Autor Wątek: X-O Manowar  (Przeczytany 2081 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

X-O Manowar
« dnia: Wt, 12 Listopad 2019, 12:18:54 »
X-O Manowar od wydawnictwa Valiant.

Aktualnie czytam vol.3 czyli lekki reboot serii, którego autorem jest Robert Venditti. I co to dużo pisać, lektura wciąga jak bagno! Bardzo solidnie wypadają też rysunki Cary'ego Norda.

Główny bohater komiksu Aric pochodzi z plemienia wizygotów, które walczyło w wpływy z imperium Rzymskim w 200-300AD. Podczas jednego z najazdów ma miejsce dochodzi do spotkania bliskiego stopnia z obcą cywilizacją, która porywa wojowników i odlatuje na odległą planetę. Tam, zmuszani do ciężkiej, niewolniczej pracy zostali pozbawieni sił i chęci walki. Na szczęście tytułowy bohater to człowiek o niespotykanej woli walki. Udaje mu się przeprowadzić bunt, w wyniku którego zdobywa tytułową zbroję Manowar. Po zdziesiątkowaniu frachtowca obcych udaje mu się uciec i powrócić na ziemie. Niestety okazuje się, że czas płynął znacznie szybciej na ziemi aniżeli na niewolniczej planecie obcych przez co Aric wraca na ziemię do czasów współczesnych bez szansy na wyrównanie rachunków z imperium Rzymskim ani na odnalezienie swoich bliskich, który już nie żyją od tysiącleci.

Co ciekawe jak na dłoni widać tu inspirację 3 najbardziej znanymi członkami Avengers od Marvela. Zbroja Manowar bardzo przypomina tę, którą operuje Iron Man. Jest super zaawansowana technologicznie, sama się naprawia i wydaje się mieć nieograniczone możliwości. Aby ją przywdziać Aric musiał okazać się  jej "godnym", czyli mamy tu jak w pysk motyw z Thora. Powrót do czasów współczesnych i konieczność dopasowania się do nowej sytuacji mocno przypomina odnalezienie Kapitana Ameryki w bryle lodu.

Jak na razie jest bardzo dobrze. Od dawna nie czytałem nic, co wchodziłoby tak dobrze.

Czytał ktoś? Co o tej serii myślicie?
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Listopad 2019, 12:21:38 wysłana przez Antari »

Offline xanar

Odp: X-O Manowar
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 12 Listopad 2019, 12:59:55 »
Też słyszałem, że ten Venditti'go bardzo dobry jest, bo to co teraz dają w Polsce szału nie robi.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: X-O Manowar
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 12 Listopad 2019, 20:35:33 »
A w Polsce to ten run Matta Kindta z 2017 czy coś innego?

Skończyłem czytać pierwsze 14 zeszytów wchodzące w skład pierwszego Deluxe'a. Jest to zamknięta historia z otwartym zakończeniem. Venditti genialnie moim zdaniem radzi sobie z tą postacią i uniwersum. Otwiera nowe wątki na potrzeby kolejnych zeszytów ale też potrafi udzielić satysfakcjonujących odpowiedzi na nurtujące pytania, bez zasłaniania się "do własnej interpretacji" jak to czyni wielu leniwych twórców.

Ogólnie tom 1 jest teraz w fajnej cenie na MVM, polecam.

Offline xanar

Odp: X-O Manowar
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 12 Listopad 2019, 20:59:41 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Blind

Odp: X-O Manowar
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 11:09:14 »
A ja z kolei bardzo mogę polecić te 2 tomy które u nas wyszly. Wg mnie mimo dużej ilości walki oraz takiej zwykłej superbohaterszczyzny to mamy super dialogi, wciągająca fabułę no i przede wszystkim cudowne rysunki. Takie szkolne 4+ jak dla mnie.
Piszę recenzje komiksów na INSTAGRAMIE

https://instagram.com/marcin.blind?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

Offline Łukasz

Odp: X-O Manowar
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 11:16:45 »
3 tom X-Manowar po polsku w styczniu. Czekam. Od 4 tomu ilość zeszytów, które się na dany tom składają w oryginale wzrasta z 3 do 4, a przynajmniej tak było w oryginalnych wydaniach. Mam nadzieję, że KBOOM wyda u nas całość runu Matta Kindta.
 
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Online LukCook

Odp: X-O Manowar
« Odpowiedź #6 dnia: So, 01 Sierpień 2020, 00:18:00 »
Tragicznie słabe. Ostatnio kboom milczy, może oszczędzi nam dalszych Valiantów.

Online LukCook

Odp: X-O Manowar
« Odpowiedź #7 dnia: So, 01 Sierpień 2020, 00:18:41 »
A ja z kolei bardzo mogę polecić te 2 tomy które u nas wyszly. Wg mnie mimo dużej ilości walki oraz takiej zwykłej superbohaterszczyzny to mamy super dialogi, wciągająca fabułę no i przede wszystkim cudowne rysunki. Takie szkolne 4+ jak dla mnie.

A ja nie mogę polecić. Nic ciekawego.