Autor Wątek: Andreas  (Przeczytany 36780 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online perek82

Andreas
« dnia: So, 09 Marzec 2019, 14:34:12 »
Chciałem zapytać o Arq - czy warto się skusić na zakup w kontekście dodruku? Nie bardzo wiedziałem, gdzie zapytać, to pomyślałem o nowym wątku dla Andreasa.

Jakimś wielkim fanem Andreasa nie jestem - ulubionym komiksem jest Cromwell Stone (szczególnie przez niesamowite rysunki). Mam też Rorka, Coutoo, Cyrrus Mil, ale to trochę mniej mi podeszły. Koziorożców nigdy nie próbowałem.

Podobał się wam Arq? Do czego to podobne?
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Andreas
« Odpowiedź #1 dnia: So, 09 Marzec 2019, 15:13:15 »
Z Andreasem jest tak, że fabuły są dość mocno zakręcone, a tropy wiodące do ich zrozumienia porozrzucane w postaci ciężkich do identyfikacji, na pierwszy rzut oka, wskazówek. Rozumiem zachwyt nad wizualną stroną Cromwell'a, natomiast w przypadku Arq, nie musi już tak być. Przyznam się, że po porażce z Koziorożcem, kiedy biorąc do ręki ostatni wydany u nas tom, zdałem sobie sprawę, że nic z niego nie rozumiem i muszę łyknąć na raz pozostałe 20, żeby wgryźć się ponownie w opowieść, ochota na Andreasa trochę mi przeszła. Problem polegał na tym, że przeczytałem pierwsze 19 tomów jeden po drugim i jakoś w głowie zaczęło się to wszystko układać, a potem nastąpiła przerwa.
Komiksy Andreasa na pewno nie są dla początkujących czytelników. Wymagają dużej uwagi i skupienia, ale wynagradzają najbardziej wytrwałych i dociekliwych.
Arq jest trochę łatwiejszy w odbiorze i moim zdaniem zdaniem warto jeśli zamierzasz ciurkiem łyknąć trzy tomiszcza. Ponieważ to Andreas, to nie potrafię znaleźć analogii, do czego to jest podobne :-)
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Online perek82

Odp: Andreas
« Odpowiedź #2 dnia: So, 09 Marzec 2019, 15:22:44 »
Plan jest łyknąć wszystko na raz. Chyba z Rorkiem miałem przerwę w czytaniu i to mogło trochę wpłynąć na odbiór. Chudsze komiksy czytałem po kilka razy. Nie są to do końca moje klimaty (zazwyczaj wolę historie bez żadnych nadnaturalnych wydarzeń / postaci), ale kunszt twórcy sprawia, że sięgam po kolejne komiksy.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Koalar

Odp: Andreas
« Odpowiedź #3 dnia: So, 09 Marzec 2019, 16:43:08 »
ARQ mi się podobał, ale zakończenie nie bardzo. I tak miało sporo osób, które to czytało (człowiek spodziewa się czegoś innego).
No moje wyczucie i pamięć ARQ, jeśli chodzi o poziom skomplikowania, to coś pomiędzy Rorkiem a Koziorożcem. Dość zawiły, ale do ogarnięcia bez robienia notatek, czytania forów itp. (w przeciwieństwie do Kozia, którego w zasadzie nie chciało mi się próbować do końca zrozumieć).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline robin

Odp: Andreas
« Odpowiedź #4 dnia: So, 09 Marzec 2019, 20:53:07 »
ARQ jeszcze przede mną. Mam wszystkie 3 tomy, ale czytałem tylko dwa i wiem, że aby przeczytać ostatni tom muszę przedtem jeszcze raz łyknąć 2 pozostałe. Problem w tym, że aby przeczytać na raz 3 tomy - potrzeba strasznie dużo czasu. Tak wiec leży sobie i czeka, ale na pewno kiedyś przeczytam całość.
Koziorożec nie wydaje mi się aż tak trudny w odbiorze. Nie warto jednak czytać tych albumów pojedynczo. W większej liczbie lepiej smakują i łatwiej wyłapać poumieszczane tam smaczki.

