Autor Wątek: Żywe trupy  (Przeczytany 73786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Żywe trupy
« dnia: Cz, 09 Maj 2019, 09:23:49 »
Jak to możliwe, że jedna z najpopularniejszych serii ostatnich lat, nie doczekała się jeszcze tematu? Czyżby wszyscy zdążyli się nią znudzić? Chyba, że przyczyniła się do tego coraz dłuższa pauza w wydawaniu przez Taurus Media...

Swego czasu odpadłem gdzieś w okolicach 14 tomu, ale kilka lat temu dałem serii drugą szansę, skompletowałem całość i czekała na swoją kolej. Teraz wziąłem się za lekturę, co prawda czytam dopiero 5 tom, ale już bardzo się wkręciłem. Pamiętam, że najbliższe tomy to jedne z najlepszych momentów w serii,
Spoiler: PokażUkryj
(cała akcja z Gubernatorem, atak na więzienie, śmierć Lori...)
oby euforia potrwała jak najdłużej.

Offline eridraven

Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 09 Maj 2019, 09:46:28 »
A w ogóle będzie to wydawane dalej w Polsce? Przeczytałem całość i czekam na więcej. Jedna z najlepszych telenowel komiksowych.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

ramirez82

  • Gość
Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 09 Maj 2019, 10:11:05 »
A w ogóle będzie to wydawane dalej w Polsce?

Dobre pytanie. Taurus chyba złapał zadyszkę, a ich relacje z Image w ogóle nie nastrajają optymizmem. Pozostaje czekać z nadzieją. Jeśli nie oni, może kto inny kiedyś przejmie serię? O ile to możliwe. Choć głupio by było, gdyby po kilkunastu latach wydawania, po prawie 30-stu tomach, mieliby takiego hiciora komuś odstąpić.

Offline amsterdream

Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 09 Maj 2019, 10:11:31 »
Raczej nie będzie bo Taurus chciałby kupić licencję na najnowsze tomy w tej samej cenie, w jakiej kupował 10 lat temu te pierwsze.

JanT

  • Gość
Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 09 Maj 2019, 10:13:52 »
Ja to się boję czy w ogóle od Taurusa jeszcze coś będzie. Luc Orient wyszedł prawie 2 miesiące temu a oni nic do tej pory nie zapowiedzieli.

Offline Murazor

Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 09 Maj 2019, 10:14:49 »
Przeczekają! No chyba, że tak będą czekać, aż się o nich zapomni.. ::)

JanT

  • Gość
Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 09 Maj 2019, 10:18:45 »
Ja nie wiem co oni chcą przeczekać jak Egmont zawsze będzie wypełniał ten rynek do końca :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 09 Maj 2019, 10:19:38 »
Raczej nie będzie bo Taurus chciałby kupić licencję na najnowsze tomy w tej samej cenie, w jakiej kupował 10 lat temu te pierwsze.

Jeśli rzeczywiście tak jest, to (co już niejedna osoba sugerowała) chyba są odpowiedzialni za te trudne relacje z Image.

Ja to się boję czy w ogóle od Taurusa jeszcze coś będzie. Luc Orient wyszedł prawie 2 miesiące temu a oni nic do tej pory nie zapowiedzieli.

No właśnie zapowiedzieli wstępnie kilka tytułów na FB. Nie pamiętam już co, ale chyba łącznie z 3 pozycje (w tym dodruki) na koniec marca i kwietnia, i nic z tego nie wyszło...

JanT

  • Gość
Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 09 Maj 2019, 10:24:46 »
Chodziło mi o konkretną zapowiedź :) Na pewno Barakudę 5 zapowiedzieli wstępnie.

Itachi

  • Gość
Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 09 Maj 2019, 10:30:52 »
Najwyższy poziom Żywe Trupy osiągają w ramach tomów jeden - osiem (
Spoiler: PokażUkryj
opuszczenie więzenia
). Dla mnie to kwintesencja serii, później powtarzające się schematy nużą (przynajmniej mnie). Także powrót do początku na pewno jest przyjemną sprawą. Idąc dalej w las chyba tylko Negan "uratował" popularność TWD.
« Ostatnia zmiana: Cz, 09 Maj 2019, 10:42:59 wysłana przez Itachi »

ramirez82

  • Gość
Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 09 Maj 2019, 11:18:20 »
Ja już nie pamiętam co było dalej,
Spoiler: PokażUkryj
(w sensie po ucieczce z więzienia, po tym jak Rick sam z synem się błąkał jak w Drodze McCarthy'ego, do momentu w, którym przestałem czytać)
ale u mnie zawsze takie tasiemce tracą, gdy czyta się jeden tom na te średnio kilka miesięcy, zapominam co było poprzednio i robi się zbyt dużo dziur. Jeśli teraz czytając ciągiem, w którymś momencie stracę zainteresowanie serią, to już nie będę mógł na to zgonić.

Offline eridraven

Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 09 Maj 2019, 11:32:15 »
Zdradzę wam mój sekret czytania takich tasiemców: czytam dwa tomy od razu. Czekam, aż się uzbiera i dopiero wtedy rozpoczynam lekturę. Zauważyłem, że tak pamiętam więcej i fun z czytanie większy :)

EDIT

Zgadałem Taurus na FB i potwierdzili, że Trupy nadal w planach. Ale bez konkretnego terminu...
« Ostatnia zmiana: Cz, 09 Maj 2019, 14:44:59 wysłana przez eridraven »
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Murazor

Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 09 Maj 2019, 15:05:05 »
O Lazarusie sprzed 2 czy 3 lat tez tak mowia, wiec to nic nie znaczy

Offline amsterdream

Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 09 Maj 2019, 19:26:25 »
Mam nadzieję, że jakieś inne wydawnictwo przejmie prawa do tytułu i zacznie wydawać od tomu 28. Bo to co wyczynia Taurus to są jakieś jaja.

Offline Torpedo

Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #14 dnia: So, 11 Maj 2019, 02:03:39 »
A ja się wstrzymałem, przeczekałem i nie żałuję. Nie zamierzam się bawić w kolekcjonowanie poszczególnych epizodów, niezależnie czy seria będzie kontynuowana. Super-integral "Walking dead" (edycja zwana "Compendium") to cztery opasłe tomiszcza po ponad 1000 stron każdy, zawierające łącznie 192 epizody. Raczej wątpliwe, żeby Compendium zostały wydane w Polsce, ale jak ktoś czyta w oryginale to jest dobra opcja.