Autor Wątek: Asteriks i Obeliks  (Przeczytany 47598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #165 dnia: Wt, 26 Październik 2021, 21:50:47 »
No proszę, jak widać czarny rynek komiksów spod lady działa ;) Nie miałem pojęcia, że już jakieś egzemplarze wyciekły.

Szczerze mam nadzieję, że będzie to lepsze od "Córki Wercyngetoryksa", gdzie Asteriks i Obeliks grali raczej trzecioplanową rolę...

Od wczoraj (albo nawet od piątku, ale od wczoraj już na pewno) jest w Centrum Komiksu razem z całą resztą Egmontów.


Offline radef

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #167 dnia: Wt, 26 Październik 2021, 22:54:55 »
No proszę, jak widać czarny rynek komiksów spod lady działa ;) Nie miałem pojęcia, że już jakieś egzemplarze wyciekły.
Empik już wysyła od wczoraj, więc nie jest w tym nic dziwnego.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Crono

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #168 dnia: So, 30 Październik 2021, 10:50:14 »
Jestem po lekturze nowego Asteriksa i niestety jest słabo. Rysunki podobają mi się, nie widać kolosalnej różnicy w porównaniu z Uderzo. Ale scenariusz...  Motywacje bohaterów to jedno wielkie meh. O ile motywacje Cezara wpasowują się w klimat świata Asteriksa, tak samo zachowanie naszych Galów, wyjaśnienie po co wybrali się na teren Barbarzyńców, czy w końcu przedstawienie Sarmatów budzi u mnie jedynie politowanie. Żarty w stylu podaj login i hasło również mnie nie bawią. Nie podoba mi się również to, że nowi autorzy idą bardziej w fantastykę, która nie bardzo mi do świata Asteriksa pasuje (np. jednorożce z poprzednich tomów). Wiem, że Uderzo też trochę w tym względzie odleciał (albumy Galera Obeliksa, Kiedy niebo spada na głowę), ale liczyłem na powrót do korzeni. Szkoda, bo oczekiwałem po tym komiksie wiele, a zwyczajnie mnie znudził.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #169 dnia: So, 30 Październik 2021, 16:02:35 »
Co prawda wolę
Spoiler: PokażUkryj
 że gryf okazał się zamrożonym dinozaurem niż jakby miał okazać się prawdziwym gryfem choć po Atlantydzie i kosmitach by mnie to nie zdziwiło
ale większość żartów faktycznie nijaka, a garstka co była z pomysłem ale za mało na cały album.

Rysunki przynajmniej ładne i komiksowi służą te wielkie kadry. Pomysł z amazonkami fajny ale w sumie nie ma powodu dla którego to były sarmatki. Jakby je zastąpić wojowniczkami z Afryki nie było by różnicy.

W sumie nie wiem gdzie go umieścić pośród albumów nowego duetu ale na pewno lepszy niż "Asterix w Italii".

Offline freshmaker

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #170 dnia: So, 30 Październik 2021, 19:42:25 »
tak potwornie się wynudziłem czytając ten album. mało gagów z obelixem, akcja jakoś bez ładu i składu się rozwija. graficznie jest bardzo dobrze, poziom jak w poprzednich albumach. jedyne co mi się nie podobało to konie / kuce, bardzo dziwnie narysowane. najlepszy album nowych twórców jak dla mnie to nadal papirus cezara.

Offline kv

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #171 dnia: So, 30 Październik 2021, 20:54:04 »
Kiedyś zawsze trzeba powiedzieć "dość", może to jest ten moment?  ;)

Offline Kot Tip-Top

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #172 dnia: So, 30 Październik 2021, 21:48:57 »
Na pewno to ciekawy eksperyment widzieć co nowi ludzie próbują wyciągnąć z klasycznej serii... Tu niestety póki co poniżej oczekiwań  :(

