Autor Wątek: Armada (Navis)  (Przeczytany 6006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JanJ

Odp: Armada (Navis)
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 16:47:41 »
Hmmm... wydawało mi się, że TK gdzieś mówił o zawieszeniu miękkookładkowej edycji, ale rozwiązanego tego problemu jest proste.

"Kolejne tomy będą wydawane w integralach, jednak jeżeli się ukaże tom 21 (i następne), to także planujemy go wydać w formie zeszytowej." E.

Radef, pisałem już o tym wcześniej w tym temacie. A ostateczna decyzja i tak pewnie zapadnie po wydaniu 4 integrala.
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Sierpień 2022, 16:49:15 wysłana przez JanJ »

Offline JanJ

Odp: Armada (Navis)
« Odpowiedź #31 dnia: Cz, 01 Luty 2024, 11:11:13 »
We Francji właśnie ukazał się 23 tom Armady pt. Zanurzenie, a Egmont poprzez TK zapowiedział jakiś czas temu, że wydadzą w tym roku kolejny integral zawierający trzy tomy 21-23. Nie mam przed sobą słupków w Excelu, ale osobiście wstrzymałbym się jeszcze rok z główną serią (Buchet ostatnio ma niezłe tempo jednego albumu rocznie) i wydał integral z 4 tomami w 2025. W międzyczasie puściłbym serie poboczne jak Kroniki Armady czy Navis. Tam są gotowe integrale, więc tylko puszczać. No chyba, że Armada nie schodzi jednak tak dobrze i nie planują wchodzić w serie poboczne.



Apropo jeszcze najnowszych tomów - wszystkie tomy w najnowszym integralu będą nie tylko rysowane przez Bucheta, ale również przez niego pisane. No zobaczymy, czy ta zmiana wyjdzie serii na dobrze, choć oceny na BD nie napawają optymizmem.




Online Midar

Odp: Armada (Navis)
« Odpowiedź #32 dnia: Cz, 01 Luty 2024, 12:11:02 »
Szkoła tylko, że ci, co kupili dotychczasowe 20 albumów na miękko zostali na lodzie. Niby mogę dokupić ten przyszły integral i mieć kolejne 3 albumy, ale na półce będzie to słabo wyglądać.
Rozumiem sytuację ze Skorpionem Mariniego, bo tu zmieniło się wydawnictwo, ale taka Armada powinna iść dwutorowo, jak Thorgal.

Online Takesh

Odp: Armada (Navis)
« Odpowiedź #33 dnia: Cz, 01 Luty 2024, 12:17:25 »
Zgadzam się. Mam wszystkie pojedyncze albumy i musiałem dokupić intergral z częściowo zdublowanym materiałem. Plus ni jak wizualnie nie pasuje do reszty.

Ok. Nie dało się, trudno. Ale czy napewno? A może to próba ratowania tej serii, bo sprzedaż spadła? Nie ma oficjalnego komunikatu, więc się nie dowiemy. E rzadko podaje takie informacje.

Ja lubię tą serię i czekam na kolejne albumy. Szkoda tylko, że nie ma już pojedynczych na miękko.

Offline michał81

Odp: Armada (Navis)
« Odpowiedź #34 dnia: Cz, 01 Luty 2024, 18:59:17 »
Problem z Armadą jest taki, że aby wydawanie kontynuacji w pojedynczych albumach na miękko miało sens, trzeba by dodrukować 20 pierwszych albumów, bo mało kto by kupił nowe. I pewnie to się by nie sprzedało dobrze. Więc zostają dwie opcje drukować nowe w mniejszym nakładzie, przez co cena by skoczyła,
Spoiler: PokażUkryj
a forum niektórzy mieli by używanie z tego powodu ;),
albo drukować w podobnym i zostać z niesprzedanymi sztukami na magazynie.

Offline JanJ

Odp: Armada (Navis)
« Odpowiedź #35 dnia: Pt, 08 Marzec 2024, 09:10:53 »
Egmont właśnie zapowiedział integral Navis na maj. Może jednak zrobią tak jak pisałem kilka postów wyżej, czyli puszczą teraz integrale Navis i Kronik Armady, a potem kolejny integral głównej serii z czterema tomami, a nie trzema, bo pewnie kolejny 24 tom ukaże się pod koniec tego roku/na początku 2025.

« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Marzec 2024, 09:12:31 wysłana przez JanJ »