Autor Wątek: Aria w integralach  (Przeczytany 8205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline keram2

Aria w integralach
« dnia: Nd, 17 Maj 2020, 22:12:42 »

Aria - seria, którą stworzył Michael Weyland startowała w Polsce dwukrotnie, niestety kończyło się po paru albumach, niemniej jest grupa czytelników, która czeka na tę serię o czym świadczą wyniki ankiety Ongrysa, gdzie (jeśli dobrze policzyłem ) seria zajęła piąte miejsce.
Informacje, że kolejny (40) album ma być ostatni rozbudziły we mnie nadzieję, że po zakończeniu serii Dupuis ruszy z integralami, a wówczas jakiś polski wydawca się skusi.
Tymczasem przypadkiem trafiłem na informację, że niemiecka firma Kult Comics już ruszyła z wydaniami zbiorczymi, w każdym integralu cztery tomy.
Co ciekawe kolejność została zmieniona:
tom 1: albumy 1,2,6,7
tom 2: 3,4,5,8
tom 3: 9,10,12, 13
tom 4: 11,14,15,24
Z opisu wynika, że to Weyland chciał zmiany kolejności.

Mam nadzieję, że u nas też znajdzie się chętny na publikację tej serii w integralach .


Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Aria w integralach
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 18 Maj 2020, 12:56:57 »
Oj tak, to byłaby świetna pozycja! Brałbym!

Offline Klint

Odp: Aria w integralach
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 18 Maj 2020, 14:04:57 »
O chętnie bym zakupił 😀

Offline JonasCrow

Odp: Aria w integralach
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 18 Maj 2020, 14:33:37 »
już myślałem, że ktoś zapowiada  :o

Online Mruk

Odp: Aria w integralach
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 18 Maj 2020, 14:56:25 »
Tymczasem przypadkiem trafiłem na informację, że niemiecka firma Kult Comics już ruszyła z wydaniami zbiorczymi, w każdym integralu cztery tomy. (...)
Mam nadzieję, że u nas też znajdzie się chętny na publikację tej serii w integralach .

Jeśli przygotowuje to niemiecki wydawca, to najprawdopodobniej nie przygotuje żadnych materiałów dodatkowych (bo to trudniejsze na odległość), tylko sklei albumy.

Podejrzewam, że jeśli chcielibyśmy integral wraz z jakimiś dodatkami, trzeba poczekać aż zrobią to Belgowie.

A z kolei szybkie wydanie integrali bez dodatków zablokuje możliwość wydania integrala z dodatkami. Więc ja też mam nadzieję, że znajdzie się u nas jakiś wydawca, ale że poczeka z tym do belgijskich integrali.

Offline Pawel.M

Odp: Aria w integralach
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 18 Maj 2020, 16:12:53 »
To możesz czekać na święty nigdy. Mnie te niemieckie integrale w zupełności by zadowoliły po polsku. A może nawet tylko tom 1 :D Bo dobrze to wspominam, ale sprzed dekad. Dziś pewnie uznałbym to za naiwne i sztampowe heroic fantasy.

Offline keram2

Odp: Aria w integralach
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 18 Maj 2020, 16:24:28 »
To możesz czekać na święty nigdy. Mnie te niemieckie integrale w zupełności by zadowoliły po polsku. A może nawet tylko tom 1 :D Bo dobrze to wspominam, ale sprzed dekad. Dziś pewnie uznałbym to za naiwne i sztampowe heroic fantasy.

To może raczej tom 2, bo tam znalazły się albumy wydane w 1990 przez Sferę.

W sumie Mruk ma rację, ja również lubię dodatki w integralach z klasykami, byłoby fajnie gdyby w polskiej edycji ( o ile do niej dojdzie ) znalazły się różne ciekawostki.


Offline 79ers

Odp: Aria w integralach
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 18 Maj 2020, 19:29:18 »
Po co dodatki? W komiksie najważniejszy jest komiks.

Offline keram2

Odp: Aria w integralach
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 18 Maj 2020, 20:07:59 »
Po co dodatki? W komiksie najważniejszy jest komiks.

Oczywiście, że najważniejszy jest komiks. "Dodatek" jak sama nazwa wskazuje jest czymś dodatkowym.  :)
Jednak dodatki mogą sprawić wiele przyjemności, a także być źródłem ciekawych informacji.
Po za tym pamiętajmy, mowa o integralach, w wydaniach zwykłych to co innego.


Online Mruk

Odp: Aria w integralach
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 18 Maj 2020, 20:19:12 »
Mnie te niemieckie integrale w zupełności by zadowoliły po polsku. A może nawet tylko tom 1 :D

Po co dodatki? W komiksie najważniejszy jest komiks.