Offline nori

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #173 dnia: Wt, 02 Listopad 2021, 08:18:46 »
Czekam z utęsknieniem na kolejny album, liczyłem, że będzie lepiej, i niestety także się zawiodłem. Jak dla mnie, najnowszy Asteriks jest mocno nijaki. Niby twórcy próbują zabaw słownych, ale jakoś to wszystko mało śmieszne, bez polotu, do tego większość motywów polega na kłótni i powtarzaniu tego samego "żyrafiego" wątku. Paradoksalnie, najlepiej wypadają paski i plansze promujące album, których w samym albumie niestety zabrakło, a wielka szkoda (trzeba będzie sobie wydrukować w kolorze i dorzucić jako wkładkę do albumu). Rysunkowo jest jak najbardziej w porządku, ale scenariusz to niestety porażka...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #174 dnia: Wt, 02 Listopad 2021, 08:29:34 »
Właśnie! W tych paskach było czuć więcej jaja i swobody. Np. żart z gołębiem czarny ale rozbawił i wyobrażam go sobie w starych Asteriksach. W samym albumie gdzieś ten spryt ulatuje.






Offline PJP

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #175 dnia: Pt, 05 Listopad 2021, 20:40:13 »
Kadr z najnowszego Asteriksa

Te nowoczesne nawiązania teoretycznie nie powinny przeszkadzać a przeszkadzają, podobnie jak sam scenariusz. Rysunkowo raczej nie ma się do czego doczepić ;) Wątek z Sarmatami taki sobie, szczególnie biorąc pod uwagę panie. Typowy zapychacz - nudny i irytujący. I te głupawe imiona.
Album jest nijaki bo rezygnuje się z dotychczasowych gagów. Piraci pojawiają się raptem raz. Skandal!

Offline Koalar

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #176 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 15:42:12 »
Czytam sobie najnowsze wydanie od początku i w pierwszych tomach od czasu do czasu niektóre postaci rymują niektóre kwestie. Z niczego to nie wynika - ni stąd, ni zowąd jakaś postać rzuca rymowany tekst, a rymy są zwykle częstochowskie (typu -ują/ują). Niestety nie zapisałem tych rymowanek. Nie wiecie może, czy to przypadek, inwencja tłumacza, czy w oryginale też tam zdarzają się takie rymy (i były w poprzednich wydaniach)?
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #177 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 15:50:37 »
Swoją drogą nie znam oryginału, ale te nowe wydania wydają się bez porównania gorzej przetłumaczone, nie wiem czy to kwestia sentymentu czy jak, ale dużo gorzej mi się to czyta. Nie mówiąc o tym, że jest naprawdę sporo literówek.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #178 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 19:33:26 »
Czytam sobie najnowsze wydanie od początku i w pierwszych tomach od czasu do czasu niektóre postaci rymują niektóre kwestie. Z niczego to nie wynika - ni stąd, ni zowąd jakaś postać rzuca rymowany tekst, a rymy są zwykle częstochowskie (typu -ują/ują). Niestety nie zapisałem tych rymowanek. Nie wiecie może, czy to przypadek, inwencja tłumacza, czy w oryginale też tam zdarzają się takie rymy (i były w poprzednich wydaniach)?
Rymów ze starszych wydań nie kojarzę. Strzelam, że pewnie w oryginale był jakiś żarcik słowny, błyskotliwość czy jakoś dowcipnie dobrane słownictwo, co może nie było powalające ale ubarwiające dialog, którego się nie dało się na Polski przetłumaczyć by brzmiało to naturalnie i zostawili tak by zachować jakąś dowcipność atmosfery.

Ale w sumie jedyny przykład co mi przychodzi do głowy to "Jest to niebywała draka aby psu przynosić ptaka", co w wersji Angielskiej jest "Woudn't he growl at the owl?" więc może jednak jakieś rymy w oryginale były.

Offline Koalar

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #179 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 20:41:53 »
Akurat czytałem album "Walka wodzów" z ta rymowanką "To jest niebywała draka, żeby psu przynosić ptaka!" i na tym kadrze Asteriks robi taką minę, że tu raczej rzeczywiście ten rym jest celowo zastosowany (str. 24, k. 7). Trochę to wygląda jak rym zamiast żartu. W tym albumie wyłapałem jeszcze rymowankę Asparanoiksa (s. 13, k. 4): "A pan, gruby panie, śmieszy mnie niesłychanie!". Trochę mnie zdziwiły te rymy, bo nie kojarzę takiego zabiegu, żeby dawać rymowankę w celu humorystycznym. Co innego jak jest jakaś piosenka itp. albo postać jest znana z tego, że jej wypowiedzi są rymowane.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.