Offline Tatitu

Odp: Andreas
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 12 Maj 2019, 19:29:44 »
Cześć,

Czy zmiany w nasyceniu czerni w trzecim tomie Arq są zamierzonym przez autora efektem?

Jeśli nie, czy dotyczą całego nakładu?

Pozdrawiam:)

Online Leyek

Odp: Andreas
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 19:19:49 »
ARQ jeszcze przede mną. Mam wszystkie 3 tomy, ale czytałem tylko dwa i wiem, że aby przeczytać ostatni tom muszę przedtem jeszcze raz łyknąć 2 pozostałe. Problem w tym, że aby przeczytać na raz 3 tomy - potrzeba strasznie dużo czasu. Tak wiec leży sobie i czeka, ale na pewno kiedyś przeczytam całość.

Mam dokładnie taką samą sytuację.  Tamte 2 tomy czytałem w weekend dzień po dniu i pamiętam, że im dalej tym bardziej się wszystko składało w większą całość. Jak na komiks czytany kilka lat temu pamiętam nawet w miarę dużo (z czytanego w tym samym okresie Rorka np. praktycznie już nic), a tak mam głównie z tymi lepszymi pozycjami. Ale jednak nie na tyle dużo żeby podchodzić do trójki z marszu.

Offline Hans

Odp: Andreas
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 16:08:05 »
Wiecie coś może o wznowieniu RORKA ??
Ceny za pierwszy tom są troszkę przesadzone.

Offline starcek

Odp: Andreas
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 16:18:05 »
Ma być. Wejdź w wątek wydawnictwa Sideca - tam są szczegóły. Na razie jest gigantyczna obsuwa.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Hans

Odp: Andreas
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 16:36:45 »
Ma być. Wejdź w wątek wydawnictwa Sideca - tam są szczegóły. Na razie jest gigantyczna obsuwa.
Właśnie czytałem ze pobrali od ludzi pieniądze i zniknęli.
Jakoś źle to wróży kolejnym wydaniom Rorka.

Offline marceli

Odp: Andreas
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 09 Czerwiec 2019, 15:51:39 »
Z dumą informujemy Państwa, że Galeria Polishcomicart.pl została oficjalnym marszandem Andreasa Martensa na wschodnią Europę.
W związku z tym w ofercie naszej Galerii pojawią się nigdzie niedostępne plansze z takich komiksów jak Cromwell Stone, Rork, Koziorożec, Arq i wielu innych.   
Dodatkowo w ofercie pojawia się wspaniałe okładki Mistrza.

http://polishcomicart.pl/index.php?id_category=89&controller=category&id_lang=6

Jeśli szukacie Państwo czegoś wyjątkowego - zapraszamy do kontaktu.
Obiecujemy, że to nie koniec niespodzianek i wkrótce ogłosimy kolejnego wielkiego rysownika, którego Galeria Polishcomicart.pl będzie miała zaszczyt reprezentować.

Offline parsom

Odp: Andreas
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 09 Czerwiec 2019, 17:49:36 »
Chyba raczej powinna być kursywa,  a nie wytluszczenie?

Itachi

  • Gość
Odp: Andreas
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 09 Czerwiec 2019, 17:50:10 »
Za tydzień zapowiedź zbiorczego wydania Rorka za 999 zł z odręcznym podpisem autora na litografii.

Offline Martin Eden

Odp: Andreas
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 09 Czerwiec 2019, 18:02:09 »
To by było ciekawe, bo Sideca w swoim liście zza grobu pisała coś chyba o dodruku Rorka... Ale może nie zaczynajmy gdybania.
« Ostatnia zmiana: Nd, 09 Czerwiec 2019, 20:03:33 wysłana przez Martin Eden »

Offline mack3

Odp: Andreas
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 09 Czerwiec 2019, 19:47:04 »
Cromwell Stone w powiększonym wydaniu... to by było coś...