Autor Wątek: Alex Alice  (Przeczytany 9373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JonasCrow

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 09 Kwiecień 2020, 17:35:38 »
Czemu ten Juliusz jest taki drogi? :o Egmont wydaje tyle różnych komiksów, a tylko ten, nawet pomimo rabatów kosztuje w okolicach 100 zł. :( Co on taki wyjątkowy?

ale warty każdej złotówki :)

Offline rekinn

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 16:02:38 »
A przeczytał ktoś Zygfryda? Jest równie drogi, ale czy równie warty swojej ceny, co Julek?

Offline Hans

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #17 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 19:26:31 »
Czytałem oryginalny Trzeci Testament od Alexa.
Komiksy bardzo mi się podobały.
Jak ma się do tego Juliusz i Zygfryd?

Offline 79ers

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #18 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 20:00:31 »
Juliusz jest w tym samym "universum", a Zygfryd nie ma nic wspólnego  ;)
PS. gdyby to był współczesny Marvel pewnie byliby parą, a tak łączy ich wyłącznie AA  ;D
« Ostatnia zmiana: So, 11 Kwiecień 2020, 20:02:46 wysłana przez 79ers »

Offline JonasCrow

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #19 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 20:01:31 »
Juliusz to prequel, rzecz dzieje się w Rzymie, w I wieku n.e. - można czytać bez znajomości oryginalnego Trzeciego Testamentu, mnie się wydaje, że to jest dużo dojrzalsze dzieło

a Zygfryd to postać klasyczna, heros w mitologii germańskiej - epickie dzieło, ale bez zbędnej pompatyczności, magiczne, bardzo dobry tytuł

Offline Hans

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #20 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 20:55:14 »
Kurde No to kupuję  :)

Offline 79ers

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #21 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 21:36:54 »
Bierz bo warto, Zygfryda podobno też , jeszcze żeby Egmont wznowił całkiem niezły Pierścień Nibelunga a Ongrys lub SL Excalibur Chronicles i będzie super  ;D

W starożytności najlepiej osadzonym komiksem jest moim zdaniem Murena, a z dostępnych Alix Senator - obydwie serie bardzo polecam.

Offline Wtem!

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 17:34:00 »
Zachwyciłem się Zygfrydem. Naprawdę nie spodziewałem się, że ten komiks aż tak mi się spodoba. Historia niby znana, ale kilka zmian i dostaliśmy komiks, który potrafi złapać za serducho. Bardzo, bardzo polecam.


Offline s-ebola

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 21:46:41 »
Wow,nieźle to wygląda,czekam jeszcze na swòj egzemplarz  ale przyjdzie dopiero z Indyjską Włòczęgą.

Offline kenji

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #24 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 08:42:05 »
Bierz bo warto, Zygfryda podobno też , jeszcze żeby Egmont wznowił całkiem niezły Pierścień Nibelunga a Ongrys lub SL Excalibur Chronicles i będzie super  ;D

W starożytności najlepiej osadzonym komiksem jest moim zdaniem Murena, a z dostępnych Alix Senator - obydwie serie bardzo polecam.

Wlasnie czytam Murene i jestem zaskoczony jak dobry jest to komiks. Niestety praktycznie niedostępny ....
ale teraz dzięki Wam wiem co wrzucić do koszyka

Offline keram2

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #25 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 17:04:16 »
Z tego co widzę nikt nie wspomniał, że Alex Alice jest również autorem wydawanej przez Egmont serii "Gwiezdny zamek", tytuł skierowany do młodszego czytelnika, ale starsi również mogą spędzić miło czas przy lekturze.

Itachi

  • Gość
Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #26 dnia: So, 09 Maj 2020, 11:13:40 »
Ongrys chyba nie rozdawał egzemplarzy recenzenckich Zygfryda bo wyszukać kilka opinii stało się rzeczą nieosiągalną... Postaram się pomóc.

Jak słusznie zauważył Łukasz A fabularnie główny motyw nie jest czymś wyjątkowym. Światło Pana pada na wybrańca, któremu zapisana jest pewna misja. I jak to zazwyczaj bywa punktem kulminacyjnym będzie wypowiedzenie słowa "sprawdzam" czy się udo czy się nie udo. To w największym skrócie. W tym miejscu przyznam że fabuła mimo wszystko lekko mnie zawiodła, w sensie jest całkiem dobrze napisana jednak nie dotrzymuje tempa stronie graficznej. Ta jest oszałamiająca! Na niektórych rozkładówkach zatrzymywałem się na kilka minut aby nasycić duszę pięknem. Nie zagłębiałem się w historię powstawania komiksu, ale jeżeli wszystkie obrazy zostały stworzone bez technicznych poprawek to jest absolutny sztos, liga światowa... Plansze są bogate w detale, ale tam gdzie trzeba czujemy wolność jakbyśmy sami musieli przebrnąć przez krainy które obserwujemy. Nie można zapomnieć o kolorach te dodają grafice głębi, dowartościowują je i wybijają na galaktyczny poziom. Sami zobaczcie:



Z takich obserwacji to Wiedźma z komiksu wygląda podobnie jak Leszek z Wiedźmina, no sami spójrzcie:





Alex Alice mocno różnicuje układami stron, trochę jak Andreas. Nie ma regularności, raz mamy pełne obrazy za chwilę kadry podzielone są na mniejsze, osadzone jakby lekko chaotycznie. Dzięki temu czujemy dynamikę powieści. Na uwagę zasługują jeszcze prawa rządzące światem. To chyba najciekawsza wizja która wyróżnia historię od innych fantastycznych imaginacji. Główny schemat może i jest podobny, ale otoczka mocno wpływa na klimat różnicując go.

Podsumowując dla mnie to komiks kompletny, nie doskonały ale bardzo dobry. Można na kilka godzin dosłownie wsiąknąć i stracić poczucie czasu. Dla fanów fantastyki must have, dla osób szukających pozycji mocnych graficznie must have, dla fanów oczekujących nieszablonowych historii także, ale bez przesadnych oczekiwań.

8/10
« Ostatnia zmiana: So, 09 Maj 2020, 11:17:10 wysłana przez Itachi »

Online perek82

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #27 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 12:19:23 »
Zachęcony opiniami skusiłem się na Juliusza. Bardziej interesowała mnie oryginalna historia, prequele to tak różnie z nimi bywa.
Najwyżej będzie na Was:)
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Klint

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #28 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 18:51:39 »
Zachęcony opiniami skusiłem się na Juliusza. Bardziej interesowała mnie oryginalna historia, prequele to tak różnie z nimi bywa.
Najwyżej będzie na Was:)

Będzie Pan zadowolony :)

Offline Komediant

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #29 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 19:48:00 »
No właśnie ja nie bylem, spróbowałem po zachwytach i nie chwyciło i po 3 tomach nie chciało mi sie nawet czytać dalej. Wpada do worka z napisem 'generyczny frankofon'. W dawnych czasach podobne wrażenie miałem po pierwszym tomie głównej serii.