Autor Wątek: Asteriks i Obeliks  (Przeczytany 47716 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chch

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #120 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 15:18:27 »
@Kot Tip-Top

Jest mi to obojętne czy nazwiemy książeczkę z obrazkami ilustrowanym scenariuszem czy komiksem. Użyłem skrótu myślowego. W dyskusję pt. co jest komiksem a co nim nie jest, nie będę się wdawał, bo nie mam takich aspiracji ani wiedzy, a osoby posiadające te cecny poruszały ten temat (również na tym forum) nieraz.

@Kapral
Tak, dla mnie jest to duży minus, dlatego napisałem, że to subiektywna ocena. Co do spiewnika to chętnie taki nabędę, jeśli będzie to śpiewnik z bohaterami serii asteriks w jezyku polskim. Skoro o nim wspomniałeś to zapewne chciałeś mi polecić pozycję spełniającą te wymagania i podesłać link? Z góry dziękuję.

Kapral

  • Gość
Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #121 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 15:30:29 »
Bez jaj, niczego Co nie podeślę. Tylko bawią mnie takie "subiektywne recenzje", w których klient z góry zakłada co by chciał otrzymać, a potem narzeka jak tego nie znajdzie. To jest raczej recenzja Twoich dziwacznych oczekiwań, a nie Asteriksa.

Offline Kadet

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #122 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 20:19:24 »
Na swoim blogu radef zamieścił planszę z nowego tomu "Asteriksa". W albumie bohaterowie mają się udać do kraju, którego jeszcze nie odwiedzili:



Gdybym miał orzekać tylko na podstawie tej planszy, to... chyba będziemy mieli "Asteriksa w Tybecie". Zawiązanie akcji i scena z krzykiem Panoramiksa dręczonego proroczym snem są niemal jeden do jednego przeniesione z "Tintina w Tybecie", gdzie tytułowy bohater wyrusza na ratunek swojemu przyjacielowi Chińczykowi, którego samolot rozbił się w Himalajach.



(źródło obrazu).

Jeżeli tak będzie, to autorzy będą chyba musieli stąpać po cienkim lodzie, jeśli chcą sprzedać ten komiks też na rynku chińskim.
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Styczeń 2021, 21:27:45 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline pawlis

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #123 dnia: Cz, 14 Styczeń 2021, 08:46:46 »

Gdybym miał orzekać tylko na podstawie tej planszy, to... chyba będziemy mieli "Asteriksa w Tybecie". Zawiązanie akcji i scena z krzykiem Panoramiksa dręczonego proroczym snem są niemal jeden do jednego przeniesione z "Tintina w Tybecie", gdzie tytułowy bohater wyrusza na ratunek swojemu przyjacielowi Chińczykowi, którego samolot rozbił się w Himalajach.
A Słowiańszczyznę to odwiedzić nie łaska ::).

Offline Teli

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #124 dnia: Cz, 14 Styczeń 2021, 08:59:30 »
Ano racja, czuję się dyskryminowany. Tyle lat czekam na Asteriksa u Lechitów i zastanawiam się czy dożyję.

Offline pawlis

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #125 dnia: Cz, 14 Styczeń 2021, 09:12:28 »
Chociaż skoro TK otrzymał materiały to może jednak jest cień szansy odwiedzenia Lachów, a Tybet to zmyłka ;).

Offline Teli

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #126 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 10:37:46 »
Takie tam z FB Świata Komiksu :)

Cytuj
„Asteriks i Gryf” i wszystko jasne! Okładka 39. albumu o przygodach nieustraszonych Galów, którzy tym razem wyprawią się aż na terytorium Sarmatów!


Offline Death

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #127 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 10:55:34 »
Koń taki strasznie bajkowy. :)
Poprzednia grafika bardziej przypadła mi do gustu.

Ale chcę!

Offline pawlis

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #128 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 16:37:42 »
Czyli zwiększa się prawdopodobieństwo, że przy następnym tomie jednak łaskawie spotkają Kajka i Kokosza ;).

Ferri i Conrad: Portretują Sarmatów jako Rosjan.
Polska szlachta z okresu I RP: Iocus sum tibi?

Offline gashu

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #129 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 16:43:48 »
...albo turbolechitów. Do dopiero byłaby fantastyka pełną gębą  :o.

Offline willy_poodle

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #130 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 20:10:48 »



Offline Kot Tip-Top

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #131 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 20:29:46 »
Wiemy. Do znudzenia ta ciekawostka była cytowana wraz z początkiem pandemii.

Offline Kadet

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #132 dnia: Śr, 20 Październik 2021, 00:02:30 »
Pamiętam, w "Fakcie" pisali wtedy "Albert Uderzo był prorokiem". W sumie nie powinno mnie to dziwić, ale takie zlekceważenie jakiegokolwiek researchu, redakcji, weryfikacji artykułów...
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

ukaszm84

  • Gość
Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #133 dnia: So, 23 Październik 2021, 12:36:21 »
Orientuje się może ktoś z Was czym różnią się te dwa wydania?
https://www.gildia.pl/komiksy/198966-asteriks-dwanascie-prac-asteriksa
https://www.gildia.pl/komiksy/332458-asteriks-dwanascie-prac-asteriksa-wyd-ii

Mam to pierwsze, ale to drugie ma według Gildii 16 stron więcej. Byłbym wdzięczny za info co się na tych stronach znajduje i czy w ogóle na pewno to jest ten sam tytuł. Informacja wydawcy
Cytuj
Drugie wydanie poprawione z nowymi ilustracjami i okładką.
zupełnie nic mi nie mówi.

Online michał81

Odp: Asteriks i Obeliks
« Odpowiedź #134 dnia: So, 23 Październik 2021, 15:21:53 »
Pierwsze wydanie posiada kadry z filmu, drugie posiada grafiki specjalnie stworzone przez Uderzo do tej książki.