Autor Wątek: Armada (Navis)  (Przeczytany 6007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Odp: Armada (Navis)
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 30 Maj 2021, 21:02:04 »
- fabuła jest bardzo spójna, mimo 2 dekad tworzenia i wielu tomów i kilku serii pobocznych nic się nie "rozjeżdża", kolejne tajemnice są rozwikływane, ale pojawiają się nowe itd. Czasami wątek znika na nawet 10 tomów, by wrócić (ludzie!)

- do pełnego zrozumienia fabuły wymagana jest lektura serii pobocznych, szczególnie Kronik Armady, które są pełnoprawnymi częściami historii.

- Pisałem tu na forum długiego posta a może nawet zakładałem temat o Armadzie i tym, jak została wydana w Polsce (w szczególności o absurdalnym wydaniu Kronik Armady), ale nijak nie mogę znaleźć go szukajką. :O Co tu się wyprawia?

Offline JanJ

Odp: Armada (Navis)
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 31 Maj 2021, 01:11:26 »
Czy mówiąc o absurdalnym wydaniu Kronik, chodziło Ci, że znalazły się tam pojedyncze komiksy, które oryginalnie ukazały się w różnych tomach?

Przypomniało mi się, że tak naprawdę w ŚK ukazał się swego czasu jeden krótki short, który nie ukazał się nigdzie indziej. Chodzi o ŚK nr 34, w którym ukazał się 8 stronicowy komiks Morvana i Bucheta pt Armada: Wielbiciel. Epizod pochodzi z pobocznego albumu "Le Clooectionneur", a akcja toczy się pomiędzy piątym a szóstym tomem serii. Nie będę tu spojlerował, ale w tym krótkim komiksie dzieją się dość istotne rzeczy związane z głównymi wątkami serii.

Offline R~Q

Odp: Armada (Navis)
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 01 Czerwiec 2021, 17:53:33 »
Tak. No i przypomniałeś mi o Kolekcjonerze, który zawiera kluczowe dla fabuły zdarzenie.

Egmoncie, wydaj wszystko!

Offline JanJ

Odp: Armada (Navis)
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 01 Czerwiec 2021, 19:12:20 »
Ok, już wszystko wiadomo. Tomy do 20 będą wznawiane w integralach, ale najnowsze od 21 wzwyż będą dalej na miękko. Czyli tak samo jak z Usagim. Dla mnie to dobre info, bo na nowe przygody nie trzeba będzie czekać nie wiadomo ile.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Armada (Navis)
« Odpowiedź #19 dnia: Cz, 03 Czerwiec 2021, 10:24:24 »
Ok, już wszystko wiadomo. Tomy do 20 będą wznawiane w integralach, ale najnowsze od 21 wzwyż będą dalej na miękko. Czyli tak samo jak z Usagim. Dla mnie to dobre info, bo na nowe przygody nie trzeba będzie czekać nie wiadomo ile.

A skąd to info?

W sumie nie mam nic przeciwko temu, oby potem zostało to ponownie wydane w integralach.

Offline JanJ

Odp: Armada (Navis)
« Odpowiedź #20 dnia: Cz, 03 Czerwiec 2021, 15:39:50 »
A skąd to info?

Po prostu napisałem email do Egmontu. Taki integral to pewnie najwcześniej za 6 lat.
« Ostatnia zmiana: Cz, 03 Czerwiec 2021, 15:42:59 wysłana przez JanJ »

Offline Lyricstof

Odp: Armada (Navis)
« Odpowiedź #21 dnia: So, 24 Lipiec 2021, 15:45:17 »
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline JanJ

Odp: Armada (Navis)
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 14:14:50 »
Premiera tomu 22 - styczeń 2023


Ciekawe czy Egmont poczeka do tomu 24 z wydaniem szóstego integrala. Po wydaniu piątego integrala mogliby coś puścić ze świata Armady, żeby nie było tak dużej przerwy. Choć seria nie sprzedaje im się chyba jakoś rewelacyjnie, bo tempo wydawnicze raczej słabe.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Armada (Navis)
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 14:27:25 »
Premiera tomu 22 - styczeń 2023


Ciekawe czy Egmont poczeka do tomu 24 z wydaniem szóstego integrala. Po wydaniu piątego integrala mogliby coś puścić ze świata Armady, żeby nie było tak dużej przerwy. Choć seria nie sprzedaje im się chyba jakoś rewelacyjnie, bo tempo wydawnicze raczej słabe.

A jakie tempo by było dobre? Serio, bez przesady, dotychczas to są 3 integrale (12 tomów) w niecały rok. Jak się sprzedaje to nie wiemy oczywiście, ale w topce Gildii jedyna i dwójka były.

