Autor Wątek: Żywe trupy  (Przeczytany 74034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Moreroms

Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #15 dnia: So, 11 Maj 2019, 19:23:03 »
Compendium to chyba najtańsza opcja zapoznania się z serią.
Przeczytałem dwa. W trakcie czytania pochłonęło, i to bardzo. Jednak jak już ktoś wcześniej wspomniał - powtarzanie schematów, to coś, co skutecznie zniechęciło mnie do zakupu compendium vol.3. Może jeszcze kiedyś do tej seeii wrócę, ale na razie mówię pass.

Itachi

  • Gość
Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 20:48:49 »
Internet się zagotował a tutaj cisza?

Podobno #193 ma być ostatnim zeszytem serii! Piętnastoletnia saga zakończy się w tym tygodniu, Kirman wspomina o zakończeniu na swoich zasadach czyżby pojawił się poważny zgrzyt, który spowodował ten nagły koniec?
Spoiler: PokażUkryj

Po śmierci Ricka dowodzenia miał przejąć Carl, Kirman niejednokrotnie wspominał że TWD nie będzie tylko i wyłącznie opowieścią o nim...


Być może też czeka Nas nowa seria z tego świata? Nowego duetu twórców?

ramirez82

  • Gość
Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 20:51:32 »
Być może też czeka Nas nowa seria z tego świata? Nowego duetu twórców?

Biorąc pod uwagę, że Żywe trupy wciąż sprzedają się dużo lepiej, niż jakakolwiek inna seria z Image, będę zdziwiony jeśli nie będzie kontynuacji.

Itachi

  • Gość
Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 20:52:43 »
Pytanie tylko czy Kirman pozwoli aby grzebano w jego projekcie życia o ile faktycznie pojawił się jakiś konflikt interesów?

ramirez82

  • Gość
Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 21:05:16 »
A jest mowa o jakimś konflikcie, przez który zakończono serię?

Itachi

  • Gość
Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 21:11:37 »
http://filmozercy.com/wpis/komiksowa-seria-the-walking-dead-dobiega-konca-najnowszy-zeszyt-bedzie-ostatnim

Też jest mi smutno. Będę tęsknić tak bardzo jak wy, o ile nie bardziej. Fakt, że musiałem zakończyć serię, złamał mi serce. Musimy jednak ruszyć dalej. Kocham ten świat zbyt mocno, żeby rozciągać go do momentu, w którym stanie się tym, czym chciałem. Mam nadzieję, że to rozumiecie. Mam nadzieję, że Ty, drogi czytelniku, wiesz, jak bardzo doceniam to, co mi dałeś. Muszę opowiedzieć swoją historię dokładnie tak, jak chciałem, w 193 numerach, na moich warunkach, bez żadnej ingerencji... W dowolnym momencie. To rzadkość i nie byłoby możliwe bez ciągłego wsparcia ze strony czytelników, takich jak Ty. Bardzo dziękuję.


ramirez82

  • Gość
Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 21:15:10 »
Hmm... nie wiem czy nie jest to wyciąganie zbyt daleko idących wniosków, ale kto wie, może coś jest na rzeczy.

Itachi

  • Gość
Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 21:19:16 »
Ja też nie wiem, ale zastanawiam się po co miałby Kirman umieszczać takie informacje gdyby współpraca układała się tak jak dotychczas?

Offline JonasCrow

Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 21:39:20 »
oryginalny tekst Kirkmana brzmi nieco odmiennie:

I got to tell my story exactly how I wanted to, for 193 issues, and end it on my terms, with no interference at all along the way... at any point. That’s such a rare thing, and it doesn’t exist without the unyielding support this series got from readers like you.

także spokojnie :)


swoją drogą, jak myślicie, czy to ułatwi Taurusowi negocjacje z Image i możliwość zakończenia serii?

Offline nayroth

Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 22:08:57 »
Najwyższy czas jak sądze.

Początki serii śledziłem z zapartych tchem, jak wszyscy, aż w pewnym momencie zaczęło srogo nużyć aż przestałem czytać zupełnie, poitem przez chwilę serial przywrócił zainteresowanie, ale to też szybko się wypaliło.. Teraz nie zaglądam nawet do podsumowań ostatnich trejdów na wiki.

Nie wiem czy obecnie w trupach tlki się jeszcze jakiś potencjał, czy seria stała się własnym odbiciem -komiksowym trupem który się tuła po wydawniczym światku, ale już jest od dawna martwy w środku.

Bez żalu żegnam. Jedynie szkoda ze inaczej nie potoczyły się edytorskie losy Walking Deadsów. Zostawiam sobie na półce pierwszy trejd, najlepszy, który zawsze bede dobrze wspominał. Kawałeczek komiksowej historii przechodzi do historii.

Itachi

  • Gość
Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 22:29:29 »
Dla mnie klasyczne Żywe Trupy od pierwszej lektury skończyły się na ósmym tomie. Od momentu opuszczenia więzienia Kirman zaczął korzystać z kalki, dolepiając co chwilę nowe grupy/osady w celu nadania jakiegokolwiek tempa dalszej powieści. Dopiero Negan był kolejnym impulsem, dzięki któremu seria dostała wigoru.

Offline amsterdream

Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #26 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 06:29:34 »
Dobrze że się kończą. I tak zbyt długo to było przeciągane. To teraz czekamy na ruch Taurusa. Ciekawe czy zachowają się fair względem czytelników czy dalej będą wszystkich zwodzić.

Offline Damballa

Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #27 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 08:30:17 »
Compendium 4 jest zapowiedziane na początek października, ciekawe czy dotyczą ten 72 stronicowy, zeszyt #193

Offline celtic

Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #28 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 12:29:52 »
Na moje w #193 uśmiercą Ricka i zaczną nową serię od #1 pod lekko zmienionym tytułem.
Przecież na #194 i 195 zbierają pieniądze w preorderach.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

sum41

  • Gość
Odp: Żywe trupy
« Odpowiedź #29 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 14:24:03 »
Na moje w #193 uśmiercą Ricka i zaczną nową serię od #1 pod lekko zmienionym tytułem.
Przecież na #194 i 195 zbierają pieniądze w preorderach.

Było to specjalnie zrobione teraz  już zwracają.