to, że w niebieskiej edycji "Latraviatę" wydano niedługo po premierze, przez co ukazała się w tej serii między "Wielkim rowem" a "Odyseją Asteriksa".
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline R~Q

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #71 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 14:52:28 »
To jubileuszowe wydanie Asteriksa t. 1 przypomniało mi o wersjach z leksykonem, prawie poczułem ten klimat. Chyba uzupełnie swoją kolekcję o to, co się da z Allegro a białe nowe wydania sprzedam

Offline Death

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #72 dnia: Wt, 24 Marzec 2020, 10:42:13 »

Offline Nawimar III

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #73 dnia: Wt, 24 Marzec 2020, 11:31:31 »
A tu skromny hołd na tę smutną okazję od Arta Kopinskiego:


Offline gashu

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #74 dnia: Wt, 24 Marzec 2020, 11:50:02 »
Smuteczek.  :(  :'(