Autor Wątek: Asteriks i Obeliks  (Przeczytany 48464 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #195 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 17:11:56 »
Kolorystyka jak u nas "Hellboy i BBPO".

Offline starcek

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #196 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 23:13:06 »
O ile dobrze kojarzę, to nie jest jpierwsze zbiorcze wydanie po angielsku. Wcześniej też już były, tyle że mniej wypasione. A w Polsce tradycyjne NIEDASIĘ.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Kadet

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #197 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 00:34:37 »
Ale tam są jakieś dodatki, jak choćby w "KiK"? Bo recenzje z Amazona wydają się wskazywać, że to po prostu pięć albumów zapakowanych w twardą okładkę.

Jeśli tak, to jak dla mnie szkoda marnować kartonu na takiego HC-ka. Jak już robić integrale takiej serii jak "Asteriks", to porządnie - przecież tam jest pole do takich artykułów i dodatków, że głowa mała. Ja to chciałbym coś jak dawna edycja z leksykonem, tylko jeszcze lepiej.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline plast

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #198 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 01:11:25 »
Też mi się marzy Złota Kolekcja Asteriksów na wzór tej KiK, może kiedyś doczekam.

A tak po prawdzie przydałyby się nawet zwykłe twarde okładki, bo przecież nawet tego nie ma :(

Offline radef

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #199 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 08:44:01 »
Jeśli tak, to jak dla mnie szkoda marnować kartonu na takiego HC-ka. Jak już robić integrale takiej serii jak "Asteriks", to porządnie - przecież tam jest pole do takich artykułów i dodatków, że głowa mała. Ja to chciałbym coś jak dawna edycja z leksykonem, tylko jeszcze lepiej.
Wydaje mi się, że takie wydanie musieliby stworzyć Francuzi. A na razie Francuzi są raczej bardziej zainteresowani wydawaniem różnych limitowanych wydań (jak np. tego, na podstawie którego wyszła u nas edycja 1. albumu z dodatkami) niż zbiorczych. Ogólnie da się zauważyć taka zależność (choć coraz mniej), że im popularniejsza seria, tym mniejsza szansa na porządne integrale we Francji. Tak jakby Francuzi wyszli z założenia, że najpopularniejsze tytuły sprzedają się na tyle dobrze, że nie ma sensu dodatkowo promować ich.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Kadet

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #200 dnia: Pn, 28 Listopad 2022, 18:58:22 »
Wydaje mi się, że takie wydanie musieliby stworzyć Francuzi.

Może niekoniecznie. Trzeba by poszperać po wydaniach z różnych krajów - na przykład edycja z leksykonem była robiona na podstawie niemieckiego oryginału, jeśli się nie mylę.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

ukaszm84

  • Gość
Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #201 dnia: So, 11 Luty 2023, 10:10:47 »
https://pananimacja.pl/2021/03/02/netflix-zrealizuje-animowany-serial-na-bazie-komiksow-asterix

Cytuj
🔥 Netflix zrealizuje animowany serial na bazie komiksów z serii „Asterix” 🔥
🎬 Platforma Netflix rozpoczyna współpracę z wydawcą serii „Asterix”, oficyną Hachette, aby zrealizować animowany serial 3D, którego premiera odbędzie się najpewniej jeszcze w 2023 roku.
🔎 Znamy pierwsze szczegóły projektu.
🎬 Alain Chabat, twórca niezapomnianego filmu „Asterix i Obelix: misja Kleopatra”, zajmie się reżyserią serialu, który będzie bazować na kanwie komiksu „Asteriks. Walka wodzów”

Offline Rodrigues

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #202 dnia: So, 11 Luty 2023, 14:30:19 »
Nie wiem, czy to dobry pomysł, żeby Netfligz się tym zajmował  ::)

Offline Kyms

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #203 dnia: Nd, 12 Luty 2023, 01:42:09 »
Brałbym. Mam wszystkie tomy, które wyszły, ale takie wydanie jest piękne...

Offline chch

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #204 dnia: Nd, 12 Luty 2023, 07:15:37 »
Wydaje mi się, że takie wydanie musieliby stworzyć Francuzi. A na razie Francuzi są raczej bardziej zainteresowani wydawaniem różnych limitowanych wydań (jak np. tego, na podstawie którego wyszła u nas edycja 1. albumu z dodatkami) niż zbiorczych.
O, widzisz! To jest świetny pomysł! Całkiem zapomniałem o tym wydaniu pierwszego tomu (chociaż mam je na półce). I to jest niegłupi pomysł - mi w sumie bardziej zależy na dodatkach niż twardej okładce i wydaniu zbiorczym. Niech tylko nie ucinają formatu i mogą wydać całego Asteriksa w pojedynczych albumach, ale niech każdy ma tyle dodatków co ten pierwszy tom. Jeszcze skrzydełka na okładce i mamy edycję marzeń (dla mnie)!
Ty tam masz znajomosci w tym egmoncie to możesz już zacząć lobbować w tej sprawie.  ;) ;) ;)
PS. jeszcze niech tylko wybiorą najśmieszniejsze z dotychczasowych tłumaczeń - zapomniałem o tym, a tych tłumaczeń kilka było po drodze. Ktoś nawet wklejał link do tekstu naukowego o porównaniu różnych tłumaczeń w Asterikise (tam to nazwali chba strategiami translatorskimi czy coś).

Offline oligator1975

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #205 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 16:15:10 »
 Czeski egmont może wydawać asteriksa w integralach, a u nas jest problem z takim wydaniem https://www.comicspoint.cz/asterix-v-viii-souborne-vydani

Offline misiokles

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #206 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 19:39:26 »
Problemu z wydaniem u nas nie ma, zwyczajnie Egmont nie widzi jeszcze potrzeby jego wydawania, skoro zeszytówki schodzą. A wie, że sprzedaż będzie spora, więc czarne konie zostawia na 'złe czasy'.

Offline parsom

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #207 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 21:16:31 »
No nie - coś wykładał Wódz K., że żabojady się nie zgadzają. Może nas po prostu nie lubią...

Offline Szekak

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #208 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 23:17:09 »
Nas, albo go. Czekaja, az przyjdzie ktos pro UE w jego miejsce i wtedy pozwola. :p
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline parsom

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #209 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 23:34:14 »
Francuzi są narodem najmniej pozytywnie nastwionym wobec UE: https://www.dw.com/pl/sonda%C5%BC-w-poparciu-dla-ue-prowadz%C4%85-polacy/a-60698686