Oczywiście, każdy ma prawo do własnego zdania, ale przykład takich publikacji jak np. "Hugo" pokazuje, że jeśli nie interesują cię dodatki, to jesteś w mniejszości.

Zwłaszcza jeśli chodzi o osoby kupujące integrale.

To oczywiście nie umniejsza twego prawa do własnej opinii, niemniej warto wiedzieć, kiedy twoja opinia jest opinią mniejszości.

Paweł, jako osoba która nie potrzebuje wydania serii w całości, a nawet nie potrzebuje drugiego tomu, bo wystarczy pierwszy, jesteś mniejszością marginesu niszy.

To możesz czekać na święty nigdy.

Rozumiem, że ty byś chciał, żeby taka Aria wyszła u nasz szybko, tak? Z ciekawości - twoja kupka wstydu jest krótsza niż parę miesięcy? Naprawdę zależy ci, żeby coś wyszło szybko? Bo u mnie i tak mało który komiks udaje się przeczytać szybciej niż rok po premierze, więc czy coś jest szybciej, czy później, nie ma najmniejszego znaczenia.

Nie mówię np. o dokończeniu serii albo o czymś zapowiadanym od dawna, tylko o nowych seriach lub albumach.
« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Maj 2020, 20:23:19 wysłana przez Mruk »

Offline Megatron

Odp: Aria w integralach
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 18 Maj 2020, 20:26:16 »
Przecież te albumy mają dodatek. Podpisane grafiki w wydaniu o 10Eur droższym od podstawowego.

Offline Pawel.M

Odp: Aria w integralach
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 19 Maj 2020, 16:51:55 »
Rozumiem, że ty byś chciał, żeby taka Aria wyszła u nasz szybko, tak? Z ciekawości - twoja kupka wstydu jest krótsza niż parę miesięcy? Naprawdę zależy ci, żeby coś wyszło szybko?
1. Dodatki najczęściej są mi obojętne, a już dodatki w formie drętwych wywiadów (lizania sobie fiutków przez scenarzystę i rysownika), niewykorzystanych scenariuszy czy brudnorysunków wręcz mnie odrzucają. Fajne są dodatki takie, jak w Druunie, czyli dodatkowe rysunki.
2. Nie tyle chciałbym wydania "szybko", co wydania w ogóle, a Ty byś chciał, żeby u nas czekali aż Belgowie wydadzą to "porządnie" - z dodatkami. A Belgowie w ogóle planują takie wydanie?

A moja kupka wstydu na dziś, to pewnie ze 200 książek i ze 100 komiksów :D

Cytuj
jeśli nie interesują cię dodatki, to jesteś w mniejszości
A tego ja nie wiem, i Ty nie wiesz. Może sondę:

Co wolisz:
1. Wydanie bez dodatków za 50 zł.
2. Wydanie z dodatkami w ilości 10% całości za 70 zł.
3. Wydanie z dodatkami w ilości 20% za 90 zł.

Offline keram2

Odp: Aria w integralach
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 19 Maj 2020, 17:34:01 »

Cena okładkowa Storma to 75 zł, cena Bernarda Prince'a to 120 zł - nie wierzę by po odjęciu kilku stron dodatków cena spadła im znacząco.
Nie wierzę by kilka czy kilkanaście stron dodatków miało taki wpływ na cenę jak to przedstawiłeś.


Online Mruk

Odp: Aria w integralach
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 19 Maj 2020, 19:35:36 »
Nie wierzę by kilka czy kilkanaście stron dodatków miało taki wpływ na cenę jak to przedstawiłeś.

I różnica jest przesadzona, i cena integrala niedoszacowana.

Według mnie integral czterech albumów Arii miałby cenę okładkową 100 zł, kilkanaście stron dodatków pewnie zmieściłoby się w tej cenie, a jeśli tych stron byłoby powiedzmy 32-48, to cena wzrosłaby do 110-120 zł.

40 zł różnicy między wersją bez dodatków a z dodatkami to jakiś kosmos.

Sondę można zrobić, ale jestem pewien, że osoby, których nie interesują dodatki, są w mniejszości. Pokazuje to także album "Hugo: Przewodnik po krainie fantazji". Nie dość, że to same dodatki, to w dodatku dość drogie (album kosztował chyba 60 zł, a dołożenie zawartości do integrala podniosłoby cenę według mnie max o 20-30 zł), a i tak zszedł na pniu. Czyli jest jednak trochę miłosników dodatków, nie sądzisz?
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Maj 2020, 19:41:47 wysłana przez Mruk »

Online NuoLab

Odp: Aria w integralach
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 19 Maj 2020, 20:04:52 »
Hugo zszedł szybko bo był rarytasem kolekcjonerskim, do tego zawierał niepublikowane komiksy. Gdyby nakład dodatku był taki jak głównego komiksu to dostępny byłby do dziś.