Autor Wątek: Alex Alice  (Przeczytany 9374 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Alex Alice
« dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 23:47:34 »
Muszę Wam trochę opowiedzieć o komiksie, który mną ostatnio pozamiatał. Trzeci Testament - Juliusz, bo o nim mowa, to najlepsza i mająca największy rozmach przygodówka od czasu wyprawy Thorgala i jego ekipy do Krainy Qa. Zaczęło się Rzymem i nawet sobie nie wyobrażałem gdzie zaprowadzi mnie ta historia. Podróż w stylu Drużyny pierścienia w czasach starożytnych (są nawet Upiory Pierścienia), a potem wielkie bitwy, piękne rysunki od Himalajów, przez stepy, pustynie, dżunglę, Jerozolimę, Babilon i Rzym. Kopalnie, twierdze, świątynie itd. Rozmach jak skurczysyn i wielka przygoda. I świetnie napisane. Komiksowa superprodukcja. Nawet Spielberg z Lucasem nie mają tyle siana, żeby to zekranizować. Juliusz jest o kilka klas lepszy od pierwszego Trzeciego Testamentu wydanego u nas kilkanaście lat temu. W kategorii rozrywka najlepsza rzecz jaką czytałem od bardzo dawna. Przy pisaniu pierwszego tomu Alice miał wsparcie Dorison, ale potem został spuszczony ze smyczy co komiksowi wyszło na dobre. Zygfryda mam już zamówionego, bo ten scenarzysta jest znakomity.

Offline Lyricstof

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 00:07:32 »
No to trochę mnie zachęciłeś. Mówisz:
Juliusz jest o kilka klas lepszy od pierwszego Trzeciego Testamentu wydanego u nas kilkanaście lat temu. W kategorii rozrywka najlepsza rzecz jaką czytałem od bardzo dawna. Przy pisaniu pierwszego tomu Alice miał wsparcie Dorison, ale potem został spuszczony ze smyczy co komiksowi wyszło na dobre. Zygfryda mam już zamówionego, bo ten scenarzysta jest znakomity.
Dawno temu czytałem "Trzeci testament", ale jakoś nie skusiłem się na Juliusza. Nawiązań do postaci pewnie nie ma, bo to różnica czasowa. Manuskrypt jest łącznikiem. Hmmm...
A warto odświeżyć sobie "Trzeci testament", czy od razu Juliusza czytać?
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline adamarluk

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 00:12:47 »
Było tu już dyskusja czy Nury jest tak dobry przy Dorisonie, czy jego zupełnie autorskie, świetne komiksy to przypadek przy pracy. W świetle Twojej recenzji wydaje się, że to Dorison jest hamulcowym.
Zaintrygowałeś mnie i sprawdzę Juliusza, a Trzeci Testament to faktycznie tylko średniak.

Offline Death

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 00:19:30 »
W świetle tego co czytałem postawiłbym nad Dorisona zarówno Nury'ego jak i Alexa Alice'a. Co nie zmienia faktu, że bardzo lubię Asgarda, Undertakera i Long John Silvera. Dorison też jest spoko.

Można czytać od razu bez znajomości tamtego cyklu.

Offline adamarluk

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 00:29:43 »
Pół na pół. Long John, Asgard, Wartownicy i 1 cykl Undertakera,  są ok, ale 2 cykl, przywołany Trzeci testament, Fechmistrz czy Syndrom Abla to już średniawki.

Offline Death

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 00:37:04 »
Nawet sobie powtórzyłem pierwszy tom pierwszego cyklu zaraz po Juliuszu i podtrzymałem opinię sprzed lat. Tamten komiks miał potencjał, ale jest tylko ok, a Juliusz ten potencjał wykorzystał.
To nie do końca jest też tak, że nie warto pamiętać pierwszego cyklu. Juliusz jest tam postacią legendarną, a osoba, która pojawia się pod koniec tamtej historii (czyli na końcu czwartego tomu) jest w Juliuszu na równi z nim bohaterem. Nie trzeba pamiętać, ale można. A najlepiej chyba podać sobie dobre wino, czyli Juliusza najpierw, a potem dopchać gorszym czyli starym Trzecim Testamentem. Planują wydanie integrala?

Offline Lyricstof

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 00:50:02 »
Planują wydanie integrala?
Nie wiem, może. W sumie było by to logiczne. Akurat mam "Trzeci testament" na półce, więc dla mnie to nie problem.  :)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline adamarluk

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 07:42:03 »
Tak, planują w nowym integralu.

Offline Koora

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 12:40:13 »
Death - zgadzam się z Tobą całkowicie. Świetny komiks.
Trzeciego Testamentu nie czytałem, wiec cieszy informacja, że będzie wznowienie. No i Zygfryd też do zamówienia w najbliższym pakiecie z Gildii :)

Offline indyk1983

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 13:00:15 »
Potwierdzam, bardzo fajny komiks. Teraz w sumie napaliłem się na "Zygfryda".

Offline Klint

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 18:55:57 »
Jak najbardziej wzmacniam JULIUSZA jeden z najlepszych komiksów zeszłego roku. Nie czytałem oryginalnego TRZECIEGO TESTAMENTU i jestem bardzo ciekaw. Co do ZYGFRYDA mam mieszane uczucia.Na razie się wstrzymuje.

Offline Death

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 17 Marzec 2020, 09:59:08 »
Dobrze, że będzie integral, bo mam tylko pierwszy tom. Całość czytałem dawno temu z biblioteki. Teraz po Juliuszu od razu chciałem to powtórzyć, ale miałem możliwość przeczytania tylko początku historii. Ale tam już jest fajnie, bo w pewnym momencie pojawia się legenda o Juliuszu (bo jak wiadomo pierwszy cykl dzieje się dużo później niż napisany później Juliusz).

Offline rekinn

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 09 Kwiecień 2020, 13:14:51 »
Czemu ten Juliusz jest taki drogi? :o Egmont wydaje tyle różnych komiksów, a tylko ten, nawet pomimo rabatów kosztuje w okolicach 100 zł. :( Co on taki wyjątkowy?

Offline Arne

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 09 Kwiecień 2020, 13:35:49 »
Czemu ten Juliusz jest taki drogi? :o Egmont wydaje tyle różnych komiksów, a tylko ten, nawet pomimo rabatów kosztuje w okolicach 100 zł. :( Co on taki wyjątkowy?
Ma 326 stron. To troche wiecej niz zwykle wydania zbiorcze egmontowych frankofonow. Teraz nie pamietam ile zbiera albumow serii, wroce do domu to sprawdze i napisze :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 09 Kwiecień 2020, 13:39:11 wysłana przez BosMan »

Offline indyk1983

Odp: Alex Alice
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 09 Kwiecień 2020, 15:32:13 »
5 albumów. Ale są one dłuższe niż standardowe 48 stron.