Offline radef

Odp: Armada (Navis)
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 14:28:27 »
Słabe? W 9 miesięcy wyszły 3 zbiorcze tomy, co jak na komiks europejski, jest bardzo szybkim tempem. Może tylko niepokoić, że kolejny tom wyjdzie dopiero w przyszłym roku, ale nadal nie jest to wolne tempo jak na tego typu tytuł. Taki "Iznogud" jest wydawany wolniej. Poza tym - jeżeli w przyszłym roku wyjdą 2 kolejne tomy, to kolejny pewnie pojawi się za 3-4 lata, gdy we Francji wydadzą 24., więc nie ma co się śpieszyć.
Co do tego co można wydać w międzyczasie pomiędzy piątym a szóstym zbiorczym - we Francji wyszło liczące 288 stron wydanie zbiorcze "Kronik Armady" - https://www.bedetheque.com/BD-Sillage-Les-chroniques-de-INT-Integrale-378225.html
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Jaxx

Odp: Armada (Navis)
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 14:35:49 »
Integrale Armady ukazują się średnio co pół roku, więc to raczej równe tempo. Ostatni był w czerwcu, więc w tym roku powinien być jeszcze jeden, czwarty, ale w katalogu go brak, co mnie niezmiernie smuci - mam nadzieję, że nie chcą spowolnić i jednak jeszcze się ukaże, na zasadzie niespodzianki jak Wielkie Wyprawy. Generalnie to bardzo fajna seria i osobiście chciałbym czytać ją szybciej, ale jest jak jest.

O ile dobrze pamiętam, Egmont wspominał, że nowe albumy będzie wydawał także pojedynczo. A na szósty integral to trzeba będzie sporo poczekać...

Offline radef

Odp: Armada (Navis)
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 15:48:48 »
O ile dobrze pamiętam, Egmont wspominał, że nowe albumy będzie wydawał także pojedynczo. A na szósty integral to trzeba będzie sporo poczekać...
Nic takiego nie było mówione. Było tylko potwierdzone, że edycja w SC kontynuowana nie będzie, natomiast to w jaki sposób tomy 21 w górę będą wydawane w HC to może zależeć od wielu czynników (pewnie od tego jak szybko będzie seria wychodziła i czy do Egmontu dotrą informacje typu "ten tom będzie ostatni").
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline JanJ

Odp: Armada (Navis)
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 16:11:08 »
E potwierdził mi, że będą wydawać pojedyncze tomy na miękko, choć pewnie ostateczna decyzja zapadnie kiedy wydadzą czwarty integral.

Offline Lyricstof

Odp: Armada (Navis)
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 16:30:04 »
Ciekawe czy Egmont poczeka do tomu 24 z wydaniem szóstego integrala. Po wydaniu piątego integrala mogliby coś puścić ze świata Armady, żeby nie było tak dużej przerwy. Choć seria nie sprzedaje im się chyba jakoś rewelacyjnie, bo tempo wydawnicze raczej słabe.

Nie wiem jak sprzedają się integrale, natomiast zdecydowali się na nie dlatego, że ta seria dobrze im się sprzedawała i chyba w miarę szybko. Armada miała w międzyczasie przecież dodruki czterech pierwszych tomów. (dwa z nich z nowymi okładkami) Zresztą podobnie zrobili z Lanfeustem, a tu drukowali też serie nie wydane wcześniej.

A jakie tempo by było dobre? Serio, bez przesady, dotychczas to są 3 integrale (12 tomów) w niecały rok. Jak się sprzedaje to nie wiemy oczywiście, ale w topce Gildii jedyna i dwójka były.

Tempo bardzo przyzwoite.

Co do tego co można wydać w międzyczasie pomiędzy piątym a szóstym zbiorczym - we Francji wyszło liczące 288 stron wydanie zbiorcze "Kronik Armady" - https://www.bedetheque.com/BD-Sillage-Les-chroniques-de-INT-Integrale-378225.html

Kroniki Armady były już wydane, ale jak patrzę na ten francuski integral to wnioskuję, że jest tam więcej materiału niż w naszym wydaniu. U nas było 128 stron.
Ale jest też seria Navis - ale to bardziej dla dzieci, chyba pięć tomów. Ja bym w sumie chciał.
I jeszcze Sillage - Premières Armes. Dwa tomy.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline radef

Odp: Armada (Navis)
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 30 Sierpień 2022, 16:39:40 »
E potwierdził mi, że będą wydawać pojedyncze tomy na miękko, choć pewnie ostateczna decyzja zapadnie kiedy wydadzą czwarty integral.
Hmmm... wydawało mi się, że TK gdzieś mówił o zawieszeniu miękkookładkowej edycji, ale rozwiązanego tego problemu jest proste. Za miesiąc trzeba zapytać TK na MFKIG.
Kroniki Armady były już wydane, ale jak patrzę na ten francuski integral to wnioskuję, że jest tam więcej materiału niż w naszym wydaniu. U nas było 128 stron.
Jeden z genialnych pomysłów Egmontu w tamtym czasie - wydali zbiorek zawierające wybrane historie z różnych tomów. Więc tak naprawdę w tym tomie i tak w większości byłby to materiał dla polskich czytelników premierowy.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya