Autor Wątek: Andreas  (Przeczytany 36702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Andreas
« Odpowiedź #120 dnia: Nd, 09 Styczeń 2022, 13:33:47 »
 Nie czytałem Koziorożca. Ale to kim w końcu był ten Rork? I ten zły?

Offline tuco

Odp: Andreas
« Odpowiedź #121 dnia: Nd, 09 Styczeń 2022, 13:42:32 »
Dla mnie to nawet ta historyjka zgrzyta. Zupełnie zaburzona jest konstrukcja fabuły. Jest wstęp, przedstawienie postaci, miejsca akcji. A potem raptem parę stron "śledztwa" i od razu przechodzimy do przydługiej końcówki, choć nawet ostatecznie ciekawie zakończonej. Jak czytam kryminał czy coś do niego nawiązujące to oczekiwałbym tej środkowej części najbardziej rozbudowanej, mylenia tropów, zwrotów akcji itd.
Wobec powyższego jedynie rysunki jako tako ratują tą pozycję w moich oczach.
dokładnie. miałem bardzo podobne wrażenia: autor wymyślił i napisał całą fabułę, wykorzystując punkt wyjścia i zakończenie, odniosłem wrażenie, że wszystko to, co pomiędzy jest w zasadzie mało ważne, w zasadzie zbędne, psychologia postaci prawie w ogóle nie istnieje. Takie podejście uzasadnione jest być może w jakichś krótkich formach (zazwyczaj brak tu miejsca na jakiekolwiek rozbudowanie opowieści) lub typowych "nawalankach" (rolę fabuły, prowadzącej akcję od początku do końca, biorą na siebie pościgi, strzelaniny, mordobicia, itp.).  Jak wspomniał przed chwilą @wilk (andreasowy specjalista):
Nie jest też raczej zaskoczeniem to, że Andreas słabiej sobie radzi z zakończeniami
za to jest mistrzem komplikacji fabuły, a postaci które kreuje (nawet te trzecioplanowe) są o wiele bardziej wiarygodne niż główny bohater Styxa.

Korzystając z okazji: wielkie dzięki dla Kurca za ten komiks! mam nadzieję, że moje krytyczne słowa nie zaważą na dalszej prezentacji komiksów Andreasa. Pozostało kilka starych pozycji, głównie ze stajni Delcourt (Aztekowie, Czerwony trójkąt, Revelations posthumes, Mobilis).... trzymam kciuki!

Offline wilk

Odp: Andreas
« Odpowiedź #122 dnia: Nd, 09 Styczeń 2022, 14:39:40 »
Nie czytałem Koziorożca. Ale to kim w końcu był ten Rork? I ten zły?
Spoiler: PokażUkryj
Nie kim tylko czym. Sową oczywiście. ;)

A Dahmaloh był emanacją zła. Tyle zapamiętałem. Może było coś jeszcze o nim powiedziane ale teraz sobie nie przypomnę.


Edit:
Jak wspomniał przed chwilą @wilk (andreasowy specjalista)
Żaden ze mnie specjalista, ale dzięki za docenienie. :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 09 Styczeń 2022, 14:44:17 wysłana przez wilk »

Odp: Andreas
« Odpowiedź #123 dnia: Nd, 09 Styczeń 2022, 15:30:24 »
Taaaa...my z ojcem odrazu wiedzieliśmy, że to jest lipa.

Offline tB

Odp: Andreas
« Odpowiedź #124 dnia: Cz, 27 Styczeń 2022, 13:48:41 »
Rork wzmógł apetyt na Koziorożca. A stąd kilka pytań:

1. Czy macie jakieś informacje o ewentualnych integralach?
2. Skoro Sideca coś tam dycha (a może to tylko pozory), to licencja może być zablokowana?
3. A gdybym chciał pojedyncze albumy, to pierwsze X były z Manzoku a reszta z Sideca?

Dzięki!

Offline burberry

Odp: Andreas
« Odpowiedź #125 dnia: Cz, 27 Styczeń 2022, 13:56:53 »
W jaki sposób Koziorożce zmieniają odbiór fabuły z Rorka?

Rorka czytałem kiedyś ze dwa razy, mam wydanie Sideci na twardo, ale Koziorożca czytałem tylko pierwsze 5 czy 6 tomów.

Dzięki z góry za odpowiedź!

Offline misiokles

Odp: Andreas
« Odpowiedź #126 dnia: Cz, 27 Styczeń 2022, 14:30:40 »
Odpowiedź (bezspoilerowa) padła na poprzedniej stronie.

Offline wilk

Odp: Andreas
« Odpowiedź #127 dnia: Cz, 27 Styczeń 2022, 16:11:52 »
W jaki sposób Koziorożce zmieniają odbiór fabuły z Rorka?

Odpowiedź (bezspoilerowa) padła na poprzedniej stronie.
Nie wiem czy bez spoilerów się w ogóle da na to odpowiedzieć. ;)

W każdym razie ujawniając jak najmniej
Spoiler: PokażUkryj
wszystko zmienia się wraz z przejściem Koziorożca i Astora przez oktagonalny tunel w tomie pierwszym i również zmienia się, tyle że w odwrotnym kierunku, w momencie ich ponownego przejścia przez ten tunel w tomie przedostatnim. Trzeba też oczywiście pamiętać, że akcja serii Rork, przynajmniej w swojej zasadniczej części, rozgrywa się w środku serii Koziorożec.

Offline burberry

Odp: Andreas
« Odpowiedź #128 dnia: Pt, 28 Styczeń 2022, 09:35:33 »
Koziorożec zostal w całości wydany w Polsce?

Offline misiokles

Odp: Andreas
« Odpowiedź #129 dnia: Pt, 28 Styczeń 2022, 10:09:38 »
Tak.

Offline GoNzO

Odp: Andreas
« Odpowiedź #130 dnia: Pt, 28 Styczeń 2022, 14:03:36 »
Koziorożec zostal w całości wydany w Polsce?

Na dedalusie cała seria była do kupienia na niewiele ponad 100zł. Teraz zostały tylko resztki: https://dedalus.pl/Koziorozec-zeszyty-5-8-Andreas

Offline burberry

Odp: Andreas
« Odpowiedź #131 dnia: Pt, 28 Styczeń 2022, 16:10:06 »
Szkoda, że nie wiedziałem

Offline Deepdelver

Odp: Andreas
« Odpowiedź #132 dnia: Pt, 28 Styczeń 2022, 19:46:40 »
Z "Koziorożcem" jest ten problem, że na rynku praktycznie nie ma już kilku tomów (t. 2 "Elektryczność, t. 21 "Mistrz"), więc do skompletowania serii potrzeba sporo szczęścia. Polecam raczej polować na cały cykl sprzedawany przez jedną osobę, ale wtedy na Allegro ceny latają około 500 zł. Ja trafiłem poniżej trzech stówek i uważam to za okazję.

Fajnie byłoby gdyby jakiś wydawca zdecydował się na integral, ale w najbliższej przyszłości raczej się na to nie zanosi.

PS. obecnie jest na Allegro oferta na 7 tomów (co prawda nie kolejnych, ale jest tom 2!) za 99 zł, może być dobra na "rozruch". Możliwe, że ja też będę się pozbywał tomów 1-8 (zdublowanych), pewnie przez Allegro. Nadal wtedy pozostaje jednak problem tomu numer 21.
« Ostatnia zmiana: Pt, 28 Styczeń 2022, 19:54:12 wysłana przez Deepdelver »

Offline burberry

Odp: Andreas
« Odpowiedź #133 dnia: Pt, 28 Styczeń 2022, 20:21:56 »
Akurat pierwsze 5 tomów z Manzoku mam :D

Offline Deepdelver

Odp: Andreas
« Odpowiedź #134 dnia: Pt, 28 Styczeń 2022, 21:09:15 »
No to kup sobie za grosze ten podlinkowany pakiet (póki jest), a potem dalej poluj na tanie kolejne zeszyty i szczególnie wypatruj tomu numer 21. Trzymam kciuki, bo cykl jest fajny, choć zakręcony jak świński ogon. :)